Editörler : crops35
25 Temmuz 2017 22:06

Danıştayın karar düzeltme istemini onaması

arkadaşlar merhaba,

bir maruzatım olacaktı. beş yıl önce dava açmıştım. bir kamu kurumunda sözleşmeli çalışıyorken hiç bir gerekçe gösterilmeksizin sözleşmem feshedildi ve işimden çıkarıldım. dava açtım. idare mahkemesi ve bölge idare mahkemesi aleyhime karar verdi. danıştaya temyiz isteminde bulundum. danıştay beni haklı gördü ve temyizi yerinde buldu mahkemenin kararını bozdu. davalı taraf karar düzeltme talebinde bulundu. şimdi de danıştay karşı tarafın karar düzeltmesini ve idare mahkemesi kararını onadı. benim merak ettiğim, şu aşamadan sonra ne olacağı? dosya mahkemeye mi gönderilecek tekrardan? ben nasıl bir yol izleyeceğim? anayasa mahkemesine mi direkt başvuruyorum?

yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Hakkını_Arayan_Adam
Şube Müdürü
14 Ağustos 2017 17:34

Karar düzeltme istemi kabul edilip bozma kararı kaldırılıp mahkeme kararı onandıysa karar kesinleşmiş demektir

Hakkını_Arayan_Adam
Şube Müdürü
14 Ağustos 2017 17:38

Kararın tebliği ile süre başlar

erhanesta
Memur
28 Eylül 2017 12:09

Bir konu hakkında idare mahkemesi ve danıştaydan davaları kazandım temyiz dede lehime sonuç verildi en son davalının verdiği karar düzeltme den aleyhime sonuç çıkabilir mi acaba

hakkaripolisi34
Daire Başkanı
08 Ekim 2017 01:01

Anayasa mahkemesine başvuramazsın. Bir kanun,tüzük,yönetmelik maddesinin anayasaya aykırı olduğunu ve o maddenin anayasanın hangi maddelerine aykırı olduğunu belirtmen lazım

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi