Editörler : F16 Gökçen
12 Ağustos 2017 21:23

Myo'ların boş kalmasının nedeni aöf'tür

2017 ÖSYS sonuclarına baktım , 2 yıllık myolar hep boş kalmıs, millet akıllandı tabi bosuna okumak istemiyor.

DGS denen bir sınav var, kontenjanlar çok az , orda ki amaç başarılı myo öğrencilerinin lisans mezunu olmasını sağlamak ama ordada lisans mezunu öğretmen, mühendis , işletmeci vs. dolduruyor kontenjanları....

YÖK, myo devrimi yapmak istiyorsa , açıkögretimi derhal kapatmalıdır!

b_l_a_c_k
Memur
12 Ağustos 2017 22:44

Haklılık payı olabilir. Ama MYO'ların tercih edilmemesinin tek nedenin dgs olmadığını düşünüyorum. Nerdeyse adım başı üniversite açıldı ülkede. İnsanların iyi kötü herhangi bir 4 yıllık üniversitede okuyabilme imkanı varken özel bir sebebi yoksa neden MYO'yu seçsin ki.

Ayrıca dgs'nin ne derece adil bir sınav olduğunu hem ygs hem de lys'de başarılı olarak üniversiteyi kazanan öğrencilerin gözüyle de değerlendirmek gerek. Onlara göre de dgs başlı başına bir adaletsizlik örneği gelebilir.

Tamam dgs kalsın diyelim ama ikinci üniversite okuyanlar için ayrı bir formül düşünülmeli. MYO mezunları ile üniversite mezunları ayrı sınavlara tabi tutulmalı. Böylece sorun bir nebze düzelmiş olur.

Saygılar

Not: Matematik öğretmeni ya da mühendis değilim. Sınavım da iyi geçmedi zaten.

ultraky
Memur
13 Ağustos 2017 16:24

Yillardir buraya yazacağına otur çalış da yerleş boş beleş adam

Kingfire23
Şef
14 Ağustos 2017 23:56

Yaygaracı kopat bir seyden anladığın yok habire ahkâm kesiyorsun myolarin tercih edilmemesinin sebebi Sınavsız geçişin kalkmasıdır herkes puanıyla tercih yapıyor artık

TEMİZKOPAT
Daire Başkanı
20 Ağustos 2017 18:13

burda durmus açıkögretimi savunan eziklere acıyorum, devlette gecerliliği olmasa adam yerine koyan yok acıkögretimi

Koryageo
Memur
20 Ağustos 2017 18:22

Hacettepe tıp fakültesi mezunu gibi konuşuyorsun...

TEMİZKOPAT, 7 yıl önce

burda durmus açıkögretimi savunan eziklere acıyorum, devlette gecerliliği olmasa adam yerine koyan yok acıkögretimi

Kingfire23
Şef
23 Ağustos 2017 02:11

Devletin adam yerine koyması sana ne kadar dokunmuş be

TEMİZKOPAT
Daire Başkanı
07 Eylül 2017 00:29

YÖK, myo devrimi yapmak istiyorsa , açıkögretimi derhal kapatmalıdır!

TEMİZKOPAT
Daire Başkanı
26 Şubat 2018 21:00

güzel haberler bekliyoruz

TEMİZKOPAT
Daire Başkanı
27 Şubat 2018 00:17

https://www.memurlar.net/haber/730898/osym-dgs-sinavlarini-masaya-yatiriyor.html

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi