Editörler : hopaliSafak Vaktii
27 Temmuz 2017 13:44   

Açıköğretimle diploma sahibi olmak kaldırılmalı mı?
Atiker Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Atiker: "Sanayicinin değil kalifiye eleman, vasıfsız işçi bulmakta bile zorlandığını söyledi, Açık öğretim yüzünden herkes üniversite mezunu. Herkes masa başı iş istiyor.AÖF kapatılmalı." dedi.

Bu ankete 21 günde, 41 kişi oy kullandı

Atiker Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Atiker: "Sanayicinin değil kalifiye eleman, vasıfsız işçi bulmakta bile zorlandığını söyledi, Açık öğretim yüzünden herkes üniversite mezunu. Herkes masa başı iş istiyor.AÖF kapatılmalı." dedi.
27 Temmuz 2017 13:47

Timur77
Aday Memur

Şimdiye kadar diplomayı alanlar kullananlar var. Artık kaldırılırsa adaletsizlik olur.

27 Temmuz 2017 14:00

cimbom1
Aday Memur

Hayat herkese aynı şansı sunmuyor çalışmak zorunda olduğu için okuyamayanlar var.ve okumak sadece diploma sahibi olmak değil diplomana birşeyler ekleyebildiğin zaman anlamlı olur.iyi olan kazansın.

27 Temmuz 2017 23:19

Zeki-Edb
Aday Memur

Yani sırtına semer vuracağım,cahil,asgari ücrete mahkum edeceğim insanlar istiyorum demiş.Bunun içinde devletten yardım istemiş.Hadi AÖF kapatıldı;Bu kezde Sakarya Ünv çok mezun veriyor,işçi bulamıyorum demeyeceği ne malum.Daha sonraki zamanda Uludağ Ünv kapatılsın çok mühendis mezun oluyor vasıfsız işçi bulamıyorum demeyecek mi ?

Birde vasıfsız demiş ileri zekalı.Arkadaşlar bakın bu adamın şirketinin iş ilanlarına ;

Meslek lisesi mezunu

30 yaşını aşmamış

Bilmem kaç yıl tecrübeli elemanlar alınacaktır vs vs vs

Şİmdi ben şikayet ediyorum bu adamı ;

Ben 39 yaşındayım

Meslek lisesi mezunu değilim

Tecrübem yok

beni işe almıyor.Derhal bu şirket kapatılmalı ........

27 Temmuz 2017 23:33

sosyalci-günışığı
Memur

Hak edenler, örgün eğitim yoluyla bir yerlere gelmeliler.

28 Temmuz 2017 11:30

Zeki-Edb
Aday Memur

Hak edenler, örgün eğitim yoluyla bir yerlere gelmeliler.

sosyalci-günışığı, 3 hafta önce - Alıntıya git

Ben AÖF mezunuyum.Bir itirazınız mı var ?

28 Temmuz 2017 15:01

awsar
Memur

sadece açıköğretim değil üniversite sayısı da azaltılmalı her yerde mantar gibi üniversite mezunu var üniversite kazanmak bu kadar kolay olmamalı kıytırık bölümleri okuyorlar sonra bir şekilde torpillen falan iş buluyorlar

Toplam 6 mesaj