Editörler : F16 Gökçen

2017.ekonomik.krizi
Daire Başkanı
23 Temmuz 2017 23:19

Seninle tartışmamak en doğrusu belki de,ünkü alakasız konuları bağdaştırmaya çalışıyorsun ve bu zamana dek sana verilen kalıp sözleri(yukarıda yazdıkların)aynen kabul etmişsin,hiç sorgulamamışsın.Dini inanca sahip olmakla ahlaklı olmak hatta insan olmak arasında birebir bir ilişki yoktur.Hele ki din denilen şey bizde olduğu gibi namaza,oruca,anlamını bilmediğimiz dualara indirgeniyorsa bu ilişki çok çok azdır.Günde 5 vakit namaz kılıp müşterisine kazık atan esnaf az mı mesela ülkemizde?Ya da dindar milletvekiliyim deyip bunun sayesinde milletin oyuyla milletvekili olup sonra milletin rızkına göz koyan,çalan çırpan,yolsuzluk eden kişi sayısı az mıdır?Öyleyse asıl meselenin dindar olmak değil vicdanlı,adil ve iyi insan olmak olduğunu söyleyebiliriz.

Gelelim sevgili hayatı yaşamanın topluma,millete,devlete zarar vereceği yönündeki düşüncene.O beğenmediğin Avrupa ülkelerinde sevgili hayatı yaşayan çok insan var ama devletleri de toplumları da sarsılmıyor çünkü bunlar alakasız konular.Sadece çocuk sahibi olmadıkları için nüfusları biraz yaşlanıyor olabilir ama bunu da zamanla kontrol edebilirler.Ben onlarınki gibi daha demokrat,daha gelir adaletinin ve insana verilen değerin fazla olduğu ülkelerin birinde yaşasam sevgili hayatı yaşayıp çocuk yapabilirdim hatta bu ülkede çok soğuk baktığım evliliği bile düşünebilirdim.Çünkü ordaki insanlar birbirlerini psikolojik anlamda boğmamak,daha rahat ve özgür bırakmak,kendi başlarının çaresine bakmak üzerine eğitiliyorlar küçük yaşlarda.

Ayrıca o beğenmediğin ülkelerde çok daha adil,sosyal adaletin,hoşgörünün olduğu bir düzen hakim.Bir onların kişi başına düşen gelirlerine bak bir bizimkine bak,insana verilen değeri gör.

Ayrıca oralarda senin gibi ahlak bekçiliği yapan egosu şişkin insanları da pek ciddiye almaz ve güler geçerler.

serdaruners, 7 yıl önce

Bu sapik fikirler

Devletede

Milletede

Toplumada

Aileyede

Dinede zarar verir.

Ve ben müdehale ederim.

Dinime göre yasayacağim elbette.

Batı özentisi yok.

Hollandada sevişiyorlarmiş

Norveçte öpüşüyorlarmiş

Avusturyada bilmem ne yapiyorlarmiş

Aaa ne kadar çağdaşlar aaaa ne kadar özgürler diyecek kadar angut değilim.

Sende dinine göre yaşa

Kaybetmezsin.

serdaruners
Şube Müdürü
23 Temmuz 2017 23:27

Geri zekalı

Ayet tartişilirmi.

Ayette ne emrediliyorsa odur.

Ben müslümanim.

Allahin ayetlerini tartişmasiz amasiz mamasiz kabul etmişim.

Etmesem zaten müslüman olamam.

Dinim islam diyemem.

Sen müslüman değilsen afedersin ne b.. Yemeye Allahin ayetini tartişmaya açiyorsun.

supporters., 7 yıl önce

Önce oku. Hatta ilk ayettir. Oku. Referansıyla yaziyorum hala o mu bu mu?

Hadi git fıkıhçı ara simdi, aslinda orda söyle demek istiyor diye zirvala sonra

serdaruners
Şube Müdürü
23 Temmuz 2017 23:31

Banane elin hollandasindan

Ben türkiyede yaşiyorum.

Türk kültürünü , örf ve adetlerini bilirim.

Birde müslümanim ve dinimin emrettiği gibi yaşarim.

O öyleymiş bu böyleymis ...

Allahim ya

Sen en iyisi benimle tartişma dediğin gibi.

2017.ekonomik.krizi, 7 yıl önce

Seninle tartışmamak en doğrusu belki de,ünkü alakasız konuları bağdaştırmaya çalışıyorsun ve bu zamana dek sana verilen kalıp sözleri(yukarıda yazdıkların)aynen kabul etmişsin,hiç sorgulamamışsın.Dini inanca sahip olmakla ahlaklı olmak hatta insan olmak arasında birebir bir ilişki yoktur.Hele ki din denilen şey bizde olduğu gibi namaza,oruca,anlamını bilmediğimiz dualara indirgeniyorsa bu ilişki çok çok azdır.Günde 5 vakit namaz kılıp müşterisine kazık atan esnaf az mı mesela ülkemizde?Ya da dindar milletvekiliyim deyip bunun sayesinde milletin oyuyla milletvekili olup sonra milletin rızkına göz koyan,çalan çırpan,yolsuzluk eden kişi sayısı az mıdır?Öyleyse asıl meselenin dindar olmak değil vicdanlı,adil ve iyi insan olmak olduğunu söyleyebiliriz.

Gelelim sevgili hayatı yaşamanın topluma,millete,devlete zarar vereceği yönündeki düşüncene.O beğenmediğin Avrupa ülkelerinde sevgili hayatı yaşayan çok insan var ama devletleri de toplumları da sarsılmıyor çünkü bunlar alakasız konular.Sadece çocuk sahibi olmadıkları için nüfusları biraz yaşlanıyor olabilir ama bunu da zamanla kontrol edebilirler.Ben onlarınki gibi daha demokrat,daha gelir adaletinin ve insana verilen değerin fazla olduğu ülkelerin birinde yaşasam sevgili hayatı yaşayıp çocuk yapabilirdim hatta bu ülkede çok soğuk baktığım evliliği bile düşünebilirdim.Çünkü ordaki insanlar birbirlerini psikolojik anlamda boğmamak,daha rahat ve özgür bırakmak,kendi başlarının çaresine bakmak üzerine eğitiliyorlar küçük yaşlarda.

Ayrıca o beğenmediğin ülkelerde çok daha adil,sosyal adaletin,hoşgörünün olduğu bir düzen hakim.Bir onların kişi başına düşen gelirlerine bak bir bizimkine bak,insana verilen değeri gör.

Ayrıca oralarda senin gibi ahlak bekçiliği yapan egosu şişkin insanları da pek ciddiye almaz ve güler geçerler.

caf caf
Daire Başkanı
23 Temmuz 2017 23:34

Okumazlar.

supporters., 7 yıl önce

Cocukları gerdege sok, 20 tane sözde eşi sıraya sok. Kavga cikarsa ayet var istedigim siraya göre takilirim de. (Ahzab 51)

İtiraz eden olursa döv ( nisa 34)

Sonra bunlar dinini bilmiyo he he sen biliyon

serdaruners
Şube Müdürü
23 Temmuz 2017 23:39

Allahin ayetleri tartişilmaz.

İslam dinine mensupsan bu ayetleri kabul etmek zorundasin.

Sorgulayamazsin.

caf caf, 7 yıl önce

Okumazlar.

supporters.
Editor
23 Temmuz 2017 23:57

İste tipik tatlı su müslümanı

Okumaz

Bilmez

Cevap veremez

Hakaret eder

He he sen müslümansın, cünku cok belli.

serdaruners
Şube Müdürü
24 Temmuz 2017 00:00

Senin dinin ne

supporters., 7 yıl önce

İste tipik tatlı su müslümanı

Okumaz

Bilmez

Cevap veremez

Hakaret eder

He he sen müslümansın, cünku cok belli.

2017.ekonomik.krizi
Daire Başkanı
24 Temmuz 2017 00:02

Çok çirkin bir yazı olmuş ve 'buyur üzerine atla' falan diyerek de saygı sınırlarını aşmıssın bence.

Ayrıca,'İki gün sonra senden de sıkılır' demişsin.İşte anlamadığın nokta burada.Ben sıkıldığı halde toplum,aile,çevre ne der diye ve rahatını bozmamak için,yalnızlıktan korktuğu için zorunlu olarak evliliğini devam ettiren bir sürü insanı gözlemledim.Ben 'insan kendisinden bile sıkılan bir varlıktır' diye yola çıkıp düşüncelerimi bunun üzerine kuruyor ve yazımı okuyan insanları kendi gerçekleriyle yüzleştirmeye çalışıyorum.Onun dışında ne yaşayacaklarını kendileri bilir ama yeter ki evliliğe aşırı anlam yüklemesin,toz pembe gözlüklerle bakmasınlar,yoksa büyük hayalkırıklığı yaşarlar.Özellikle ülkemizde evliliklerin çok fazla toplumsal kuralı var ve evli çiftler de yapışık ikizler gibi olup birbirlerini boğuyorlar,birbirlerine fazla yaşam alanı bırakmıyorlar.

'Bu adam senden de sıkılır' demişsin ama şunu da söyleyim: Kendini sürekli geliştirmeye,yeni şeyler öğrenmeye,yeni yerler gezmeye çalışan biriyim.Eğer karşımdaki kişi de böyleyse ve tıpkı benim gibi haddini bilen ve insanı boğmayan bir tipse hiç de öyle kolay sıkılacağımı zannetmiyorum.Yine de yaşamadan bilinmez tabi,herşeye hayatın kendisi karar vermeli!

serdaruners, 7 yıl önce

Kızım gideri varda adam orda.

Benimle dost hayati yaşamak isteyen bayan varsa özelime yazsin diyor.

Buyur atla adamin üstüne

Sevgili sevgili yaşayin

Nerde ne haliniz varsa yiyin.

Haa adam baştada yazmiş erkek eşinden sıkılır diye..iki gün sonra sendende sıkılır senin gibi düşünen birine giderse

Hiiiiç zirlama sağda solda

Adam gayet medeni ve samimice seninde onayladiğin duygularini açık etmiş.

Dini argümanlar demişin.

Evet

Başka ne olacakti.

Ben müslümanim

Ve

Dinime uygun olarak yaşamak hakkim.

Buna niye takiliyorsunki.

supporters.
Editor
24 Temmuz 2017 00:02

Sanane. Dinime göre degil dinine göre cevap ver. Seks ayetleri, siddet ayetleri senin dininde

serdaruners
Şube Müdürü
24 Temmuz 2017 00:03

"Senin dinin sana benim dinim bana"

Hadi ikile şimdi

supporters., 7 yıl önce

Sanane. Dinime göre degil dinine göre cevap ver. Seks ayetleri, siddet ayetleri senin dininde

caf caf
Daire Başkanı
24 Temmuz 2017 00:07

belki bir şeyler öğrenir dedik ama "eğri odundan doğru kereste çıkmaz." harcanan zamana yazık.

yazmayalım çünkü dahada çirkinleşecek.

supporters.
Editor
24 Temmuz 2017 00:08

9 yasindaki kizi gerdege sokmak dini degil insani sorundur. O sapikliklar kimsenin yanina kalmayacak

serdaruners
Şube Müdürü
24 Temmuz 2017 00:09

Mesela ?

Ne öğretmeye çaliştin bana

Anlat bakalim.

caf caf, 7 yıl önce

belki bir şeyler öğrenir dedik ama "eğri odundan doğru kereste çıkmaz." harcanan zamana yazık.

yazmayalım çünkü dahada çirkinleşecek.

2017.ekonomik.krizi
Daire Başkanı
24 Temmuz 2017 00:54

Benim bu başlıktaki yazılarımla öğretmeye çalıştıklarım yeter aslında.Tabi önyargılarından arınıp ve anlamaya çalışarak, yavaş yavaş şekilde okursan çok şey katacaktır sana o yazılar.Ama sen 'dediğim dedik,çaldığım düdük' diyen insanlardan biriysen ömür boyu bu kafayla yaşamaya devam edersin.

serdaruners, 7 yıl önce

Mesela ?

Ne öğretmeye çaliştin bana

Anlat bakalim.

hande007
Aday Memur
24 Temmuz 2017 14:01

hep gülün inşallah

serdaruners
Şube Müdürü
24 Temmuz 2017 14:22

Seni güldürdükmü

hande007, 7 yıl önce

hep gülün inşallah

poisonprince
Memur
13 Ağustos 2017 15:50

Kafa dengi olmadan asla içine girilmemeli. Aynı şarkıyı dinlemiyorsan. Aynı diziyi izleyemiyorsan farklı pencere olsa dahi aynı yöne bakamıyorsan yok kardeşim o iş olmaz. Ben çok dağınık biriyim mesela. Karşımdakşnden beni toplamasını isteyemem sonuçta hizmetçi değil. Ne bileyim tuhaf bişey bu evlilik kim icat ettiyse artık rahmetle anıyoruz.

ekonomi.çoh.eyi
Yasaklı
14 Ağustos 2017 09:55

Evlilik aşkı öldürüyor,en güzeli sevgili hayatı yaşamak.Gerçi sevgili hayatında da aşk zamanla alışkanlığa döner ama evlilikteki kadar olmaz bu.

Bir de evlenince karşındaki kişinin ailesine,akrabalarına iyi ve şirin gözükmeye çalışıyorsun falan,iğrenç bir ikiyüzlülük bu.

Sevgili hayatı yaşamak özgürlük ve cesaret ister.Var mı bu özellikte bir bayan benimle tanışacak?

cesaretinbedeli
Müsteşar
14 Ağustos 2017 10:03

Son cümleyi de iyi bağlamışsın:p

ekonomi.çoh.eyi, 7 yıl önce

Evlilik aşkı öldürüyor,en güzeli sevgili hayatı yaşamak.Gerçi sevgili hayatında da aşk zamanla alışkanlığa döner ama evlilikteki kadar olmaz bu.

Bir de evlenince karşındaki kişinin ailesine,akrabalarına iyi ve şirin gözükmeye çalışıyorsun falan,iğrenç bir ikiyüzlülük bu.

Sevgili hayatı yaşamak özgürlük ve cesaret ister.Var mı bu özellikte bir bayan benimle tanışacak?

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi