Editörler : supporters.
22 Temmuz 2017 13:48

Tkdk sinav duyurusu

SINAV DUYURUSU

21.7.2017 19:00 5837

Kurumumuz merkez ve taşra birimlerine 184 Uzman, 8 Denetçi, 1 Mütercim ve 7 Destek Personeli olmak üzere toplam 200 personel alınmasına yönelik Denetçi, Uzman, Mütercim ve Destek Personeli Seçme Sınavı 10 Eylül 2017 Pazar günü yapılacaktır. Söz konusu sınava başta Kurum merkezi olmak üzere Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ardahan, Çankırı, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Karaman, Kars, Kastamonu, Malatya, Mardin, Muş, Ordu, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Van ve Yozgat İl Koordinatörlüklerine ziraat, gıda, su ürünleri, inşaat, elektrik-elektronik, makine, endüstri mühendislikleri, iktisadi ve idari bilimler, veteriner, hukuk fakülteleri ve mütercim tercümanlık bölümleri mezunları başvurabileceklerdir.

Sınav ilanı ve ayrıntılı bilgiler önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla sunulur.

kaanufuk25
Daire Başkanı
22 Temmuz 2017 13:59

Acaba, İİBF'liler için de yine P3'ü mü baz alırlar, yoksa bölüme özgü puan türünü mü?

Ssualp
Kapalı
22 Temmuz 2017 14:12

P3 olur 70 dil sarti olur avukatlar icin 2 yil tecrube olur gecen yilki ilana bakarsak

kaanufuk25, 7 yıl önce

Acaba, İİBF'liler için de yine P3'ü mü baz alırlar, yoksa bölüme özgü puan türünü mü?

Maid
Aday Memur
22 Temmuz 2017 14:58

P3 80

sistembozuk
Kapalı
24 Temmuz 2017 14:50

kurumu arayıp bilgi aldım, ne yazık ki yökdil puanının kabul edilmeyeceği söylendi. YÖKDİL puanın kabul edilmesi hususunda bimere yazdım ve kurumun mail adresine de gönderdim. Binlerze uzman adayı YÖKDİL puanın kabul edilmediği takdirde büyük bir mağduriyet içerisinde olacaktır. Lütfen bimere ve kuruma talebimizi iletelim arkadaşlar. Kimi arkadaşlar yökdil-in üniversiteler dışındaki kurumlarda geçerli olmadığını söylüyor. Geçtiğimiz günlerde GTHB'ye bağlı Akdeniz Araştırma Müdürlüğü personel alımında YÖKDİL'in geçerli olduğu yazıyordu. Aynı şekilde GTHB'ye bağlı olan TKDK'nın da personel alımında geçerli olması gerekmektedir. Ayrıca, önceki yıllardaki ilanlarda ÜDS geçerli iken YÖKDİL'in geçerli olmaması büyük bir haksızlıktır.

okkes4665
Aday Memur
24 Temmuz 2017 15:23

BİMERE ne yazdınız bencede yazalım

sistembozuk, 7 yıl önce

kurumu arayıp bilgi aldım, ne yazık ki yökdil puanının kabul edilmeyeceği söylendi. YÖKDİL puanın kabul edilmesi hususunda bimere yazdım ve kurumun mail adresine de gönderdim. Binlerze uzman adayı YÖKDİL puanın kabul edilmediği takdirde büyük bir mağduriyet içerisinde olacaktır. Lütfen bimere ve kuruma talebimizi iletelim arkadaşlar. Kimi arkadaşlar yökdil-in üniversiteler dışındaki kurumlarda geçerli olmadığını söylüyor. Geçtiğimiz günlerde GTHB'ye bağlı Akdeniz Araştırma Müdürlüğü personel alımında YÖKDİL'in geçerli olduğu yazıyordu. Aynı şekilde GTHB'ye bağlı olan TKDK'nın da personel alımında geçerli olması gerekmektedir. Ayrıca, önceki yıllardaki ilanlarda ÜDS geçerli iken YÖKDİL'in geçerli olmaması büyük bir haksızlıktır.

okkes4665
Aday Memur
24 Temmuz 2017 15:28

ama şuan kesin değil daha yökdilin kabul edilmediği kesinleşince yazsak daha sağlam olur

sistembozuk, 7 yıl önce

sistembozuk
Kapalı
24 Temmuz 2017 15:55

evet, bir açıdan öyle ama daha ilan çıkmadan önce belki talebimizi dikkate alırlar da ilanın şartlarına ekleyebilirler diye düşündüm.

bimere şöyle bir şey yazdım:

TKDK tarafından ilan edilecek personel alımında YÖKDİL puanının geçerli olmayacağı kurum tarafından ifade ediliyor. Önceki personel alımlarında ÜDS geçerli iken YÖKDİL'in kabul edilmeyecek olması büyük bir haksızlık. Ki başka kurumlar (GTHB-Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Müdürlüğü) gibi YÖLDİL puanını kabul ederken (http://arastirma.tarim.gov.tr/akdenizsuurunleri/Duyuru/23/Sozlesmeli-Personel-Alimi) TKDK'nın kabul etmeyecek olması büyük bir çelişkidir. YÖKDİL puanın kamu kurum ve kuruluşların uzman/uzman yardımcısı gibi personel başvurularında binlerce uzman adayının YÖKDİL puanın kabul edilmesi hususundaki talebi ile ilgili çalışmalar hakkında bilgilerinize arz ederim.

okkes4665, 7 yıl önce

ama şuan kesin değil daha yökdilin kabul edilmediği kesinleşince yazsak daha sağlam olur

okkes4665
Aday Memur
24 Temmuz 2017 15:57

çok güzel yazmışsınız bence CİMER e de yazalım o dahada etkili

sistembozuk, 7 yıl önce

evet, bir açıdan öyle ama daha ilan çıkmadan önce belki talebimizi dikkate alırlar da ilanın şartlarına ekleyebilirler diye düşündüm.

bimere şöyle bir şey yazdım:

TKDK tarafından ilan edilecek personel alımında YÖKDİL puanının geçerli olmayacağı kurum tarafından ifade ediliyor. Önceki personel alımlarında ÜDS geçerli iken YÖKDİL'in kabul edilmeyecek olması büyük bir haksızlık. Ki başka kurumlar (GTHB-Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Müdürlüğü) gibi YÖLDİL puanını kabul ederken (http://arastirma.tarim.gov.tr/akdenizsuurunleri/Duyuru/23/Sozlesmeli-Personel-Alimi) TKDK'nın kabul etmeyecek olması büyük bir çelişkidir. YÖKDİL puanın kamu kurum ve kuruluşların uzman/uzman yardımcısı gibi personel başvurularında binlerce uzman adayının YÖKDİL puanın kabul edilmesi hususundaki talebi ile ilgili çalışmalar hakkında bilgilerinize arz ederim.

sistembozuk
Kapalı
24 Temmuz 2017 16:01

yazalım...

hatta dilekçe de yazıp kuruma fakslayalım. emsal bir ilan var, kabul etmeleri gerekiyor, ki ikisi de aynı bakanlığa bağlı kurumlar.

okkes4665, 7 yıl önce

çok güzel yazmışsınız bence CİMER e de yazalım o dahada etkili

sistembozuk
Kapalı
25 Temmuz 2017 10:27

kurumla tekrar görüştüm ve gönderilen dilekçelerin dikkate alarak işlem yapılacağını söyledi. ayrıca, ilanın çıkması eli kulağında, elimizi çabuk tutup dilekçelerimizi fakslayalım arkadaşlar.

şöyle bir dilekçe örneği hazırladım:

TARIMSAL KALKINMA VE DESTEKLEME KURUMU BAŞKANLIĞINA

Kurumunuz tarafından 21.07.2017 tarihinde yapılan

sınav duyurusuna ilişkin önümüzdeki günlerde yapılacak başvurularda YDS puanın

yanı sıra YÖKDİL puanın geçerli olup olmayacağı konusundaki bilgi önem arz

etmektedir. Ekte bilgilerinize sunmuş olduğum GTHB?ye bağlı Akdeniz Su Ürünleri

Araştırma Üretme ve Eğitim Ensitüsü Müdürlüğü?nün 10 Temmuz 2017 tarihli

personel ilanında yer alan başvuru şartlarında YÖKDİL puanın geçerli olacağı

belirtilmiştir. YÖKDİL sınavına alanımızdan giriyoruz ve 60 ve üzeri aldığımız

puanlar bizim bu alanda yeterliliğimizi göstermektedir. Ayrıca kurumunuz da

alan üzerinden uzman personel alımı yapmaktadır. Yani aldığımız puanla ve

İngilizce yeterlilik düzeyimiz kurumunuzun uzman personel için gerekli olan

İngilizce yeterlilikten bir farkı yoktur. Üniversitelerde YDS puanı ile YÖKDİL

puanı eşdeğer tutulmuştur. Diğer kurumların YÖKDİL puanını kabul etmesi

kurumların takdir yetkisi kapsamındadır. Ekte bilgilerinizde sunduğum kurum, bu

kapsamda YÖKDİL puanı geçerli kabul etmiştir. Binlerce uzman adayının olası

mağduriyetinin önüne geçmek adına YÖKDİL puanın başvuru şartlarında yer alması

hususunda gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

ek1: Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Ensitüsü Müdürlüğü sınav ilanı

sistembozuk
Kapalı
25 Temmuz 2017 10:30

kurumun fax numarası: 0 312 439 47 11

okkes4665
Aday Memur
25 Temmuz 2017 11:19

çok teşekkürler bende hemen fax yollayacam inş bütün YÖKDİL puanı olan arkadaşlar da bu duyarlılılğı gösterir emekleriniz emklerimiz zai olmaz

sistembozuk, 7 yıl önce

kurumla tekrar görüştüm ve gönderilen dilekçelerin dikkate alarak işlem yapılacağını söyledi. ayrıca, ilanın çıkması eli kulağında, elimizi çabuk tutup dilekçelerimizi fakslayalım arkadaşlar.

şöyle bir dilekçe örneği hazırladım:

TARIMSAL KALKINMA VE DESTEKLEME KURUMU BAŞKANLIĞINA

Kurumunuz tarafından 21.07.2017 tarihinde yapılan

sınav duyurusuna ilişkin önümüzdeki günlerde yapılacak başvurularda YDS puanın

yanı sıra YÖKDİL puanın geçerli olup olmayacağı konusundaki bilgi önem arz

etmektedir. Ekte bilgilerinize sunmuş olduğum GTHB?ye bağlı Akdeniz Su Ürünleri

Araştırma Üretme ve Eğitim Ensitüsü Müdürlüğü?nün 10 Temmuz 2017 tarihli

personel ilanında yer alan başvuru şartlarında YÖKDİL puanın geçerli olacağı

belirtilmiştir. YÖKDİL sınavına alanımızdan giriyoruz ve 60 ve üzeri aldığımız

puanlar bizim bu alanda yeterliliğimizi göstermektedir. Ayrıca kurumunuz da

alan üzerinden uzman personel alımı yapmaktadır. Yani aldığımız puanla ve

İngilizce yeterlilik düzeyimiz kurumunuzun uzman personel için gerekli olan

İngilizce yeterlilikten bir farkı yoktur. Üniversitelerde YDS puanı ile YÖKDİL

puanı eşdeğer tutulmuştur. Diğer kurumların YÖKDİL puanını kabul etmesi

kurumların takdir yetkisi kapsamındadır. Ekte bilgilerinizde sunduğum kurum, bu

kapsamda YÖKDİL puanı geçerli kabul etmiştir. Binlerce uzman adayının olası

mağduriyetinin önüne geçmek adına YÖKDİL puanın başvuru şartlarında yer alması

hususunda gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

ek1: Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Ensitüsü Müdürlüğü sınav ilanı

Siyasallı71
Aday Memur
25 Temmuz 2017 12:22

Lan yökdile ne emek verdiniz de emekleriniz zayi olacak.asıl yökdil de kabul edilirse ydsden iyi puan alanların (ben gibi) emekleri zayi olacak

okkes4665, 7 yıl önce

çok teşekkürler bende hemen fax yollayacam inş bütün YÖKDİL puanı olan arkadaşlar da bu duyarlılılğı gösterir emekleriniz emklerimiz zai olmaz

okkes4665
Aday Memur
25 Temmuz 2017 12:25

düzgün konuş işe yaramaz kendine güveniyorsan sınavdan da iyi puan alırsın işine bakarsın milletin emeğini sorgulama

Siyasallı71, 7 yıl önce

Lan yökdile ne emek verdiniz de emekleriniz zayi olacak.asıl yökdil de kabul edilirse ydsden iyi puan alanların (ben gibi) emekleri zayi olacak

paretoo
Şef
25 Temmuz 2017 12:36

Yokdil gibi dandik bir sinavdan 70 bile alamamissiniz gelmis burada emeklerimiz yazik olacak falan diyorsunuz. Ingilizce bilmeyen adamlari aliyolar boyle yerlere. Sonra is yapilmiyor kurumda. Yapilmaz tabi.

parmak
Memur
25 Temmuz 2017 15:14

gncl

parmak
Memur
25 Temmuz 2017 15:34

bence yds toefl ielts gibi sınavlar dışında dil puanının kabul edileceğini sanmıyorum ki bu saydığım puanlar birbirinin dengi sınavlar fakat yökdil öyle değil sadece akademik kadro için açılmış bir sınav ( örnek verilen tek yerde zaten akademik çalışma için enstitülere alım için yapılmış.... ha kabul edilirse bence yök başkanın dediği boşa çıkar ki yök başkanı sadece akademik kadrolar için yapılacak bir sınav demişti.... benim için farketmez yds 65 yökdil 80 puanım var.... ama hakkaniyetli olacak olursak bence yökdilin kabul edilmesi yds yi kasan insanlara haksızlık olur... görelim bakalım... hakkımızda hayırlısı artık....

cocopeat
Aday Memur
25 Temmuz 2017 16:02

Yds: 65 Yökdil : 85 aldım. Şimdi emek tartışmasına girmek istemem ancak genel sonuçlara bakıldığında herkes 15-20 puan fazla almış. Yökdil zaten kanımca yrd. doç. kadrolarındaki şişme yüzünden yapıldı ve amacı dışında kullanılmaz. Herkes istediği kuruma girer inşallah ancak sınırları zorlamak haksızlık olur kanaatindeyim. Ozaman kpss puanı 50 olanda derki neden kpss 60 barajı var düşürülsün. Bir kural varsa uyulmalı herkes bişey için çabalıyor sonra pat puan düşürülüyor ve 200 kişilik kadroya 20000 kişi başvuruyor. Kendim bu kurum için hazırlandım ve daha önce nasıl yapılıyorsa şimdide öyle yapılsın isterim. Bu benim kendi düşüncem kurum ne karar verirse boyun kıldan ince tabi.

erbil.302
Kapalı
26 Temmuz 2017 00:06

Arkadaslar burda kaç tane ziraatçi var

paretoo
Şef
26 Temmuz 2017 00:28

yökdil tayfaya geçmiş olsun lol

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler