Editörler : oto-danisman-expert

31 Temmuz 2017 12:43

Kkk yeni yerleşen sivil memurun geçmişten gelen icralık borcu

Merhabalar

Kamu kurumunda teknisyen olarak çalışıyorum. Kadrolu işçiyim, memur değilim.

Zamanında maaş aldığım bankadan çektiğim 38 bin liralık kredinin taksitleri bozulduğundan 54 bin lira olarak maaşıma icra konuldu. Şu an maaşımın 1/4 ü icra sebebinden kesilmekte. Geçmişteki borçlarımın çoğunu kapattım. Vergi borcu ve icradan kurtardığım kredi kartımı taksitli bir şekide ödemekteyim. İcra harici aylık 1500 lira borç ödemelerim var. 54 bin liralık borc ile ilgili bilgi almak için banka avukatı ile görüştüm ve yaklaşık 11 bin nakit ödeme yaparak geri kalanını taksit yapılacağını ve maaş icrasının kalkabileceğini iletti. diğer borçlarımdan dolayı 11 bin liralık parayı toparlayamadım.

Girmiş olduğum 2016 Ekpss den ikinci atama için ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı tercih ettim.

Atanmam durumunda asaletini almamış yeni memur olarak icra borcum sebebi ile sıkıntı yaşar mıyım? İşim fesh olur mu? Aldığım maaşın tamamına el konulur mu? bu gibi durumlar yaşayacaksam Kazansam dahi gitmek istemem.

Mesajım uzun oldu farkındayım ve bu sebeple özür dilerim.

Belirttiğim durum ile ilgili bilgi(ler) verirseniz memnun olurum.

dermess
Şube Müdürü
15 Ağustos 2017 21:23

Bilgim dahilinde şöyle cevaplayabilirim;

İcralıktan dolayı atanmanızı engellemez, yani atanabilirsiniz sonradan memur olduğunuz zaman maaşınızın 1/4 ünü haczeder. siz kredi borcundan dolayı sıkıntıya girmişsinz. Sıkıntı yok inşallah atanırsın, gerisi kolay.

http://www.memurlar.net/haber/643264/uzerinde-haciz-olanlar-memur-olabilir-mi.html

okumanızda yarar var

Toplam 1 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi