Editörler : cihan27E.Kayı Han
28 Temmuz 2017 16:06

Ziraat fakültesi tarım ekonomisi bölümü hk.

Ben Mühendis kadrosuna unvan değişikliği ile geçmek için ziraat fakültesi okuma planım var.

Böülüm olarakta Tarım Ekonomisi düşünüyorum.

yalnız bu bölümü bitirdiğimde mühendis unvanı alabilirmiyim? bu bölümü okuyanlar ziraat mühendisi olarak çalışabiliyormu?

Kurumlarda varsa örneği cevap yazarsanız sevinirim

31 Temmuz 2017 10:56

Ziraat Fakültelerinin ilgili bölümlerinden ( Bahçe Bitkileri, Tarla Bitkileri, Bitki Koruma, Zootekni, Tarım Ekonomisi vs.) mezun olanlar " Ziraat Mühendisi" unvanı alır, der ziraat Mühendisinin tanımı için. Bu bağlam da siz Ziraat fakültesinin hangi bölümünden mezun olursanız olun diplomanızda bölümün ismi yazmayacaktır.

Bu sebepten açılacak olan unvan değişikliği sınavına girmenizde bitirdiğiniz Ziraat Fakültesi bölümünün isminin olumlu ya da olumsuz bir tesiri olmayacaktır.

hsartas75
Aday Memur
22 Eylül 2017 13:42

hangi kurumdasın?

Müdür Sen
Kapalı
23 Temmuz 2019 18:27

Ziraat Fakültesinden uzak durun. Tarım Ekonomisi bölümünüm önünden bile geçmeyin. Ben yandım siz yanmayın gençler.

emrcvk
Şef
29 Temmuz 2019 02:38

neden yandınız detay verir misiniz

Müdür Sen, 5 yıl önce

Ziraat Fakültesinden uzak durun. Tarım Ekonomisi bölümünüm önünden bile geçmeyin. Ben yandım siz yanmayın gençler.

ekolaw
Aday Memur
27 Ağustos 2019 13:56

Ben de bu sene Orman Mühendisliği kazandım, seninle aynı düşünüyorum mühendis kadrosunu almak için bakalım kaç senede bitiricez :)

HAMZA88
Aday Memur
28 Temmuz 2022 15:08

aldınız mı kadro orman müh bitirip

ekolaw, 5 yıl önce

Ben de bu sene Orman Mühendisliği kazandım, seninle aynı düşünüyorum mühendis kadrosunu almak için bakalım kaç senede bitiricez :)

deep55
Aday Memur
02 Ağustos 2022 08:53

tarım ekonomisindeyim son senem ne gibi sorunuz var ?

HAMZA88
Aday Memur
02 Ağustos 2022 09:31

hocam tarım ekonomisi bölümümü yks üzerinde mi yoksa dgs üzerinden geçiş ile mi geçmek mantıklı

deep55, 2 yıl önce

tarım ekonomisindeyim son senem ne gibi sorunuz var ?

ormanci0652
Memur
02 Ağustos 2022 09:48

yahu arkadaş bu bölümlerin zaten iş imkanı yok liseyi yeni bitiren gençler neden gider anlamam ki bırakın kamudaki teknikerler okusun bir işe yarıyor en azından

deep55
Aday Memur
02 Ağustos 2022 10:28

okula göre değişiyor hepsi muaf etmiyor çoğu dersi muafiyet süreci eskiden daha güzeldi şimdi git gide azaldı.

HAMZA88, 2 yıl önce

hocam tarım ekonomisi bölümümü yks üzerinde mi yoksa dgs üzerinden geçiş ile mi geçmek mantıklı

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi