Editörler : Pangaea
07 Ağustos 2017 19:55

Ücretli öğretmenlik +kpss

Arkadaşlar ikisini bir arada yürüterek iyi bir puan almak ne derece mümkün? Bunu başarabilen var mı :/ Çok tereddütte kaldım. Umudum olmadığı için sınava tekrar hazırlanacağım ama bir taraftan da ücretli yapıp KPSS'den iyi bir puan alabilir miyim acaba? Bölümüm okul öncesi bu arada. Bu yılki puanım 72.

omer.kaygisiz
Kapalı
07 Ağustos 2017 20:10

Tuttugun balik urkuttugun kurbalara deymez. Bulasma gerekirse oglen yemek yeme ucretli de yapma

07 Ağustos 2017 21:06

Ihtiyacin cok yoksa destek olabilecek varsa hic bulasma ve simdiden basla calismaya

Momogiller
Aday Memur
07 Ağustos 2017 21:36

KPSS için çalışmaya şimdiden başlayıp, ücretli öğretmenliğe başvurursunuz. 1.dönem ikisini birlikte yürütebilirsiniz. Şubattan sonra sadece KPSS odaklı çalışmanıza devam ederek yapabilirsiniz. Ben de bu sene böyle denemeyi düşünüyorum.

kareli defter
Aday Memur
07 Ağustos 2017 22:35

Hocam çok ihtiyacım var diyemem sadece olsa daha iyi olacak. Teşekkür ederim hocam fikrinize vazgeçsem daha iyi olur galiba

omer.kaygisiz, 7 yıl önce

Tuttugun balik urkuttugun kurbalara deymez. Bulasma gerekirse oglen yemek yeme ucretli de yapma

kareli defter
Aday Memur
07 Ağustos 2017 22:36

Hocam çok ihtiyacım var dersem yalan olur. Ailem destek olur her şekilde. Hocam erken değil mi? Süreç çok uzun sıkmasın sonra diye korkuyorum :o

turkceci3536, 7 yıl önce

Ihtiyacin cok yoksa destek olabilecek varsa hic bulasma ve simdiden basla calismaya

kareli defter
Aday Memur
07 Ağustos 2017 22:39

Hocam ben de tam sizin gibi düşünüyordum ama çok zor olacak galiba. Bu şekilde en az 85 puana ulaşabilecek miyiz :|

Momogiller, 7 yıl önce

KPSS için çalışmaya şimdiden başlayıp, ücretli öğretmenliğe başvurursunuz. 1.dönem ikisini birlikte yürütebilirsiniz. Şubattan sonra sadece KPSS odaklı çalışmanıza devam ederek yapabilirsiniz. Ben de bu sene böyle denemeyi düşünüyorum.

omer.kaygisiz
Kapalı
07 Ağustos 2017 23:14

Hocsm ben ilk donem yaptim. 2 donem biraktim oturdum basina 82 alabildim baya cabaladim ama matematik kismi icin keske ucretli yerine 3 ay mat calissam diyr pisman oldum

kareli defter, 7 yıl önce

Hocam ben de tam sizin gibi düşünüyordum ama çok zor olacak galiba. Bu şekilde en az 85 puana ulaşabilecek miyiz :|

kareli defter
Aday Memur
08 Ağustos 2017 11:20

Matematik temelim vardır aslında hocam denemelerde 13-15 rahat yapıyordum ama matematikte konuları yetiştiremediğim için sıkıntı çektim bende bu yıl. Hocam bunu duyduğum çok iyi oldu yaşamış birinden çok sağolun gerçekten. En kötü 1 ay yapıp kendi KPSS kitaplarımı alıp ayrılırım veya hiç yapmayım ben

omer.kaygisiz, 7 yıl önce

Hocsm ben ilk donem yaptim. 2 donem biraktim oturdum basina 82 alabildim baya cabaladim ama matematik kismi icin keske ucretli yerine 3 ay mat calissam diyr pisman oldum

antengri
Aday Memur
08 Ağustos 2017 11:22

ihtiyacın olsa zaten gider daha kazançlı bir iş yaparsın. Gereksiz bir uğraş :))

kareli defter
Aday Memur
08 Ağustos 2017 12:09

Hocam küçük bir yerde yaşıyorum iş imkanı çok kısıtlı ailem başka bir işe izin vermez zaten burada.Ayrıca ders çalışmam gerektiği içinde sabahtan öğleye kadar sürdüğü için okul bana daha uygun düşer deyip gördüğüm tek çözüm bu oldu ama söylüyorum zaten hocam "para kazanmam hayat meselesi" değil sadece olsa destek için iyi olacak ama yapmadığım takdirde bir şekilde halledecek mecbur ailem :)

antengri, 7 yıl önce

ihtiyacın olsa zaten gider daha kazançlı bir iş yaparsın. Gereksiz bir uğraş :))

antengri
Aday Memur
08 Ağustos 2017 15:43

Yarım gün gibi gözükebilir ama e-okul,kurs,toplantı,sınavlar vs vs derken oldukça zaman alıyor

maddi manevi karşılığını alamamanda cabası.Kendiniz için en hayırlı kararı vermeniz dileğiyle

saygılar.. :)

Hocam küçük bir yerde yaşıyorum iş imkanı çok kısıtlı ailem başka bir işe izin vermez zaten burada.Ayrıca ders çalışmam gerektiği içinde sabahtan öğleye kadar sürdüğü için okul bana daha uygun düşer deyip gördüğüm tek çözüm bu oldu ama söylüyorum zaten hocam "para kazanmam hayat meselesi" değil sadece olsa destek için iyi olacak ama yapmadığım takdirde bir şekilde halledecek mecbur ailem :)

Dördermısra
Aday Memur
08 Ağustos 2017 16:03

Arkadaslar ben dershane parami karsilamak amaciyla 1. Donem ucretli ogretmenlik yaptim . Hafta sonu dershaneye devam ettim. 26 saat dersim vardi ama her gun biraz konu calisip 100 soru cozdum . Ocak ayinin son gunlerinden itibaren tamamen kpss'ye asildim her gun kutuphaneye gittim konu eksiklerimi kapattim ve bol deneme . P10 88.8 puan aldim .

Dördermısra
Aday Memur
08 Ağustos 2017 16:07

Ayrıca surekli eve kapanıp ders calismaktansa orada öğrencilerle bir arada olmak bana moral verdi. (Tabi diger can sıkıcı konular haric , hedefime odaklandım)

kareli defter
Aday Memur
08 Ağustos 2017 18:53

Hocam haklısınız o konuda okul öncesinde evrak işi de çok (diğer bölümlerde yok demiyorum herkesin evrak işi muhakkak vardır). Bu yıl stajda günlük eğitim, etkinlik, gözlem tablosu hazırlamaktan canım çıktı tek bir güne yaparken bile. Hocam çok sağolun düşünceleriniz değerli, inşallah sizin içinde her şeyin hayırlısı olur :)

antengri, 7 yıl önce

Yarım gün gibi gözükebilir ama e-okul,kurs,toplantı,sınavlar vs vs derken oldukça zaman alıyor

maddi manevi karşılığını alamamanda cabası.Kendiniz için en hayırlı kararı vermeniz dileğiyle

saygılar.. :)

kareli defter
Aday Memur
08 Ağustos 2017 18:55

Hocam puanınız çok güzelmiş gerçekten tebrik ederim sizi önceki yıl kaç almıştınız hocam? Puanımı yazmamın nedeni temel var denilebilir deyip daha rahat ilerler mi düşüncesiydi

Dördermısra, 7 yıl önce

Arkadaslar ben dershane parami karsilamak amaciyla 1. Donem ucretli ogretmenlik yaptim . Hafta sonu dershaneye devam ettim. 26 saat dersim vardi ama her gun biraz konu calisip 100 soru cozdum . Ocak ayinin son gunlerinden itibaren tamamen kpss'ye asildim her gun kutuphaneye gittim konu eksiklerimi kapattim ve bol deneme . P10 88.8 puan aldim .

Güven00
Daire Başkanı
08 Ağustos 2017 19:09

Mesela ücretli öğretmenlik yapmamak da bir hazırlıktır ama toplu şekilde işe yarar. Bireysel olarak değil. Testleri ve denemeleri gün içindeki boşluklarda çözün. Konu çalışmalarınızı evde yapın.

Dördermısra
Aday Memur
08 Ağustos 2017 19:17

Tesekkur ederim hocam ben gecen sene sinava girmedim ozelde çalıştım. 2015te girdim 79 gibi bir puan almıştım o sene . Tekrar denedim sansimi ve sonuç guzel oldu.

Hocam puanınız çok güzelmiş gerçekten tebrik ederim sizi önceki yıl kaç almıştınız hocam? Puanımı yazmamın nedeni temel var denilebilir deyip daha rahat ilerler mi düşüncesiydi

melinaa
Aday Memur
08 Ağustos 2017 23:27

ankara da ücretli öğretmenliğe başvuran var mı?

duygu6666
Aday Memur
09 Ağustos 2017 09:16

bende ücretliye başvurcapım fen bilgisi öğretmenliği aslında karasızım küçük bir ortamda yaşadığm için kütüphane vs yok evde hepten bırakırım diye en azından kitap deneme param için bir iki ay yapıyım diyorum inş. atanabiliriz seneye şimdiden başlıyamıyorum bir türlü çalışmaya nasıl başlayacaksam :(

budala25
Memur
09 Ağustos 2017 12:02

Hocam dershane fiyatları hakkında bilgisi olan var mı?

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi