Editörler : swat3410
«109110111112113114115116117118119120»

mt0602
Daire Başkanı
08 Eylül 2017 23:36

Mrhmetemir devrem dik duruşunu taktir ediyorum senin yazdigin yorumları okuyor ve oy veriyorum inanıyorum sende benim yorumlara oy varıyorsundur

Bizi bu hale düşürenlere yalakalik yapmıyor en sivri birdille memurlar nette çıkan bizlerle ilgili tüm haberlerin altına haklı sebeblerimizi yazarak dile getiriyoruz biz senin dik duruşunu bilenlerdeniz hani diyorum tüm arkadaşlar korkmadan haberlerin altına yorumlarını yazsalar da birileri ileride milletin haksızca kanına girerek ekmeğinden ettikleri için adalet gelir ise cik kötü duruma düşeceklerini bilsinler

Mmy16
Şube Müdürü
08 Eylül 2017 23:39

Az ne kadar be kardeş. Bizi ihraç edenler yukarıya yalakalik derdinde olanlar . Yarışa girmişler resmen biz daha çok ihraç ettik diye. Yalaka adam ise her dönemde işini gördürür. Feto güçlüyken en iyi adamları olurlar. Feto yıkıldığında en iyi feto düşmanı. Bunlar her türlü yolunu görür. Allah korusun feto yine guclense bu seferde tutar ben mecburiyetten öyle dedim yoksa safım belli derler. Olan mazluma sesi çıkmayana olur. Tek umudum şu ki gerçekten devletimiz çok şanslı. Yıllarca vatani için çalışanlar iki itin iftirasiyla vatan haini ilan edildiklerinde bile vatan sağolsun diyebiliyorlar. Bunu diyecek başka bir millet yok. Ondan umudum varki bu milletin sırtı yere gelmez. Inşallah tez zamanda gerçek suçlular ile masumlar ayıklanır da bu çile biter. Ayıklanacak inşallah inancım tam ama tez zaman kısmı biraz zor gibi. Bana öyle geliyor ki devlette artık bazı şeylerin farkına varmaya başladı. Masumlar ifadesi çok geçmeye başladı. Inşallah telafisi komisyonla olur. Çünkü devletime dava açmak ağırıma gidiyor

mehmetemir2012, 7 yıl önce

Kardesim az sabir allahin izni ile az sabir donecegiz anamizin ak sutu gibi helal meslegimize bizi ihrac edenler kacacak yer arayacaklar az sabir

mehmetemir2012
Şube Müdürü
08 Eylül 2017 23:55

Allah razi olsun kardesim 8 yillik memurluk hayatimda da kimseye eyvallah etmedim etmem de arkadaslar haksizlik karsisin da susmayin haksizlik karsisin da susan dilsiz seytandir allah omur verirse bize bu zulmu yapanlarin akibetini goreceksiniz ben gordum beni ihrac eden mudur trafik kazasin da olmus yine diyorum olunun arkasindan konusmam ne yaparsa yapsin ama ben degil simdi kendi dusunsun

mt0602, 7 yıl önce

Mrhmetemir devrem dik duruşunu taktir ediyorum senin yazdigin yorumları okuyor ve oy veriyorum inanıyorum sende benim yorumlara oy varıyorsundur

Bizi bu hale düşürenlere yalakalik yapmıyor en sivri birdille memurlar nette çıkan bizlerle ilgili tüm haberlerin altına haklı sebeblerimizi yazarak dile getiriyoruz biz senin dik duruşunu bilenlerdeniz hani diyorum tüm arkadaşlar korkmadan haberlerin altına yorumlarını yazsalar da birileri ileride milletin haksızca kanına girerek ekmeğinden ettikleri için adalet gelir ise cik kötü duruma düşeceklerini bilsinler

mehmetemir2012
Şube Müdürü
09 Eylül 2017 00:00

Kardesim hic bir zulum sonsuza dek devam etmez allah sabredenlerle beraberdir biz sabir edecegizki mukafatini gorelim efendimiz ne diyor siz sikinti cekmeden cennete gireceginimizi zannediyorsun o yuzden biz efendimizin cektiginin binde birini bile cekmedik o yuzden kardesim az sabir bu gunler elbet gececek esinle cocugunla birbirine saril dua et

Mmy16, 7 yıl önce

Az ne kadar be kardeş. Bizi ihraç edenler yukarıya yalakalik derdinde olanlar . Yarışa girmişler resmen biz daha çok ihraç ettik diye. Yalaka adam ise her dönemde işini gördürür. Feto güçlüyken en iyi adamları olurlar. Feto yıkıldığında en iyi feto düşmanı. Bunlar her türlü yolunu görür. Allah korusun feto yine guclense bu seferde tutar ben mecburiyetten öyle dedim yoksa safım belli derler. Olan mazluma sesi çıkmayana olur. Tek umudum şu ki gerçekten devletimiz çok şanslı. Yıllarca vatani için çalışanlar iki itin iftirasiyla vatan haini ilan edildiklerinde bile vatan sağolsun diyebiliyorlar. Bunu diyecek başka bir millet yok. Ondan umudum varki bu milletin sırtı yere gelmez. Inşallah tez zamanda gerçek suçlular ile masumlar ayıklanır da bu çile biter. Ayıklanacak inşallah inancım tam ama tez zaman kısmı biraz zor gibi. Bana öyle geliyor ki devlette artık bazı şeylerin farkına varmaya başladı. Masumlar ifadesi çok geçmeye başladı. Inşallah telafisi komisyonla olur. Çünkü devletime dava açmak ağırıma gidiyor

TTimci
Aday Memur
09 Eylül 2017 01:01

Teşekkürler. Biz galiba şimdi il dışından yazacaz.yapsın zorunlusunu madem akışına bırakıyorum artık yoruldum.

Sehzadee1453, 7 yıl önce

Timci abicim esinizle ayni durumdayiz bende bu yil nisan ayinda zorunlu hizmetimi tamamlamadigim için es durumu mazeretini gosterir gorev yeri belgesi verdim. Mecbur seneyede verecegim. 360 gun sarti filan yok sigortali calistiginiz yerden gorev yeri belgesi vereceksiniz esiniz de zorunlu hizmetini ertelemesini talep eden dilekce verecek. Acikta ikenki sigortalar normalde 3 te 2 oranjnda sayilmasi gerekirken acikta iken esime hic sigorta yapmamislar muhtemelen sizde de oyledir e devletten kontrol edebilirsiniz 3 ekim sigorta cikis tarihi olarak gorunuyor. Bu arada kucuk bir tavsiye bi an once sigortali bir is bulun cunku biz ozur grubu ile geldigimiz zorunlu hizmeti tamamlamadigimiz icin milli egitimin bizi resen zorunlu hizmet olan bir yere atama hakki var cunku mazeretimiz olan es durumu sartlarini tasimiyoruz su an. Bi bakmissiniz bi genelge yayinlarlar ve biz resen ataniriz. Ne zulüm ler yasadik bunu da yasayabiliriz. Tabi biz halen is bulamadik.

Ex mete
Şube Müdürü
09 Eylül 2017 13:18

işde bulamadık..inşallah sizler bulmuşunuzdur...

aslan leon
Daire Başkanı
09 Eylül 2017 18:20

Kimseden ses de yok arkadaş ben köydeydim yeni geldim bakalım ne yapacağız.

Ex mete, 7 yıl önce

Ex mete
Şube Müdürü
09 Eylül 2017 19:17

hayırlısı devrem Allah büyüktür..

ylmzhc
Şube Müdürü
09 Eylül 2017 21:20

Devrem asgari ucretle amelelik yaparsan ( kucumsemiyorum) iş her yerde var.

Ex mete, 7 yıl önce

cihangir2571
Aday Memur
09 Eylül 2017 22:02

Arkadaşlar ben malatya da kuru kayısı işine başladım.

Eğer sizlerde kendi bulunduğunuz ilde bu işi yapmak isterseniz görüşelim. Ben Malatya dan kuru kayısı, dut, erik vişne, pekmez vb. ürünleri uygun fiyata temin ederim sizlerde bulunduğunuz ilde çerezcilere marketlere, baharatçılara vb. yerlere satarsınız. Dilerseniz küçük hediyelik paketler yaparım onlarıda kendiniz doğrudan da satabilirsiniz.

lütfen ciddi alıcılar mesaj atsın görüşelim.

