Editörler : Adversary
17 Temmuz 2017 14:45

SivasspoR.58

Yüksek Lisans mezunlarına 2 kademe verilmesi için ben BİMER'den Devlet Personel Başkanlığına yazdım. Gelen cevapta ilk önce kurumunuza başvurun konuyu. Dilekçe ile kurumunuz aracılığıyla bizden yani DPB'den görüş isteyebilirsiniz yazmışlar. Kurumunuzdan sonuç alamazsanız bize yazın demişler yani.

mutlu_50, 5 gün önce - Alıntıya git

Meclis dilekçe komisyonunda TOPLU imzaya açalım mı ne dersiniz..

17 Temmuz 2017 14:49

mutlu_50
Müsteşar

Meclis dilekçe komisyonunda TOPLU imzaya açalım mı ne dersiniz..

SivasspoR.58, 5 gün önce - Alıntıya git

Bu konu için kanun çıkması lazım. Toplu Sözleşme hükümleri kanun hükmünde olduğu için sendikalara talepleri zamanında iletmek lazım. Sendika üyesi iseniz tabi ki. Şuan Toplu Sözleşme taleplerine son şekli veriliyor.

18 Temmuz 2017 08:45

MEBAK
Şef

zamlar tefe-tüfe oranına endekslenmeli.

18 Temmuz 2017 09:10

Libozom
Aday Memur

1- Engelli Memurların Emeklilikte aldıkları Maaş, enson aldıkları Maaşın %85 i olarak belirlenmeli.

2- Engelliler Emekli olduklarında, 25 Yıl çalışmış gibi emekli ikramiyeleri hesaplanmalı.

3- Kademeli olarak Mezunite göre Ek Gösterge belirlenmeli. (Ön Lisans, Lisans, Y.Lisans, Doktora)

4- Meslek Lisesi, Meslek Yüksek Okulu, Mühendislik gibi okullarda okuyanlara kadrolarında olmasa bile diplomalarına esas tazminatları verilmeli. (Diplomayla ünvan veriliyor ama bunu kullanmak için illa kurumda görevde yükselmeyle sınava girmen gerek, hadi tamam ünvanı kullanmayalım o zaman diplomanın kazanılmış hakkını ver)

5- Haftasonu izinlerinin yıllık izinlerden düşülmemesi ve 2 yıl kullanılmayan izinlerin silimemesi

6- Zam oranlarının bir yıl önce belirlenen enflasyon rakamlarının altında verilmemesi.

7- Kılık kıyafet zorunluğu kaldırılmalı

8- Fazla Mesai ücretlerinin tüm memurlara verilmesi. Ya da mesai sonrası çalışmanın önüne geçilmesi (Haftasonu işe git, akşama kadar çalış mesai yok)

9- İdari izin modeli kaldırılmalı. (İdari izinde çalışan personellere haksızlık oluyor. Mesai ücreti veya izin verilmemektedir.)

10- Yemek ücretlerinin, yemek hizmeti alamayan tüm memurlara nakit olarak dağıtılması.

18 Temmuz 2017 10:52

mutlu_50
Müsteşar

libozom çok güzel tespitler teşekkürler.

19 Temmuz 2017 08:22

mutlu_50
Müsteşar

güncel

19 Temmuz 2017 15:08

mutlu_50
Müsteşar

güncel

19 Temmuz 2017 16:03

olgunmehmet
Daire Başkanı

YÜKSEK LİSANSTAN BİMERE YAZAN ARKADAŞ DPB YAZISINI PAYLAŞIRMISIN BURADA BEN GİRİŞİMDE BULUNACAĞIM

19 Temmuz 2017 16:07

mutlu_50
Müsteşar

YÜKSEK LİSANS MEZUNLARINA 2 KADEME VERİLMESİ İÇİN BİMER CEVABI

Konuya ilişkin talebinizin öncelikle çalışmakta olduğunuz kuruma intikal ettirilmesi gerekmekte olup, talebinizin Kurumca karşılanamaması durumunda ve gerekli prosedüre uygun olarak kurumunuzca Başkanlığımıza intikal ettirilmesi halinde gerekli inceleme yapılarak görüş tesis edilmesi mümkün olabilecektir. Bilgilerinizi rica ederim.Devlet Personel başkanlığıBilgi Edinme Birimi

19 Temmuz 2017 22:34

bilgesu178
Kapalı

Memura vasıflı bir görev tanımı yapılabilir.

20 Temmuz 2017 15:28

SivasspoR.58

YÜKSEK LİSANS MEZUNLARINA 2 KADEME VERİLMESİ İÇİN BİMER CEVABI

Konuya ilişkin talebinizin öncelikle çalışmakta olduğunuz kuruma intikal ettirilmesi gerekmekte olup, talebinizin Kurumca karşılanamaması durumunda ve gerekli prosedüre uygun olarak kurumunuzca Başkanlığımıza intikal ettirilmesi halinde gerekli inceleme yapılarak görüş tesis edilmesi mümkün olabilecektir. Bilgilerinizi rica ederim.Devlet Personel başkanlığıBilgi Edinme Birimi

mutlu_50, 3 gün önce - Alıntıya git

dilekçe komisyonunda herkese açık imzaya açtım. başvuru dilekçemiz var.. imzalarsanız sevinirim..

21 Temmuz 2017 09:02

mutlu_50
Müsteşar

dilekçe komisyonunda herkese açık imzaya açtım. başvuru dilekçemiz var.. imzalarsanız sevinirim..

SivasspoR.58, 2 gün önce - Alıntıya git

Tamam sivasspor teşekkürler. İstersen bir de BİMER'e yaz yüksek lisanslılara 2 kademe konusunu.

21 Temmuz 2017 13:49

olgunmehmet
Daire Başkanı

İdari Hizmetler Başkanlığına

İnsan Kaynakları Birimi

Genel Sekreterliğinize

bağlı ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sicil no su ile Veri Hazırlama

Ve Kontrol İşletmeni olarak geçici görev ile Çalışmaktayım.

Karadeniz Teknik

Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Kamu

Yönetimi Bölümünde 2 yıl süreli Tezsiz Yüksek Öğrenimimi tamamladım. 05/02/2016 tarih ve 76127911/106 sayılı

geçici mezuniyet belgeme istinaden kurumum 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36/A-9 maddesi

gereği intibakımı yaparak kadro derecemi

3/2 den 3/3 olarak değiştirmiştir .

Diğer taraftan yine 657 sayılı

Devlet Memurları Kanununun 36/A-12-c

maddesi gereğince "Memuriyetleri sırasında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi

Enstitüsünü bitirenlere her başarılı öğrenim yılı için öğrenim süreleri kadar

(2 yılı geçmemek şartiyle) her yıl için bir kademe ilerlemesi uygulanır." hükmü

yer almakta olduğundan ; yapmış olduğum

Yüksek Lisans Eğitimimin 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36/A-12-c

maddesi gereği tarafımın da memur olması , verilen öğrenim

belgesinin yasalar önünde aynı statüye sahip olması nedeniyle emsal olarak değerlendirilerek her başarılı

döneme Bir ( 1 ) kademe ilerlemesi uygulanarak intibakımın tekrar

değerlendirilmesini ;

Bilgilerinize arz ederim.

dilekçeyi kamu idaresine verdim hayırlısı arkadaşlar herkes bu talepte bulunsun bazı yerlerini sildim kendime özel olan yerleri sşiz kendi bilgilerinizi doldurun

21 Temmuz 2017 14:25

mutlu_50
Müsteşar

Tamam olgunmehmet kardeşim. Kurumun bence Devlet Personel Başkanlığından görüş alması lazım diye düşünüyorum. Yani hazırlık sınıfına bile bir kademe veriliyorsa yüksek lisans eğitimini tamamlayana da iki kademe verilmesi lazım.

21 Temmuz 2017 14:39

SivasspoR.58

Tamam sivasspor teşekkürler. İstersen bir de BİMER'e yaz yüksek lisanslılara 2 kademe konusunu.

mutlu_50, Dün - Alıntıya git

CİMER e yazsak bu talebimizi sıkıntı olurmu..

21 Temmuz 2017 16:14

mutlu_50
Müsteşar

BİMER ve CİMER ikisi de olur kardeş.

Toplam 36 mesaj
ANKET
2017 ÖABT sınavı nasıl geçti?