Editörler : supporters.

18 Temmuz 2017 14:11

Giresunlu işsiz gencin feryadı

Bir türlü iş bulamıyorum. İşsizlik çok zor. Hayatta anneannemden başka kimsem yoktu. Onu da 12 mayıs günü ani kalp krizi sonucu kaybettim ve yalnız kaldım. Acil işe ihtiyacım var. Tüm bankalara, sigorta şirketlerine,muhasebecilere, ticaret odalarına,belediyelere cv bıraktım. Bimere cimere, durumumu anlatan dilekçe yazdım. Hiçbir yerden geri dönüş olmuyor. Referans bulamadığım için iş bulamıyorum. Kpssden 80 aldım ama atanamadım. Referansın adı olmuş torpil. Derdimi anlatmadığım kimse kalmadı. Hiç kimse bana yardım etmiyor. Allah canımı alsa da kurtulsam diyorum. İntiharı düşünecek duruma geldim. Artık iş bulmaktan ümidimi tamamen kestim.

işsizgenç28
Kapalı
18 Temmuz 2017 16:24

Yaşam ile ölüm arasında gidip geliyorum. Acil bir çıkış kapısı arıyorum. Ama bulamıyorum

Grksz
Aday Memur
18 Temmuz 2017 16:32

Maasini az demeyeceksen Şok , A101, lcwaikiki gibi yerlere basvur buralar baya eleman alimi yapiyor en azindan daha iyi bi isin olana kadar buralarda calisabilirsin

hoşdil
Yasaklı
19 Temmuz 2017 11:59

Burdan sesin duyulmaz ankaraya yürü beştepeye varmadan işin hazır

2017.ekonomik.krizi
Daire Başkanı
20 Temmuz 2017 23:31

Acilen özel güvenlik sertifikası al ve özel güvenlikçi olarak çalış.Hatta bazı güvenlik şirketleri daha kurstayken işe yerleştirebiliyor seni.Sertifika almak kurs da dahil toplam 1000 lira civarına patlar sana.Tabi özel güvenlik şirketiyle pazarlık ve taksit de yaparsın.Eğer bulunduğun şehirde özel güv. ihtiyacı yoksa İstanbul'da yatılı ve yemekli projeler var.İst.'da maaşlar 1600-2000 tl arası değişiyor,3 öğün yemek de var çoğunda.Kendi oturduğun evi de eşyalı kiraya verirsin hem.

2017.ekonomik.krizi
Daire Başkanı
20 Temmuz 2017 23:33

Ayrıca İndeed.com iş bulma sitesinden günlük iş ilanları takibi yapabilirsin.

işsizgenç28
Kapalı
21 Temmuz 2017 12:22

Valla benim şu an hiçbir gelirim yok. O kadar çok kursa gittim. . Bilgisayar işletmenliği, bilgisayarlı muhasebe, ingilizce, spk, segem sertifikalarım var. Bir işe yaramıyor. Güvenlik kursuna verecek param yok. Anneannem vefat ettikten sonra yalnız kaldım ve hiçbir gelirim yok. Sınavlara girecek para bile bulamıyorum ben. 1000 lirayı nerden bulayım.

2017.ekonomik.krizi
Daire Başkanı
22 Temmuz 2017 12:31

Özel güvenlik sertifikan olursa her yerde güvenlikçi olarak iş bulabilirsin.Bir sürü alışveriş merkezi,fabrika,iş merkezi,süpermarket,oteller,mağazalar v.b sabah akşam özel güvenlikçi arıyorlar.Yukarıda yazdığım indeed.com sitesinde iş arama kısmına 'Güvenlik' ve ayrıca 'Yatılı güvenlik' yaz,şehir olarak da 'İstanbul' yaz ve her gün bu siteye gir,ilanları gör.

işsizgenç28, 7 yıl önce

Valla benim şu an hiçbir gelirim yok. O kadar çok kursa gittim. . Bilgisayar işletmenliği, bilgisayarlı muhasebe, ingilizce, spk, segem sertifikalarım var. Bir işe yaramıyor. Güvenlik kursuna verecek param yok. Anneannem vefat ettikten sonra yalnız kaldım ve hiçbir gelirim yok. Sınavlara girecek para bile bulamıyorum ben. 1000 lirayı nerden bulayım.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi