Editörler : Pangaea
02 Ağustos 2017 11:55

Sivil havacılık genel müdürlüğü sözleşmeli personel alımı

Arkadaşlar selam başvuran

var mı fikir ediniriz

memursanayi
Memur
02 Ağustos 2017 13:45

özel hizmet sözleşmeli deniliyor

bu ne demek?

kadro yok iş garantisi yok mu demek?

mühendisler ne işle meşgul olurlar, şehir tercihi yapabiliyor muyuz?

havacılık tazminatı var mı

cengiz.yilmaz
Aday Memur
02 Ağustos 2017 13:46

elektronik mühendisi olarak başvuru yapamıyoruz değil mi?

memursanayi
Memur
02 Ağustos 2017 13:48

yok hocam

cengiz.yilmaz, 7 yıl önce

elektronik mühendisi olarak başvuru yapamıyoruz değil mi?

bsrss
Memur
02 Ağustos 2017 13:55

kurumla ve şartlarıyla ilgili bir bilgim yok bilenler aydınlatabilir mi

cengiz.yilmaz
Aday Memur
02 Ağustos 2017 14:16

hocam ben bu elektronik mühendisliğinden elektrik-elektronik olanına geçebilir miyim peki? bilgin var mı?

memursanayi, 7 yıl önce

yok hocam

memursanayi
Memur
03 Ağustos 2017 08:43

yok hocam

cengiz.yilmaz, 7 yıl önce

hocam ben bu elektronik mühendisliğinden elektrik-elektronik olanına geçebilir miyim peki? bilgin var mı?

demoralized33
Kapalı
06 Ağustos 2017 19:21

SHGM'de çalışıyorum. Mühendislerin ilk girişte en fazla maaş aldığı kurumdur. Uzman yardımcılarından 1000 tl civarı daha fazla maaş alırlar. İHS kafanıza takılmasın, 657 li iş garantisi neyse burda da öyledir, zaten sözleşmede ücret ve mali haklar dışında 657'ye tabidir yazar. İş anlamında gerçekten teknik ve alanınızla ilgili iş yaparsınız. Elbette evrak işi de mevcut ama teknik anlamda da çok fazla işiniz olur. Her anlamda çok güzel şartlara tabi olursunuz, hali hazırda bulunan uzman yardımcılığı ilanlarına bin basar.

Kolay gelsin

makmüh67
Memur
06 Ağustos 2017 20:07

Mülakatlarda ne sorulur bilgi verebilir misiniz? Torpili olmayanın şansı nedir ?

demoralized33, 7 yıl önce

SHGM'de çalışıyorum. Mühendislerin ilk girişte en fazla maaş aldığı kurumdur. Uzman yardımcılarından 1000 tl civarı daha fazla maaş alırlar. İHS kafanıza takılmasın, 657 li iş garantisi neyse burda da öyledir, zaten sözleşmede ücret ve mali haklar dışında 657'ye tabidir yazar. İş anlamında gerçekten teknik ve alanınızla ilgili iş yaparsınız. Elbette evrak işi de mevcut ama teknik anlamda da çok fazla işiniz olur. Her anlamda çok güzel şartlara tabi olursunuz, hali hazırda bulunan uzman yardımcılığı ilanlarına bin basar.

Kolay gelsin

bsrss
Memur
07 Ağustos 2017 08:11

ben de torpilsiz şansımız var mı onu merak ediyorum bir de aramızda eem var mı başvuran

makmüh67, 7 yıl önce

Mülakatlarda ne sorulur bilgi verebilir misiniz? Torpili olmayanın şansı nedir ?

memursanayi
Memur
07 Ağustos 2017 10:18

sadece Ankara mı çalışma yeri hocam.

woldeamort
Aday Memur
07 Ağustos 2017 11:33

Torpilsiz şansınız olup olmadığını merak etmek yerine; sizin torpiliniz yoksa, başvuran diğer adaylarında yoktur mantığıyla hareket ederseniz içiniz rahat olur. Bende endüstri mühendisi olarak başvuracağım. Aynı durumdayız, önemsemiyorum ve ihtiyacım olduğunu da düşünmüyorum. Nasip kısmet bu işler, mülakatta kurulu etkilerseniz, sorulan sorulara tatminkar cevaplar verebilirseniz; bence torpili olanında önüne geçersiniz... Başarılar...

bsrss, 7 yıl önce

ben de torpilsiz şansımız var mı onu merak ediyorum bir de aramızda eem var mı başvuran

woldeamort
Aday Memur
07 Ağustos 2017 11:38

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürü borç bilirim. İlaveten mülakatlar hakkında bilgi verirseniz seviniriz...

Kolay gelsin

bsrss
Memur
07 Ağustos 2017 11:47

Adil bir alım olmasını diliyorum umarım hak edenler kazanır

woldeamort, 7 yıl önce

Torpilsiz şansınız olup olmadığını merak etmek yerine; sizin torpiliniz yoksa, başvuran diğer adaylarında yoktur mantığıyla hareket ederseniz içiniz rahat olur. Bende endüstri mühendisi olarak başvuracağım. Aynı durumdayız, önemsemiyorum ve ihtiyacım olduğunu da düşünmüyorum. Nasip kısmet bu işler, mülakatta kurulu etkilerseniz, sorulan sorulara tatminkar cevaplar verebilirseniz; bence torpili olanında önüne geçersiniz... Başarılar...

demoralized33
Kapalı
07 Ağustos 2017 14:39

Çalışma yeri genelde Ankara'dır. Diğer illerde çalışmak için talep ettiğinizde tamamen Genel Müdürün inisiyatifindedir durum, zor ve ya kolay demiyorum.

Mülakat sorularının % 70'i teknikti alanımla ilgili sorular soruldu. Geri kalan soru da İngilizce bir paragraf verildi Türkçeye çevirmem istendi. Genel olarak sohbet muhabbet iyiydi, sizi rahatlatıyor Mülakat ekibi. Ben torpilsiz girdim, ama torpil yoktur da diyemem. Doğal olun mülakatta. Kurumun çok fazla işi var havacılık alanındaki tek otoritedir, bu yüzden inanılmaz iş yoğunluğu olacak, normal devlet daireleri gibi değil.

Herkese başarılar.

woldeamort
Aday Memur
07 Ağustos 2017 14:45

Merhaba, ilgilendiğiniz için teşekkürler. Siz kurumda ne zaman çalışmaya başladınız ? Genel olarak memnun musunuz? Sadece paragraf çevirisi mi var yoksa ingilizce konuşma da oluyor mu ?

Çalışma yeri genelde Ankara'dır. Diğer illerde çalışmak için talep ettiğinizde tamamen Genel Müdürün inisiyatifindedir durum, zor ve ya kolay demiyorum.

Mülakat sorularının % 70'i teknikti alanımla ilgili sorular soruldu. Geri kalan soru da İngilizce bir paragraf verildi Türkçeye çevirmem istendi. Genel olarak sohbet muhabbet iyiydi, sizi rahatlatıyor Mülakat ekibi. Ben torpilsiz girdim, ama torpil yoktur da diyemem. Doğal olun mülakatta. Kurumun çok fazla işi var havacılık alanındaki tek otoritedir, bu yüzden inanılmaz iş yoğunluğu olacak, normal devlet daireleri gibi değil.

Herkese başarılar.

memursanayi
Memur
07 Ağustos 2017 14:50

Allah razı olsun yardımın için hocam.

şehir dışı görev oluyor mu?

Elimize ne kadar maaş geçer sizce?

Havacılık tazminatı var mı ?

Herkese başarılar.

demoralized33
Kapalı
07 Ağustos 2017 15:51

Mülakatta sadece paragraf çevirisi sormuşlardı, arkadaşlar İngilizceye çok önem veriyor kurum, herşey dokümanlar vs. İngilizce havacılık sektöründe.

Yemek, kurum yemekhanesinde yiyorsunuz para karşılığı, servis var, ulaştırma bakanlığının servisleriyle gidip gelebilirsiniz, Ankara'nın hemen hemen her yerine servis vardır.

Havacılık tazminatı yok, gelmesi de zor.

Çalıştığınız daireye göre şehir dışı ve yurt dışı görevler artabiliyor, yurt dışı imkanları çok iyidir. İlk maaşınız 5 Bin TL'nin üzerinde olacaktır.

memursanayi
Memur
07 Ağustos 2017 17:06

vallla hocam sözleşmeli kadro olması ve tayin imkanlarının zor olması dışında her şey kulağa çok hoş geliyor.

Yabancı dil tazminatı veriliyor mu acaba?

ihs'li kadro olmasının sebebi belki de maaşı yüksek verebilmek içindir.

uzman yardımcısı pozisyonu istihdam ediyor mu kurum ?

Mülakatta sadece paragraf çevirisi sormuşlardı, arkadaşlar İngilizceye çok önem veriyor kurum, herşey dokümanlar vs. İngilizce havacılık sektöründe.

Yemek, kurum yemekhanesinde yiyorsunuz para karşılığı, servis var, ulaştırma bakanlığının servisleriyle gidip gelebilirsiniz, Ankara'nın hemen hemen her yerine servis vardır.

Havacılık tazminatı yok, gelmesi de zor.

Çalıştığınız daireye göre şehir dışı ve yurt dışı görevler artabiliyor, yurt dışı imkanları çok iyidir. İlk maaşınız 5 Bin TL'nin üzerinde olacaktır.

demoralized33
Kapalı
07 Ağustos 2017 22:56

Zaten sadece İstanbul, Antalya ve Nevşehir var Ankara hariç ve de Genel Müdürün inisiyatifinde dediğim gibi. Yabancı dil tazminatı ayrıca yok amma maaşın içinde bununla ilgili bir ödeme var yanlış bilmiyorsam. Kurumda mühendisten çok uzman yardımcısı var fakat aynı işi yapan mühendisin maaşı 1000 TL daha fazla Uzman yardımcısından.

THY'yi bile denetliyorsunuz, öyle düşünün ;)

Toplam 146 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi