Editörler : Pangaea

s0niqcan
Kapalı
20 Temmuz 2017 21:32

okulonceci hocam bildigim kadariyla her koye ulasim yok.zaten pervariyle sinir.daglik bi yer.

ilkerblade
Aday Memur
20 Temmuz 2017 21:37

Hayirli olsun yaramış köyü Gürpınara ortalama 30 km uzaklıkta küçük bir köy guzelsu bölgesine yakın büyük ihtimal köyde ikamet edeceksiniz ama gurpinarada aracınız yada servis olursa gidiş geliş yapabilirsiniz herhangi bi olay yada terör durumu olmuyor genelde kirkgecit yalinca bölgesi o konuda sıkıntılı

5h1cu
Aday Memur
21 Temmuz 2017 11:03

Merhabalar van saray çaybagi koyu çıktı bana da iyi şeyler duymadım ama sizin bilginiz var mı acaba

ilkerblade
Aday Memur
21 Temmuz 2017 11:33

Saray Çaybagi köy okulu ulaşım olarak saraya 20 km uzak köyde ikamet ediliyor küçük bir köy duyduklarıniz ulaşım ikamet kış şartları zor tabi

Prizm-a
Aday Memur
21 Temmuz 2017 23:55

arkadaşlar, ilklimsel,corafi koşullar dışında duyduklarınıza inanmayın, terörse zaten bu bölgelerinkaderi.. siz ne kadar çekiniyorsanız, emin olun bölgede yaşayanlar daha müzdarip. örgüt eskisi gibi elini kolunu sallayarak gezemiyor. menfi olaylar oluyor elbet. ancak yerleşim bölgelerinde tehlike arz edecek bir durum yok. gideceğiniz bölgede vatan toprakları, bu bölgelerde sizlerinde hakkı var. görev yapacağınız şehir, ilçe köylüsü sizleri asla ve asla yalnız bırakmaz. en ufak sıkıntınızda yanınızda olurlar. hayatında bir kez dahi doğu, güneydoğuya gitmeyen arkadaşlar, bu bölgeleri medyadan yada kulaktan duyma hikayelerle öğreniyor ve korkarak çekinerek bu bölgelere gidiyor. köyde ilçelerde bir takım ihtiyaçlarınızı gidermekte zorluk yaşaya bilirsiniz belki, ama güvenlik noktasında hiç bir şey eskisi gibi değil. neredeyse adım başı karakol, başınızı kaldırıp göğe baktığınızda İHA ları göre bilirsiniz. birkaç bölge dışında her yer güvenli. güvensiz bölgelerde zaten yerleşim yok. giderken zorluk yaşar 2 ayda alışırsınız. görev süreniz dolduğunda, bir varmış bir yokmuş dersiniz. sizlerin adını duyarken dahi endişendiğiniz yerlerde yüz binlerce insan her şeye rağmen yaşam sürüyor. sizde kısa süreliğine onlardan biri olursunuz ve gördüklerinizin duyduklarınızdan farklı olduğunu anlarsınız. son olarak. görüşünüz ne olursa olsun çocukta olsa asla ve asla siyasi muhabbetlere girmeyin. siyasetten uzak Allah'a yakın olun. nadirde olsa karşılaşa bileceğiniz şey;devlet memuru olduğunuz için "mhp,ak parti" ön yargıları ile karşılaşa bilirsiniz. çok zorlanırsanız böyle olmadığınızı hissetirin. ama asla detaya girmeyin. çocuklardan öğrendiğiniz birkaç kelime kürtçe yi kullanarak sempatisini kazanın. köyde görev yapan arkadaşlar, köylüler ile samimiyeti ilk siz kurmaya çalışın. evinize çaya davet edin. birer bardak çay arası sohbetin, zaman içerisinde nelere kadir olacağına şahitlik edebilirsiniz. yaş ve mekan itibari ile sizlerden birkaç adım ilerde olan biri olarak verebileceğim nacizane tavsiyem bunlar olur..

mrvsnf
Aday Memur
02 Ağustos 2017 00:03

Tuşba pirgarip köyü nasldır hocalrm ulaşm falan sıkıntımı merkezde kalmayı düşünüyorym

ilkerblade
Aday Memur
02 Ağustos 2017 08:43

Pirgarip köyü tusba ilçesine bağlı merkeze yakın sayılır hocam sıkıntısız sakin bir köy merkezde ev tutup gidip gelme imkanınız var

erc44
Aday Memur
11 Ekim 2017 14:53

yeni gördüm cevabınızı. dediğiniz konu hakkında bilgim yok. zaten görevede başlamışsınızdır

Onceciokul, 7 yıl önce

Çataktan her köye ulaşım var mı hocam?

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi