Editörler : Pangaea

Kapalı
28 Temmuz 2017 21:06

Mühendislik yazmadığım için pişmanım

EEM İnşaat Makine gelirken gittik 2 yıllık ATT yazdık. 2 yıl sonra en az 85 lazım atanmak için diyorlar.

Gakgosh23
Şef
28 Temmuz 2017 21:08

önlisans kpss den 85 alamıosan öl zaten. Makine müh gitsen lisans kpssden 93 95 arası alman gerekecekti 4 yıl sonra tabi merkezi atama diye birşey kalırsa o zamana kadar

onurprm271
Kapalı
28 Temmuz 2017 21:11

Hocam ne biliyim biraz pişmanlık var mühendislikte illa devlet mi lazım özelde çalışırım sağlıkçılar özelde 1500 ü zor alıyor

Gakgosh23, 7 yıl önce

önlisans kpss den 85 alamıosan öl zaten. Makine müh gitsen lisans kpssden 93 95 arası alman gerekecekti 4 yıl sonra tabi merkezi atama diye birşey kalırsa o zamana kadar

Mümin Kelam
Yasaklı
28 Temmuz 2017 21:20

Çok büyük hata etmişsin, bre yeğen? İnşaat veya makina yazmalıydın!

onurprm271
Kapalı
28 Temmuz 2017 21:21

Aynen amca sağlık olsun napak ölekmi yani :D

Mümin Kelam, 7 yıl önce

Çok büyük hata etmişsin, bre yeğen? İnşaat veya makina yazmalıydın!

muhibbicemal
Aday Memur
28 Temmuz 2017 21:29

Valla başkan hiç belli olmaz bakarsın daha iyi olur ?umutlu düşün her zaman :))

ıvırzıvırcı
Aday Memur
28 Temmuz 2017 21:43

o dediğin mühendisler 85 ile zor atanıyor kardeş... 85 tabiki de alman lazım.. ZİRAATÇILAR 76 İLE

Bahri Matkap
Yasaklı
29 Temmuz 2017 07:00

Makina veya inşaat olmalıydı. Yazık olmuş?

Ökkeş Okyaylı
Yasaklı
30 Temmuz 2017 11:20

Başlık sahibi çok büyük hata etmiş gözüküyor.

CanBoga06
Yasaklı
31 Temmuz 2017 09:04

Üniversite sınavlarına yeniden gir ve arzuladığın yeri kazan, arkadaş?

Hakkı Yolbulan
Aday Memur
31 Temmuz 2017 19:05

Başlık sahibi ÇOK BÜYÜK hata etmiş..!

AcarOsman34
Yasaklı
31 Temmuz 2017 19:50

Elbette ki pişman olursun, Ya Hacı?

blackwater04
Kapalı
31 Temmuz 2017 20:49

Bende atandim simdi diyorum acaba sonraki alimi mi bekleseydim daha iyi bir ilsecebilirdim yani sana soylecegim insanoglu nankordur hep daha fazlasini ister sen att yazdin rahat atanmak icin bundan dolayida iyi yaptin takip etmedim ama cok olmadi bir onceki donem 72 73 ler atandi 85 puana rahat atanirsin 4 alim var sonuc olarak ve daha saglikcilarin 3 merkezi alimida duruyor daha bunun sonucunda kaca dustugu belli olur. neyse bak ben 85 net yaptim 84 puan aldim 85 net calisan bir kisinin yapacagi bir puan ben sinavda sorularimi kontrol ediyim dedim hata ettim 4 dogru sorumu sildim degistim 4 ude dogruydu sonradanyanlis oldu 90 net ile 88 puan alicaktm ama bu isler nasip kismet isi kaderde bu varmis bu olmus sukur etmek lazim yaratanin vardir bi hikmeti. sen simdi onlisansta yapsan 85 net yani gy 40 gk 45 yapsan 88 89 puan alirsin istedigin ile bile atanirsin simdi senin yapman gereken onumuzdeki yil eylul ekim gibi olacak sinava simdiden kasip iyi puan alip mezun olunca tercih yapip atanmak hedefinisimdiden belirle devlete atanmak istiyorsan en iyisini yapmissin atan 3000 3500lira maasi kap bosver burdaki hiyar agasini o buranin issiz trollu

onurprm271
Kapalı
31 Temmuz 2017 22:36

Saolun hocam. Biliyorum zaten mühendisliğin durumunu. Kuzenim atanamadı özelde 1500 e çalışacağıma gider polis olurum dedi ve oldu. Akrabalar mühendislik dururken 2 yıllık bölümmü yazılır vs deyip dalga geçiyorlar. Ağrıma gidiyor. Yoksa bende bilirdim öğretmenlik mühendislik yazmayı. 250 alsan kazanıyorsun zaten bu bölümleri. Yazmadım işte. Mantıklı olanı yaptığımı düşünüyorum. Kader kısmet artık..

blackwater04, 7 yıl önce

Bende atandim simdi diyorum acaba sonraki alimi mi bekleseydim daha iyi bir ilsecebilirdim yani sana soylecegim insanoglu nankordur hep daha fazlasini ister sen att yazdin rahat atanmak icin bundan dolayida iyi yaptin takip etmedim ama cok olmadi bir onceki donem 72 73 ler atandi 85 puana rahat atanirsin 4 alim var sonuc olarak ve daha saglikcilarin 3 merkezi alimida duruyor daha bunun sonucunda kaca dustugu belli olur. neyse bak ben 85 net yaptim 84 puan aldim 85 net calisan bir kisinin yapacagi bir puan ben sinavda sorularimi kontrol ediyim dedim hata ettim 4 dogru sorumu sildim degistim 4 ude dogruydu sonradanyanlis oldu 90 net ile 88 puan alicaktm ama bu isler nasip kismet isi kaderde bu varmis bu olmus sukur etmek lazim yaratanin vardir bi hikmeti. sen simdi onlisansta yapsan 85 net yani gy 40 gk 45 yapsan 88 89 puan alirsin istedigin ile bile atanirsin simdi senin yapman gereken onumuzdeki yil eylul ekim gibi olacak sinava simdiden kasip iyi puan alip mezun olunca tercih yapip atanmak hedefinisimdiden belirle devlete atanmak istiyorsan en iyisini yapmissin atan 3000 3500lira maasi kap bosver burdaki hiyar agasini o buranin issiz trollu

AcarOsman34
Yasaklı
01 Ağustos 2017 03:04

İşe yaramayan veya iş bilmeyenler dinamik olan özel sektörde yer bulamazlar. Kaliteli bir okuldan mezuniyet şarttır.. Uyduruk eğitimliler, ayazda kalıyorlar.

blackwater04
Kapalı
01 Ağustos 2017 11:10

Şimdi onlar seni böyle görüyor küçümsüyorlar hep böyle olacaktı mühendisliği seçsen bitirsen iş bulamasan okudu da noldu iş bulabildi mi, sizin oğlana hala işsiz mi, naptı sizin oğlan işe girebildi mi soruları bunlara tekrar tekrar cevap vermek mezun olduğunda çok ağırına gidecekti ben kendi puanımın atanacağını biliyordum elinde sonunda ama kimseye anlatamiyorsun boşuna bekleme gelmez sana atanamazsın işsiz kaldin bizim çocuklar hep böyle işssiz ya kardeşim bu yıl ygs-lys sınavın sonucunda 6000 lerde oldu atatürk hukuk istiyordu olmadı hacette hukuk yazdık gelecek inşallah ama diyorlar gelmez hukuk mu okuyacakmış hep bir küçümseme var benim ailemde ya da çok kıskanıyorlar ama inan belli bir yerden sonra umrumda bile olmadı gerçekler var bu hayatta ve herşey ortada sen 2 yıl sonra mezun olup aldığın iyi kpss puanıyla atanıp aldığın zaman 3500 4000 lirayı (sen başlayınca bu kadar olur) ondan sonra derler bizim onur okudu işe girdi 4000 lira para alıyor bir anda seviyen artar itibarlanırsın bu işler böyle. ben kazandım baktım akrabalar kabızlık geçirdi zorlarına gitti bazılarının benim 5 bine yakın para kazanacak olmam sanırsın maaşımı o vercek bende senin yiğeninim oğlunum yani ama malesef böyle hayat kimse acımıyor. Yabancı bir kişinin sevdiğim bir sözü var adı aklıma gelmedi ama söz şu " Kimse dalgalarla nasıl boğuştuğun ile ilgilenmez, gemiyi limana getirip getiremediğine bakar"

onurprm271, 7 yıl önce

Saolun hocam. Biliyorum zaten mühendisliğin durumunu. Kuzenim atanamadı özelde 1500 e çalışacağıma gider polis olurum dedi ve oldu. Akrabalar mühendislik dururken 2 yıllık bölümmü yazılır vs deyip dalga geçiyorlar. Ağrıma gidiyor. Yoksa bende bilirdim öğretmenlik mühendislik yazmayı. 250 alsan kazanıyorsun zaten bu bölümleri. Yazmadım işte. Mantıklı olanı yaptığımı düşünüyorum. Kader kısmet artık..