celalabbas
Daire Başkanı
09 Eylül 2017 22:35

baba siz nerdeyseniz ben ordayım :) bulurum sizi birazdan bi hikaye atam rahatlasın ortam biraz :)

aslan leon, 7 yıl önce

Abbas dayı hangi sayfadasin söyle oraya da gelelim 14 temmuz da ihraç olunca koptuk hayattan seni takip önemli

Ex mete
Şube Müdürü
09 Eylül 2017 22:37

Devrem onada gittim sanayiye, 3 hafta çalıştım, sözde tanıdık yeriydi iflas ettik dediler minibüs parasida cepten gitti, çalıştığım parayı bile alamadım daha,, sözde tanıdık yeriydi,,,bide tanımadık yeri olsa bide döverlerdi heralde paramızı isteyince...millet ölmüş eşek ariyo da parayı da verseler keşke..

ylmzhc, 7 yıl önce

Devrem asgari ucretle amelelik yaparsan ( kucumsemiyorum) iş her yerde var.

Demetli
Memur
09 Eylül 2017 22:51

Bende ostim de kayınçonun yanında çalışıyorum torna tezgahında.İş basvurusunu da askerlik nedeniyle yapamiyorum.evrak istiyorlar 31.08.2017 yazıyor.kayincoya kaç lira vereceksin diye bile sormadım.soracak durumda kalmadı

Ex mete
Şube Müdürü
09 Eylül 2017 22:54

Devrem askerlikte benim hala bişey yazmıyo,,nezamana yazarlı acep,,

Bu arada bende ostimde çalıştım..

Demetli, 7 yıl önce

Bende ostim de kayınçonun yanında çalışıyorum torna tezgahında.İş basvurusunu da askerlik nedeniyle yapamiyorum.evrak istiyorlar 31.08.2017 yazıyor.kayincoya kaç lira vereceksin diye bile sormadım.soracak durumda kalmadı

mt0602
Daire Başkanı
10 Eylül 2017 02:39

Ex mete devrem kimse iş vermiyor insanlar bizleri vatan haini olduğumuza inanmamış tabi inanır hergun yandaş medyayı takip eder ise beyni yıkanır kendi hür iradesi ile dusunemeden neyi seyretti ise neyi beynine soktular ise mal gibi bir örgütün üyesi gibi biyat eder ve istemeyerek örgüt ile birlikte hareket eder.

Gelgelelim bu insanlar bunlara neden inanmaz

1. Dünyada petrolün varil fiyatı düşüyor hatta doların fiyatında düşüyor eeee yapsana akaryakıta indirim yooo olmaz sen en iyisi 2 gün ara ile bindirim yap

2. Cumhurbaşkanına suikas yargılamasında mahkeme başkanı sanığa der siz öldürmeye çalıştınız cumhurbaşkanını o gece size ateş açarak korumaya çalışan polisler de tutuklandı su çok bulabil der mahkeme başkanı

3.bolgede hiç türk dostu kalmamış ruslar s400 füzelerini vermiyor. Yazın ortasında domates çok iken almıyor kışa doğru türk domatesini alıyor ki iç piyasada kalmasın fiyatı pahalansin halk alamasın. Abd pkk lilara silah yardımı yapıyor feto yu vermiyor pkklilari petrol bölgesine saldırması için destekliyor suriyenin elinde bulunan bilgeyi pkk lıların almaşi için elinden geleni yapıyor bizim elimize geçmemesi için çabalıyor. Irak dost değil iran çıkarcı rusya da aynen öyle abd desen kalır yani yok eeee kim kaldı etrafimizda

4. Varlık fonu kuruldu tüm türkiye cumhuriyetinin serveti bunu içine kondu 6 ay sürmedi onuda batırdılar yav gelecekte çocuklarımızın kazancını batırdılar

5.biz neden afrikada toprak kiraladık ekim yapmak için turkiyenin ekilecek toprağımı kalmadı çiftçimi kalmadı yooo gayette var bu insanlara tarım desteği ver8lmedigi için ellerinde para olamadığından ekim yapamıyor afrikada ekimi kim yapacak mevsimlik işçileri mi götürecekler yoksa bizler lordun oğlu oldukta paramız çok başkaları bize mi hizmet edecek

Adam 1300 astro ücret alıyor ama mutlu neden der deniz her ay gıdaya zam geliyor ama o zammı maaşına yapıldı sanıyor ne iciriyorlar sa veya ne yediriyorlar adam7n gıkı çıkmıyor

6. Yeni köprü ve tünel yapılıyor fais fiyattan araçlar geçiyor mazot zamlaniyot vergiler artıyor tabi bu zamlar otomotik olarak temel besinlere yükleniyor adam mutlu hangi kafayı yaşıyorlar

Daha böyle sıralamaya kalsak bir sürü cikâr

Artus.34
Aday Memur
10 Eylül 2017 07:22

Herkese günaydın. Bende ıstanbul a iş aramaya gittim hep ustalık istiyorlar. Hatta bı restorant a bulaşıkçı işi sordum. Tecruben varsa gel yoksa gelme dedıler. En son bir tanıdık vazitası ıle ankarada inşaat işine girdım. Cok şükür şuan için bır sıkıntı yok. Demem o kı tanıdık veya aracı olmayınca ınanın amelelik bıle vermezler.

ylmzhc
Şube Müdürü
10 Eylül 2017 08:04

Vallaha Devrem bende güneş paneli tarlasında çalışıyorum. Sabahtan akşama kadar güneş altında çalışıyorum. Belki arasam daha rahat iş bulabilirim ama bir nevi kendimi cezalandiriyorum. Herkesi adam yerine koymamim bedeli ışte bu diyorum. Vatani sevmenin bedeli bu diyorum. Yalakalik yapmamamim bedeli bu diyorum. Ama her akşam eve geldiğimde de çocuklarıma sarildigimda çok şükür diyorum.

Allah in adaleti şaşmaz arkadaşlar. Bu yasadiklarimizda bize ders olsun

Artus.34, 7 yıl önce

Herkese günaydın. Bende ıstanbul a iş aramaya gittim hep ustalık istiyorlar. Hatta bı restorant a bulaşıkçı işi sordum. Tecruben varsa gel yoksa gelme dedıler. En son bir tanıdık vazitası ıle ankarada inşaat işine girdım. Cok şükür şuan için bır sıkıntı yok. Demem o kı tanıdık veya aracı olmayınca ınanın amelelik bıle vermezler.

BENDENIZ34
Aday Memur
10 Eylül 2017 12:45

Aynen katılıyorum.eşim bulunduğumuz ilde bi kaç tane şubesi olan bi markete başvurdu.almadılar.sebebi üniversite mezunu olmasiymis.Abi sen heryerde ıs bulursun burda ne işin var demişler.Sana göre değil demişler.durumu anlatamıyorsun ki...anlayacağınız hiç bir yerde ekmek yok bize..ALLAH tan ben iş buldum çalışıyorum.Yoksa ne olurdu bilmiyorum.

Artus.34, 7 yıl önce

aslan leon
Daire Başkanı
10 Eylül 2017 13:48

Güneş paneli tarlası ne oluyor Devrem güneş panellerini mi kontrol ediyorsun.

ylmzhc, 7 yıl önce

Vallaha Devrem bende güneş paneli tarlasında çalışıyorum. Sabahtan akşama kadar güneş altında çalışıyorum. Belki arasam daha rahat iş bulabilirim ama bir nevi kendimi cezalandiriyorum. Herkesi adam yerine koymamim bedeli ışte bu diyorum. Vatani sevmenin bedeli bu diyorum. Yalakalik yapmamamim bedeli bu diyorum. Ama her akşam eve geldiğimde de çocuklarıma sarildigimda çok şükür diyorum.

Allah in adaleti şaşmaz arkadaşlar. Bu yasadiklarimizda bize ders olsun

10 Eylül 2017 15:07

Hayırlı günler kader arkadaşlarım...

Ben de işdeyim şuan. Kariyerlik yapıyom. Sabah gelince twmizlik yapıyom. Yerleri yıkıyom. Camları siliyom. Amma gocunma yapmıyom. Çünkü Allah ömürverirse bir gün mesleğime geri dönecem birçoğunuz gibi. Şu anda Allahın yapmış olduğu ağır bir imtihandayız. Sabredecez. Başka çaresi yok. Sebep olanları da allaha havale ettik. Sadece kimler size sahip çıktı onları yazın yüreğinizin en derin yerine... Bir de dost görünüp başınıza bu iş gelince kaçanları yazın...

Haydi görüşürük... Allaha emanet olun

Toplam 9449 mesaj
«109110111112113114115116117118119120»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi