Editörler : E.Kayı Han
07 Ağustos 2017 00:23

Adnan zeki bıyık hocanın yazısını kimler okudu

Müftü beyn yazısını okuyanlar kimler alalım yorumları

FATİH.A
Kapalı
07 Ağustos 2017 00:53

Teker kirilinca yol gösteren çok olur

BenSiz Gül
Memur
07 Ağustos 2017 04:48

Hocam teker patlak ti artık gidilmiyor du Reis RTE de baktı olmuyor malatya gezisi acil olarak iptal edildi,güzelce emekli ol diyerek kovdu. İşin türkçesi bu işte bu.

FATİH.A, 7 yıl önce

Teker kirilinca yol gösteren çok olur

lastship
Şef
07 Ağustos 2017 14:14

Şovmen müftü iş başında... popstarin etkileri bunlar....testi kirilinca yapıştırıcı aramanin manasi yok...

07 Ağustos 2017 18:08

Ben yazınin birazını okudum. Bunu yazan müftü bugüne kadar nerdeydi ki diye düşünüyorum. Adam emekli olduktan sonra döktürmüşte döktürmüş. Başkan görevde iken niye bunları yazmadı da şimdi erkeklik tasliyo onu anlamadım.

07 Ağustos 2017 18:10

Eğer bir haksızlık varsa zamanında müdahale etmesi gerekirdi. Amir görevden alındı arkasından atıyor. Bu resmen gündem yapmaktan başka bir şey değildir. Adını duyurmaktan başka bir şey değildir.

BenSiz Gül
Memur
07 Ağustos 2017 19:43

Yazının tamamı nı oku.

İmam hhhhattttiiip, 7 yıl önce

Ben yazınin birazını okudum. Bunu yazan müftü bugüne kadar nerdeydi ki diye düşünüyorum. Adam emekli olduktan sonra döktürmüşte döktürmüş. Başkan görevde iken niye bunları yazmadı da şimdi erkeklik tasliyo onu anlamadım.

mücahid bozca
Aday Memur
07 Ağustos 2017 19:55

Beni Başkan atarlarsa bende bunları yaparım ????

tiendas
Aday Memur
07 Ağustos 2017 20:46

25 yıl devletin ekmeği kursağından geçmiş bir müftünün söyleyeceği sözler değil bunlar. Biz de kuş avlanınca, tekrar avlanmaz.

poyrazli
Daire Başkanı
08 Ağustos 2017 01:12

Adam yıllardır sizin haklarınızı savunuyor, yazı yazmadığı yer kalmadı, torpil yapan ve yaptıran cehenneme diye facebook'ta yıllardır açık olan sayfası var, ama sizin haberiniz yoksa o sizin suçunuz. Kalkıp da burada "neredeydi" demeden önce gidin de bir araştırın. Yeri geldi mi hepiniz nakil sınavlarındaki haksızlıktan bahsedersiniz. Bu konuda ondan başka yazan var mı acaba? "Zaman gazetesi müftülüklere alınmasın" dediği için, fetöye ta en başta karşı geldiği için sürülmüş bir müftü. Söylemiş ama dinleyen olmamış. Ve daha neler neler? Tıpkı sizin şimdi adamı, hiç bir yazısını okumadan iki dakkada sattığınız gibi. Yine daha iki gün önce face'de "suç duyurusu" diye, alımla ilgili bir belge yayınladı, gidin de bir bakın. Hepsi sizin için, gördüğünüz, yaşadığınız haksızlıklar için. Ama siz?

Neden böyle bu bizim camiamız? NEDEN?

BenSiz Gül
Memur
08 Ağustos 2017 05:39

Hocam doğruları söylemiş seyirciye oynamamış onun içinde kıytırık köşelere sürülmüş.

poyrazli, 7 yıl önce

Adam yıllardır sizin haklarınızı savunuyor, yazı yazmadığı yer kalmadı, torpil yapan ve yaptıran cehenneme diye facebook'ta yıllardır açık olan sayfası var, ama sizin haberiniz yoksa o sizin suçunuz. Kalkıp da burada "neredeydi" demeden önce gidin de bir araştırın. Yeri geldi mi hepiniz nakil sınavlarındaki haksızlıktan bahsedersiniz. Bu konuda ondan başka yazan var mı acaba? "Zaman gazetesi müftülüklere alınmasın" dediği için, fetöye ta en başta karşı geldiği için sürülmüş bir müftü. Söylemiş ama dinleyen olmamış. Ve daha neler neler? Tıpkı sizin şimdi adamı, hiç bir yazısını okumadan iki dakkada sattığınız gibi. Yine daha iki gün önce face'de "suç duyurusu" diye, alımla ilgili bir belge yayınladı, gidin de bir bakın. Hepsi sizin için, gördüğünüz, yaşadığınız haksızlıklar için. Ama siz?

sarianet
Memur
08 Ağustos 2017 10:13

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak milli aliskanligimiz oldu malesef

poyrazli, 7 yıl önce

yusb
Memur
08 Ağustos 2017 11:11

Yazdıklarında haklı bunların düzeltilmesi lazım diyanete hiç yakışmıyor

Hiç unutmuyorum yurtdışı görevlileri için oryantasyon eğitiminde bi derse katılmıştı hoca arkadaşlardan birisi dediki hocam bi yerlerde dayısı olanlar en güzel imkanı olan camilere veriliyor ama dayısı olmayanlar sıkıntılı yerlerde görev veriliyor neden herkes hakettiği yere değilde adamı olana göre muamele yapılıyor görmez hoca dediki sen böyle bir şeyi kurumuna yakıştırabiliyormusun şimdi ben sizlere soruyorum kurumumuzda torpil adam kayırmacılığı yokmu herkes eminimki var diyecektir peki o zaman görmez hoca böyle bir şeyi kim yaparsa getirin bana derhal gerekeni yaparım demesi gerekmezmiydi o günden sonra görmez hocadan soğudum

Ama yiğidi öldür hakkını yeme babından islam alemi için mücadele eden bir başkanımızdı

poyrazli
Daire Başkanı
08 Ağustos 2017 14:16

Ben kimsenin avukatı ya da yardımcısı değilim, adnan zeki beyin de benim yazdıklarıma ihtiyacı yok. Ancak bir hakkı da teslim etmek lazım; din görevlisi arkadaşların hakkını savunan, müftü düzeyinde bence tek şahsiyet kendisi. Bütün bunları gözardı edip, popstar lafıyla aklınca küçümseyip, sonra da "şimdiye kadar neden sustun" diyenlere önce biyografini, sonra da bu konularla ilgili yazılarını göstermek lazım. 3 üniversite bitirip, üstüne bir de yüksek lisans yaptıktan sonra burnu büyüklük yapmayıp her din görevlisi arkadaşla seviyesince konuşan başka tek bir tane daha müftü gösterebilir misiniz bana?

Popstar konusunu bile sadece diyanettekiler yanlış anladı, adam diyanet görevlilerinin zannedildiği gibi camiden eve, evden camiye giden bir memur değil, aksine donanımlı, musiki kabiliyeti olan, ezanları, kur'an-ı kerimi ve kasideleri bir makam ve musiki bilgisi dahilinde icra eden kişiler olduğunu göstermek istedi. Kendileri evden camiye, camiden eve gittiği için bir kaç gömlek fazla büyük olan Adnan zeki hocayı anlayamadılar. Anlamasınlar da zaten. Futbol maçları ve günlük siyaset lakırdıları onlara yeter.

Konumuza gelecek olursak; cumhurbaşkanımızın "diyanet geç kaldı" lafından sonra alevlendiği zannedilen Mehmet Görmez konusunda, Mehmet görmez avukatlarıının ve burada yazan sanal avukatların, cumhurbaşkanına karşı da iki laf etmelerini bekleriz, eğer yürekleri varsa. Herkesin içten içe fısıldadığı ama yazamadığı konuları yazdı diye Adnan zeki hocaya saldıranlar, yarın bir gün diyanette yaşadıkları haksızlıklarla ilgili burada yardım istediklerinde, tıpkı benim de başıma geldiği gibi böyle yapayalnız kalıverirler işte.

Diyanet teşkilatı kadar birbirinin kuyusunu kazan, çekememezlik ve haset konusunda zirve yapmış bir teşkilat malesef yok. Bizim de gidecek bir yerimiz yok, sadece onlara benzememeye çalışıyoruz.

Meraklıları için, Adnan Zeki Bıyık biyografisi ve diğer yazıları: (Bakın bakalım daha önce neredeymiş)

http://www.habername.com/yazar-adnan-zeki-biyik-208.htm

Kabiliyetli arkadaşlar, dinihaberlerde yazdığı ama hasetten dolayı kaldırılan yazılarına da isterlerse google'un alt belleğinden ulaşabilirler.

lastship
Şef
11 Ağustos 2017 05:58

Poyrazli seninle ben farkli ulkelerde yasamiyorsak dinlediğimiz ezan kuran ilahi vs konusunda hangi musiki bilgisi hangi donanimdan bahsediyorsun ? Şaka mı yapiyorsun Allah aşkına ? Diyanet camiasindakilerin yüzde kaçı musiki konusunda kabiliyetli sence ?

poyrazli
Daire Başkanı
11 Ağustos 2017 11:39

Ne diyorsun arkadaşım, yazdığını anlamadım.

lastship, 7 yıl önce

Poyrazli seninle ben farkli ulkelerde yasamiyorsak dinlediğimiz ezan kuran ilahi vs konusunda hangi musiki bilgisi hangi donanimdan bahsediyorsun ? Şaka mı yapiyorsun Allah aşkına ? Diyanet camiasindakilerin yüzde kaçı musiki konusunda kabiliyetli sence ?

ankebut_84
Aday Memur
11 Ağustos 2017 22:33

Buram buram egoizm kokan bir yazı.Ayrıca yazan kişininde çapını ortaya koymuş.Merdi Kıpti şecaat arzedeyim derken sirkatin söylermiş.Bu kişi de diyanette ne için durduğunu ifade etmiş.İşi sadece makam ve mevki.İlim makamını film makamına çeviren Mehmet Ali Erbil tipinde birisi.Daha önceki yazıları da aynı bu minvaldeydi.Karakterini gösteren en önemli nokta ise başkan görevdeyken söylediği zaman bunları koltuğunu kaybederim korkusuyla o gittikten sonra yazması.Kısacası kaale alınmayacak birisi..

rahmetini umarak
Genel Müdür
16 Ağustos 2017 02:13

Helal olsun Sn yürekli Müftüye.. Ama kökü yalakalık kaypaklık dalkavukluk olan bir kurumun kahir ekseriyeti anlamaz koca yürekli müftüyü

dinarlı
Şef
16 Ağustos 2017 18:16

Arkadaşlar Adnan hocayı tanımadan ve önceki yazılarını okumadan yazmayın lütfen.Adnan hoca delikanlı adam gibi adamdır.Bu söylediklerini daha önce defaten çeşitli yerlerde beyan etmiş ve çok sıkıntılı zamanlar geçirmiştir.

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi