Editörler : crops35

Kapalı
16 Temmuz 2017 13:51

Belediyeler mi gelir idaresi mi ?

Merhaba arkadaşlar

Belediye mi ilk tercih olmalı yoksa gelir iaderesi gerekçesi ile görüşlerinizi merak ediyorum

Birkan2096
Memur
16 Temmuz 2017 14:09

Belediyelerde çok siyasi olaylar dönmektedir o yüzden pek tavsiye edilmez. Bugün x partisi varsa yarın y partisi gelir vs. vs. birde Belediyelerde tayin olayı yok çakılı kadro sağlam torpiliniz olmadan gidemezsiniz. Bu yüzden Gelir idaresini seçmenizi tavsiye ederim, ama puanınız biraz düşükse belediyeleri de yazın daha düşük puanla kapatıyor belediyeler

fizikçi1982
Şube Müdürü
16 Temmuz 2017 15:52

Belediyelerin maaşı diğer kurumlara göre 700 800 tl fazla çünkü sds ve yemek parası var ulaşım ücretsiz ayrıca gelir idarerine göre daha rahat tek eksisi çakılı kadro olması hangi belediyeyi yazmayı düşünüyorsunuz?

Turbo01
Şef
16 Temmuz 2017 18:30

her belediyede sds yoktur araştırarak yazın mutlaka ve olan belediyelerde aynı miktar değildir brüt rakam söylerler genelde net 300 tl alan da var 500 700 de tayin olayı ise kesinlikle yoktur.

fizikçi1982, 7 yıl önce

Belediyelerin maaşı diğer kurumlara göre 700 800 tl fazla çünkü sds ve yemek parası var ulaşım ücretsiz ayrıca gelir idarerine göre daha rahat tek eksisi çakılı kadro olması hangi belediyeyi yazmayı düşünüyorsunuz?

16 Temmuz 2017 20:00

Belediye ve gelir iaderesi tainsiz kurumlar belediye çalışanı olarak maaş ve ortamdan memnunum gelir iaderesi hakkında fikrim yok bir çok belediye de sds yemek parası ikramiye engelli parası mevcut ben aylık toplam maaşımı buradan yazmak istemiyorum ama normal memur maaşı 2,5 kati

Bozokl
Kapalı
16 Temmuz 2017 22:07

İstanbul da bi ilce belediyesi yazmayı düşünüyorum

Evime cok yakın degil aslında ama sizde dediğiniz gibi 2,5 kat fazla ise sırf bunun icin gidilebilir :)

Ortalama 3100 civarı deniyor 2,5 kat nasıl oluyor ilginç ucundan biraz söyleseniz maaşınızı ;)

17 Temmuz 2017 23:01

Sanırım sen Silivri belediyesi yazacaksın oranın maaş durumu sds yemeği ikramiyesi ne bilmiyorum arayıp sorabilirsin 5000 civarı ama benim belediye Türkiye de 7 . Sırada maaş konusunda

Bozokl, 7 yıl önce

İstanbul da bi ilce belediyesi yazmayı düşünüyorum

Evime cok yakın degil aslında ama sizde dediğiniz gibi 2,5 kat fazla ise sırf bunun icin gidilebilir :)

Ortalama 3100 civarı deniyor 2,5 kat nasıl oluyor ilginç ucundan biraz söyleseniz maaşınızı ;)

iskit07
Şef
18 Temmuz 2017 11:35

Gelir idaresi Türkiyenin para gücünü taşıyan bir kurumudur çok yoğun bir kurumdur gelen giden çok olur belediye çakılı bir kadrodur gelir idaresinde tayin olasılığı vardır eğer memleketinde bir belediye kadrosu açılmışsa tercih edilmeli yoksa tercih edilmemelidir.

Bozokl
Kapalı
18 Temmuz 2017 12:36

Zeytinburnu belediyesini tercih etmeyi planlıyorum Silivri uzak kalıyor :)

5000 mi ? Cok fazla degil mi ya sanmam o kadar olacağını

Arayıp sormaya cekiniyorum muhattap bulabilir miyim ki ? Hangi birim ile görüşmem lazim

ilkerErzurum, 7 yıl önce

Sanırım sen Silivri belediyesi yazacaksın oranın maaş durumu sds yemeği ikramiyesi ne bilmiyorum arayıp sorabilirsin 5000 civarı ama benim belediye Türkiye de 7 . Sırada maaş konusunda

ulaşdemr
Şef
19 Temmuz 2017 00:16

en fazla 3500 alır, 5-10 bin diyenlere inanma.

19 Temmuz 2017 08:45

muhatap bulursun ara insan kaynaklarını yada maaş bürosunu sor sana cevap verırıler bu bir ömür boyu çalışacagın bir yer neden şartlarını sormayacaksın ki ayrıca size bu konuda ispat deliller sunmak zorunda değilim inanıp inanmamak size kalmış durum

Bozokl, 7 yıl önce

Zeytinburnu belediyesini tercih etmeyi planlıyorum Silivri uzak kalıyor :)

5000 mi ? Cok fazla degil mi ya sanmam o kadar olacağını

Arayıp sormaya cekiniyorum muhattap bulabilir miyim ki ? Hangi birim ile görüşmem lazim

19 Temmuz 2017 08:47

olmayan bir şeyi sana varmış gibi soylemem için bir neden yok alınan ikramiye ve ek ücretler neticesinde yıllık maaşı böldüğünde çıkan rakamı söyledim bunuda bilgi amaçlı söyledim açılan bir konu neticesinde ben aldığım paraya dayanarak o rakamı soyledım sen neye dayanarak inanmayın diyorsun anlamış değilim

ulaşdemr, 7 yıl önce

en fazla 3500 alır, 5-10 bin diyenlere inanma.

desperrado
Daire Başkanı
19 Temmuz 2017 09:31

Tercih edeceğiniz belediyenin İK Müdürlüğü'nü arayıp SDS miktarını ve diğer yan gelirleri mutlaka öğrenin. Ankara gibi şehirde Ankara Büyükşehir Belediyesinde SDS yok. Belediyelerle alakalı iş ve işleyişle alakalı bilgi verebilirim.

desperrado
Daire Başkanı
19 Temmuz 2017 09:39

2017 Temmuz ayı SDS brüt SDS tavanı 975,71 bundan vergi dilimine göre %15, %20 yada %27 (memur bu dilime ulaşamaz) kesinti olur. Yasal sınır budur. Bazı belediyeler bunu %40 Memur, %80 Müdür, %100 üst yöneticiler şeklinde verebilir. Bazı belediyeler yemek fişi yada ulaşım hakkı verebiliyor. SDS tavanını aşan belediyeler de mevcut. Sayıştay geldiğinde zimmet çıkarıp tekrar alabilir. Bayramlarda para veren belediyeler de mevcut. Kamuda maaşınızı kendiniz hesaplayabiliyor olmalısınız. Fazla verilen 1 kuruş bile geri alınır. Çok para değil kafa rahatlığına bakın.

ulaşdemr
Şef
19 Temmuz 2017 19:56

internette önüme çıkan ilk sayfa sizi yalanladı daha da uğraşmadım. isteyen inanabilir akıllı adam araştırır ona göre karar verir.

ilkerErzurum, 7 yıl önce

olmayan bir şeyi sana varmış gibi soylemem için bir neden yok alınan ikramiye ve ek ücretler neticesinde yıllık maaşı böldüğünde çıkan rakamı söyledim bunuda bilgi amaçlı söyledim açılan bir konu neticesinde ben aldığım paraya dayanarak o rakamı soyledım sen neye dayanarak inanmayın diyorsun anlamış değilim

30 Temmuz 2017 22:38

Sana o bodrulari gösterir mosmor ederim de bu ukalalık olur :)

ulaşdemr, 7 yıl önce

internette önüme çıkan ilk sayfa sizi yalanladı daha da uğraşmadım. isteyen inanabilir akıllı adam araştırır ona göre karar verir.

ulaşdemr
Şef
11 Ağustos 2017 02:05

aslında seni insan yerine koyup cevap yazmak hataydı.kelimelerden anlamsız bütünlük oluşturmaya çalışan sanal zavallı bir görüntüyü ciddiye aldıgım kadar ukala olabildin. sadece busun

ilkerErzurum, 7 yıl önce

Sana o bodrulari gösterir mosmor ederim de bu ukalalık olur :)

Zzz zzz
Aday Memur
11 Ağustos 2017 18:28

Belediyelerde yükselme şansın yok, memur geldin memur gidersin. Gelir idaresinde kurumiçi sınavlar var, memurluktan uzmanlığa geçiş yapabiliyorsun sınavla. Ayrıca maaş farkı oldukça azYılın belli dönemlerinde gelir idaresinin maaşları mesaiden dolayı bir çok kuruma göre daha fazla. Araştırma yapmadan atıp tutanlara itibar etmeyiniz.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi