Editörler : Cüneyt Barışoglu
11 Ağustos 2017 10:36   

30 undan sonra tıp diş hekimliği okumak sizce?
mrb arkadaşlar 33 yaşındayım ancak matematik öğretmenliği 6 yıldır atanamıyorum,okul puanımda iyi evliyim,1 çocuğum var.,kamuda memurum,eşimde öğretmen,tek destekçim (ailem böyle bir kararıma hayır diyor,korkuyorla)arkadaşım 34 DİŞkazandı gaza GELDİM

Bu ankete 30 günde, 56 kişi oy kullandı ve 10/09/2017 10:36 tarihinde sona erdi.

11 Ağustos 2017 10:42

bengeldim583
Aday Memur

öss deikinci girişimde, diş hekimliği sadece bir üniversite geliyordu ama ben orayı yazmamıştım pişmanım..tıpıda 3 puanla kaçırmıştım..inanın para ikinci planda biyolojiyi insan vücudunu çok seviyorum.

11 Ağustos 2017 11:50

Meuraa
Aday Memur

6 sene okuyup pratisyen hekim olacaksınız.Alacağınız para 5-6 bin.Şu an zaten memursunuz.6 senede maddi kaybınız çok fazla olur.

11 Ağustos 2017 12:01

Kpss tercih
Aday Memur

Cesareti olmayanın hep bir bahanesi vardır eğer istiyorsanız neden olmasın.

11 Ağustos 2017 12:10

lab.tek.tuna
Aday Memur

Ömür boyu keşke okusaymışım deyip pişman olacağına,oku..

Okumanın zararı olmaz,iyi ki okumuşum dersin, ben böyle diyeceğine eminim..

Tıp da diş hekimliği de çok güzel bölümler,kazanma şansın varsa hiç düşünme bence..

17 Ağustos 2017 15:16

vethekbaral
Kapalı

Kazanırsın, bitirirsin. 34 yaşında kazansan, sene kaybetmeden 40 yaşında pratisyen doktor olursun. Ancak, eğer değişmediyse TUS'ta 35 yaş şartı var, uzman olamazsın, hep pratisyen kalırsın. Uzmanlık yapsan bile, hemen kazansan 45 yaşında uzman olursun. Bilemiyorum, doktorluk maddi beklentiler ile yapılması gereken bir meslek değil. Herkes ehil olduğu işi yapsa daha iyi olur.

Toplam 5 mesaj
ANKET
Sizce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, görevi bırakmalı mı?