blackwater04
Kapalı
01 Ağustos 2017 11:17

atatürk hukuk demişim ankara olacaktı.

blackwater04, 7 yıl önce

Şimdi onlar seni böyle görüyor küçümsüyorlar hep böyle olacaktı mühendisliği seçsen bitirsen iş bulamasan okudu da noldu iş bulabildi mi, sizin oğlana hala işsiz mi, naptı sizin oğlan işe girebildi mi soruları bunlara tekrar tekrar cevap vermek mezun olduğunda çok ağırına gidecekti ben kendi puanımın atanacağını biliyordum elinde sonunda ama kimseye anlatamiyorsun boşuna bekleme gelmez sana atanamazsın işsiz kaldin bizim çocuklar hep böyle işssiz ya kardeşim bu yıl ygs-lys sınavın sonucunda 6000 lerde oldu atatürk hukuk istiyordu olmadı hacette hukuk yazdık gelecek inşallah ama diyorlar gelmez hukuk mu okuyacakmış hep bir küçümseme var benim ailemde ya da çok kıskanıyorlar ama inan belli bir yerden sonra umrumda bile olmadı gerçekler var bu hayatta ve herşey ortada sen 2 yıl sonra mezun olup aldığın iyi kpss puanıyla atanıp aldığın zaman 3500 4000 lirayı (sen başlayınca bu kadar olur) ondan sonra derler bizim onur okudu işe girdi 4000 lira para alıyor bir anda seviyen artar itibarlanırsın bu işler böyle. ben kazandım baktım akrabalar kabızlık geçirdi zorlarına gitti bazılarının benim 5 bine yakın para kazanacak olmam sanırsın maaşımı o vercek bende senin yiğeninim oğlunum yani ama malesef böyle hayat kimse acımıyor. Yabancı bir kişinin sevdiğim bir sözü var adı aklıma gelmedi ama söz şu " Kimse dalgalarla nasıl boğuştuğun ile ilgilenmez, gemiyi limana getirip getiremediğine bakar"

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
01 Ağustos 2017 13:14

Bizim millet etiket düşkünü. Önemli olan hangi mesleği yaparsan yap işini iyi yapmaya bak.

onurprm271
Kapalı
01 Ağustos 2017 13:54

İşte anlamıyorlar. Diyorum mühendisliği iyi okullarda okumazsan ya KPSS'den 90 alıp atanacan yada özelde 1500-2000 e çalışacan. Mezunu çok iş bulmak zor diyorum ama mühendis işsiz kalmaz çok kazanır vs diyorlar. Cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zormuş. Bunu çok iyi anladım. :)

blackwater04, 7 yıl önce

muozto
Şef
02 Ağustos 2017 11:25

Eemciler 90 puanla açıkta kalıyor hiç bulaşma

02 Ağustos 2017 11:45

Ben İTÜ maçkada hazırlık okurken bizim sınıfta endüstri işletme vb mühendislikleri yazanlar vardı onlarda tıp puanı ile gelmenin mutsuzluğunu yaşıyorlardı şimdilerde görüyorumku 2 yıllık bölümler ile mühendislik kıyaslanıyor ülkenin geldigi duruma bak anasını satayım bizim zamanımızda yanlış hatırlamıyorsam ilk 50 binde olanlar mühendis oluyorlardı şimdi yeni sınır gelmiş 250 bin yoksa 1 milyonuncu türev integral bilmeyen adam mühendis olacaktı komik.

Gelişmiş ülkelerde sanayi ve teknolojinin beslenmesi için en iyi ögrenciler mühendis yapılıyor bizde bir üretim olmadıgı için sadece mimar olursun inşaat mühendisi olursun onun dışında bölümler yardımcı hizmetler ne yazıkki içler acısı bir durum var şimdilerde herkeste diploma birbirini parçalıyor başlangıç için işi bırak staj için bile tanıdık çevre devreye sokularak işyeri bulunuyor eski çalıştıgım yerde teknik ressam ilanı vermiş taş çatlasın 1800 lira verecek makina mühendisleri peyzaj mimarları inşaat teknikerleri endüstriciler fizik mühendisi sürüsüne bereket okumuş adam eleman alacagız sen bi bak cvlere dediler 203 kişi başvurmuş kaynakçı ilanı vermişiz 5 kişi başvurmuş :)

Teknik Ressam / Teknik Tasarımcı 203 Pasif 1945238 27-10-2015

Kaynakçı 5 Pasif 1926106 10-02-2015

Toplam 42 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi