Editörler : supporters.

22 Temmuz 2017 23:28

Adalet önlisans

iyi akşamlar arkadaşlar benim bir sorum vardı

açıktan adalet önlisans okusam sonra dgs ile hukuk kazansam acaba 3. sınıftan mı başlar yoksa nasıldır sistem bilen var mı acaba?

Prest1ge
Aday Memur
22 Temmuz 2017 23:46

Öncelikle dgs dediğin sınavı çok iyi araştır. Sınav her sene hem zorlaşıyor hemde kontenjanlar düşüyor.

Senin soruna gelince Üniversitesiden Üniversitesiye değişiyor. Ama genel olarak 3 yıl daha okuman gerekiyor. İntibak eğitimi değişiklik gösteriyor.

Bkz. 39. Soru

http://www.osym.gov.tr/TR,8863/sikca-sorulan-sorular.html

kaplumbaga155
Yasaklı
23 Temmuz 2017 00:43

teşekkürler anladım hocam yani üniye göre değişiyor ve aslında üninin de hice sayıp direk kendi müfredatını vermesi mantıklı sonuçta hukuk gibi bir bölümde.

peki açıktan 2 yıllık ne önerirsiniz 2. üni olarak. şu an kamu okuyorum

ben bankacılık ve sigorta düşünüyorum ama öneriri misiniz?

Prest1ge, 7 yıl önce

Öncelikle dgs dediğin sınavı çok iyi araştır. Sınav her sene hem zorlaşıyor hemde kontenjanlar düşüyor.

Senin soruna gelince Üniversitesiden Üniversitesiye değişiyor. Ama genel olarak 3 yıl daha okuman gerekiyor. İntibak eğitimi değişiklik gösteriyor.

Bkz. 39. Soru

http://www.osym.gov.tr/TR,8863/sikca-sorulan-sorular.html

bittle
Aday Memur
23 Temmuz 2017 21:12

Tıp okursun sen

kaplumbaga155, 7 yıl önce

teşekkürler anladım hocam yani üniye göre değişiyor ve aslında üninin de hice sayıp direk kendi müfredatını vermesi mantıklı sonuçta hukuk gibi bir bölümde.

kaplumbaga155
Yasaklı
24 Temmuz 2017 01:48

biliyorum

bittle, 7 yıl önce

Tıp okursun sen

kerran
Aday Memur
24 Temmuz 2017 08:24

5-6 senedir binlerce insan senin gibi düşünüp adalet okuyor. Dolayısıyla her sene adalet mezunu olup dgs'ye giren insan sayısı katlanarak artıyor. Ancak bunun aksine kontenjanlarda herhangi bir artış söz konusu değil. Kaldı ki sen daha kayıt olacaksın, 2 sene okuyacaksın; bu sürede aday sayısı birkaç bin daha artacak. Özellikle bu olay ilkokul matematik öğretmenlerinin adeta hobisi haline gelmiş durumda, tanıdığım matematik öğretmenlerinin neredeyse yarısı Adalet okuyor. DGS'ye girip matematiği fulleyip yüksek puan alma niyetindeler.

Tercihini bunları göz önünde bulundurarak yapman yararına olacaktır.

kaplumbaga155
Yasaklı
24 Temmuz 2017 10:46

teşekkürler hocam peki adaleti elersek iş imkanı olan ne gibi bölümler kalıyor önlisansta aöfte

kerran, 7 yıl önce

5-6 senedir binlerce insan senin gibi düşünüp adalet okuyor. Dolayısıyla her sene adalet mezunu olup dgs'ye giren insan sayısı katlanarak artıyor. Ancak bunun aksine kontenjanlarda herhangi bir artış söz konusu değil. Kaldı ki sen daha kayıt olacaksın, 2 sene okuyacaksın; bu sürede aday sayısı birkaç bin daha artacak. Özellikle bu olay ilkokul matematik öğretmenlerinin adeta hobisi haline gelmiş durumda, tanıdığım matematik öğretmenlerinin neredeyse yarısı Adalet okuyor. DGS'ye girip matematiği fulleyip yüksek puan alma niyetindeler.

Tercihini bunları göz önünde bulundurarak yapman yararına olacaktır.

Prest1ge
Aday Memur
25 Temmuz 2017 00:25

Arkadaşım eğer B grubu memurluk avantajından faydalanmak için okumak istiyorsan, bilgisayar bölümlerinde veya bankacılık bölümlerinden birini seçersen senin için daha avantajlı olacaktır. Hem alımları çok olur hemde açıktan atanma imkanından olabilir.

kaplumbaga155, 7 yıl önce

karışık07
Aday Memur
26 Temmuz 2017 08:18

Lisans mezunuyum . KPSS A grubunda istediğim puanı elde edemedim . Aynı zamanda Adalet önlisans bitirdim . Sizce önlisans diplomamı nasıl kullanabilirim . Bildiğim kadarıyla aynı yılda hem A grubu hemde önlisanstan sınava giremiyoruz , puanları kullanamıyoruz . Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim arkadaşlar ...

Prest1ge
Aday Memur
26 Temmuz 2017 13:47

Adalet diplomanı Kpss de kullanamazsın. Ancak icra müd. yard. sınavında kullanabilirsin. Özel sektör veya dgs ile hukuk eğitimine geçişte kullanabilirsin.

karışık07, 7 yıl önce

Lisans mezunuyum . KPSS A grubunda istediğim puanı elde edemedim . Aynı zamanda Adalet önlisans bitirdim . Sizce önlisans diplomamı nasıl kullanabilirim . Bildiğim kadarıyla aynı yılda hem A grubu hemde önlisanstan sınava giremiyoruz , puanları kullanamıyoruz . Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim arkadaşlar ...

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi