Editörler : crops35
18 Temmuz 2017 22:33

Tarih coğrafya nasıl çalışmalıyım

Arkadaşlar ben matematik ve türkçeyi yapıp tarih coğrafya pek yapamayarak 86 puan aldım. Tarih özellikle nasıl çalışılır yardımcı olabilir misiniz

denizyildizi91
Kapalı
18 Temmuz 2017 22:42

Tarih coğrafya kolay. Önemli olan matematik.

denizyildizi91
Kapalı
18 Temmuz 2017 22:44

Bende yalnızca türkçe tarih cografya yaparak 81 aldım. Demek ki matematik daha önemli.

benena
Memur
18 Temmuz 2017 22:53

Calisacaginiz tarih konusunun detayina girmeden once ozet anlatan bir kaynaktan konu ozetini okuyun.konuya baslamadan once konuyla ilgili bir test cozun.sonra konuya calisip bol soru cozun.

aslkrbn
Aday Memur
18 Temmuz 2017 22:56

Önerebileceğiniz bir internet sitesi veya yazılı kaynak var mıdır

Tgbege
Aday Memur
18 Temmuz 2017 22:58

Ben de sifir matla 86.9 aldim keske biraz mat yapabilseydim tarih cografyaya gelince konu calistiktan sonra o konuyla ilgili dort bes soru bankasi coz bol soruyla halledersin soru tekniklerini gormen onemli

denizyildizi91
Kapalı
18 Temmuz 2017 23:02

Sözeli fullemissin maşallah :))

Tgbege, 7 yıl önce

Ben de sifir matla 86.9 aldim keske biraz mat yapabilseydim tarih cografyaya gelince konu calistiktan sonra o konuyla ilgili dort bes soru bankasi coz bol soruyla halledersin soru tekniklerini gormen onemli

benena
Memur
18 Temmuz 2017 23:05

Ben yarginin kitaplarindan calistim bir kac tanede soru bankam vardi ihtiyac yediiklim.

aslkrbn, 7 yıl önce

Tgbege
Aday Memur
18 Temmuz 2017 23:16

Turkce den bi bos bi yanlisim vardi gk den 46 dogru 6 yanlisim vardi hocam

denizyildizi91, 7 yıl önce

Sözeli fullemissin maşallah :))

aslkrbn
Aday Memur
18 Temmuz 2017 23:16

Denizyıldızı91

Benena

Tgbege

Teşekkür ederim

benena
Memur
18 Temmuz 2017 23:17

Rica ederim basarilar.

Tgbege
Aday Memur
18 Temmuz 2017 23:19

Ramazan Yetkin Tarih Hakan Bileyen Cografya ve Nihan Ataman Elci bu hocalarin videolarini dinle dinledigin her konunun arkasina dedigim gibi farkli dort bes kaynaktan soru coz cok yanlisin cikan konulari bi daha dinle onemli yerleri not al .. ama su da bi gercek ki herkesin algilama sekli calisma sekli farklidir

aslkrbn, 7 yıl önce

denizyildizi91
Kapalı
18 Temmuz 2017 23:20

Benim genel külturden 41 doğru 18 yanlışım vardı. O yanlışların içinde bildiğim sorularda vardı ama sabaha kadar heyecandan uyumadan sınava girdim ve sınavda sersem gibiydim.o yanlışları nasıl yaptım halen inanamıyorum. Emekler boşa gitti.

Tgbege, 7 yıl önce

Turkce den bi bos bi yanlisim vardi gk den 46 dogru 6 yanlisim vardi hocam

denizyildizi91
Kapalı
18 Temmuz 2017 23:21

Rica ederiz :))

aslkrbn, 7 yıl önce

Denizyıldızı91

Benena

Tgbege

Teşekkür ederim

Tgbege
Aday Memur
18 Temmuz 2017 23:22

Allah gonlunuze gore versin basarilar simdiden instagramdan kpsscografyacim Hakan Bileyen takip et arkadasim canli derslerine katil faydasini goruceksin super bi hoca

aslkrbn, 7 yıl önce

Denizyıldızı91

Benena

Tgbege

Teşekkür ederim

Tgbege
Aday Memur
18 Temmuz 2017 23:24

Hocam ben o gun sabah 6 da uyudum 8 de uyandim ben de iki saatlik uykuyla girdim demek ki daha stressiz girsek daha iyi yapabilirmisiz

denizyildizi91, 7 yıl önce

Benim genel külturden 41 doğru 18 yanlışım vardı. O yanlışların içinde bildiğim sorularda vardı ama sabaha kadar heyecandan uyumadan sınava girdim ve sınavda sersem gibiydim.o yanlışları nasıl yaptım halen inanamıyorum. Emekler boşa gitti.

denizyildizi91
Kapalı
18 Temmuz 2017 23:26

Aynen relaks olmak lazım.

Tgbege, 7 yıl önce

Hocam ben o gun sabah 6 da uyudum 8 de uyandim ben de iki saatlik uykuyla girdim demek ki daha stressiz girsek daha iyi yapabilirmisiz

aslkrbn
Aday Memur
18 Temmuz 2017 23:31

Benim tam tersi 51 e 8 genel yetenek 26 ya 11 genel kültür geldi. Tarihle ezelden beri başım belada umarım dediklerinizi yaparsam hallolur gerçekten herkesin algılaması ezberi çalışma şekli farklı

arifi
Aday Memur
19 Temmuz 2017 00:29

Eger kisa surede ogrenmek istiyorsan once ozet calis sonra deneme coz. Burada onemli olan yanlis yapman. Salladigin veya cozumunden kesin emin olamadigin sorularin hepsini deneme cozerken isaretle ve cevaplarini arastir internetten. Tabi arastirirken bilmedigin daha bir suru sey de ogrenmis olacaksin. Benim bildigim en kisa yontem bu. Ayrica youtube videolari da baya iyi gelir ama kimin anlatimini/soru cozumunu izledigin onemli.

AFF33
Aday Memur
19 Temmuz 2017 16:16

Tarihin pusulasını öneririm, günde 1,5 - 2 saat roman okur gibi okuyun daha sonra kendinize anlatın konuyu ve o konu ile ilgili test çözün. 15 günde bir genel tekrar günleriniz olsun. Buna ek olarak başka bir kaynaktan da faydalanıp 2 kitabın özetini bir defterde toplayıp genel tekrarlarınızı oradanda yapabilirsiniz. Tarih konular arasında bağlantı ister test çözerken şıklardan bağlantı kurup eleme yöntemi ilede ilerleyebilirsiniz. Ben bu şekilde dershanede her sınavda ilk 10 da oldum tarihte ve 25 doğru 1 boş 1 yanlış yaptım sınavda. lisansların kpss sorularını çözdüğümde de tarihi fullemiştim. Umarım faydası olur.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi