Editörler : Pangaea

Kapalı
16 Ağustos 2017 18:24

Kpss branş sıralamalarında hata

ÖSYM sitesinde KPSS branş sıralamaları kesin bilgi vermiyor.

1- Sözleşmeli öğretmen olarak atananlar

2- Pedagojik formasyonu olmayan adaylar

da sıralamaya dahil edildiğinden kesin sonuç vermiyor.

ÖSYM'nin acilen sözleşmeli kadrolara atananlar ve pedagojik formasyon verilerinin de tiklenerek branş sıralaması yapılması gerekmektedir.

https://basvuru.tccb.gov.tr/Forms/pgDefault.aspx

Sorunun çözümü için :

" Öğretmen atamalarında kesin verilere ulaşabilmek için ÖSYM sitesi üzerinden ulaşılan KPSS Branş Bazında Sıralamalarda; " "Pedagojik Formasyona Sahip Olanlar" ve "Sözleşmeli Bir Kadroya Atanmış Olanlar" seçeneklerinin de eklenmesi için gereğini saygılarımla arz ederim.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi

EmreK1453
Aday Memur
16 Ağustos 2017 18:25

güncell

16 Ağustos 2017 18:40

GÜNCEL

eltciii
Kapalı
16 Ağustos 2017 20:32

Formasyonu olmayan niye sinava giriyor ki

TorosBeyii
Kapalı
17 Ağustos 2017 10:59

Formasyonu olmayanlar da KPSS giriyor.

TorosBeyii
Kapalı
17 Ağustos 2017 11:01

Haydi destek arkadaşlar talep gönderelim.

Güven00
Daire Başkanı
17 Ağustos 2017 11:08

Bu konu için hem ÖSYM'ye hem MEB'e baskı yapılmalı. Bu ülkede ciddi anlamda zor iştir bu.

TorosBeyii
Kapalı
17 Ağustos 2017 11:16

Mevcut sistemden formasyon verilerine ulaşabilirler.

TorosBeyii
Kapalı
17 Ağustos 2017 17:08

Sorunun çözümü için :

"

Öğretmen atamalarında kesin verilere ulaşabilmek için ÖSYM sitesi

üzerinden ulaşılan KPSS Branş Bazında Sıralamalarda; " "Pedagojik

Formasyona Sahip Olanlar" ve "Sözleşmeli Bir Kadroya Atanmış Olanlar"

seçeneklerinin de eklenmesi için gereğini saygılarımla arz ederim.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi

ottoman1453
Memur
17 Ağustos 2017 23:10

gereksiz bir konu bence pedagojik formasyonu var ya da yok sonuçta p121 e göre bir sıralama sunuyor, ösym neden bununla uğraşsın ki

TorosBeyii
Kapalı
18 Ağustos 2017 13:59

Mülakata çağrılacak adaylar kesin sırasını bu şekilde öğrenebilir.

Forumda bu sebepten her branş ayrı ayrı başlık açmak zorunda kalıyor.

besyocu444
Şube Müdürü
18 Ağustos 2017 18:26

Anlamadım ben olayı. Branş bazında sıralama butonuna tıkladığımızda karşımıza ilk p3 puanı çıkıyor. P10 u tercihlerden seçip ataamaya kaynak bölümleri seçiyoruz biz.10 tane bölüm var 9 una formasyon verdiler beden eğitimi ve spor öğretmenliğine. P10 a girebilen zaten formasyon almış olmuyor mu? Yoksa zaten eğitim bilimleri kısmına giremez. (Bizde branş sınavı yok) p10 u seçip 10 bölümü işaretlediğimiz halde çıkan sıralamada formasyon almayanları da mı sıranın içinde gösteriyor diyorsunuz doğru mu anladım?

Örneğin antrenörlük bölümünü seçtiğimde 500 kişi ekliyorsa sıralamaya bunun 300 ü formasyonlu 200 ü formasyonsuz ama sıraya 500 ü de mi dahil etti diyorsunuz. Yardımcı olur musunuz ?

Kcinel
Şef
18 Ağustos 2017 20:52

Mantık olarak antrenörlük seçince sadece p3 puanıyla sıralama yaptırması getek ama onu da p10 ile sıralaysbiliyorsunuz. Koca kurumun ölçme uzmanı yok mu anlamadım :) hocam işin özü şu formasyon almayan kimse bizim bölümde -besyo'da- eğitim bilimleri oturumuna girip p10 puanı falan göremez. O sıralamada öğretmenlik 3. Ve 4. sınıflar, 4. Sınıfta formasyon alan ve haziranda okulu bitecek olanlar, şubat ataması sarkınca tekrar girenler falan var. Birçok kişiye sordum ve sonuç bu sanırım.

besyocu444, 7 yıl önce

Anlamadım ben olayı. Branş bazında sıralama butonuna tıkladığımızda karşımıza ilk p3 puanı çıkıyor. P10 u tercihlerden seçip ataamaya kaynak bölümleri seçiyoruz biz.10 tane bölüm var 9 una formasyon verdiler beden eğitimi ve spor öğretmenliğine. P10 a girebilen zaten formasyon almış olmuyor mu? Yoksa zaten eğitim bilimleri kısmına giremez. (Bizde branş sınavı yok) p10 u seçip 10 bölümü işaretlediğimiz halde çıkan sıralamada formasyon almayanları da mı sıranın içinde gösteriyor diyorsunuz doğru mu anladım?

Örneğin antrenörlük bölümünü seçtiğimde 500 kişi ekliyorsa sıralamaya bunun 300 ü formasyonlu 200 ü formasyonsuz ama sıraya 500 ü de mi dahil etti diyorsunuz. Yardımcı olur musunuz ?

besyocu444
Şube Müdürü
18 Ağustos 2017 21:58

3 üncü ve 4 üncü sınıflar aklıma hiç gelmemişti. Anladım hocam çok teşekkürler.

Kcinel, 7 yıl önce

Mantık olarak antrenörlük seçince sadece p3 puanıyla sıralama yaptırması getek ama onu da p10 ile sıralaysbiliyorsunuz. Koca kurumun ölçme uzmanı yok mu anlamadım :) hocam işin özü şu formasyon almayan kimse bizim bölümde -besyo'da- eğitim bilimleri oturumuna girip p10 puanı falan göremez. O sıralamada öğretmenlik 3. Ve 4. sınıflar, 4. Sınıfta formasyon alan ve haziranda okulu bitecek olanlar, şubat ataması sarkınca tekrar girenler falan var. Birçok kişiye sordum ve sonuç bu sanırım.

TorosBeyii
Kapalı
19 Ağustos 2017 23:04

ÖSYM isterse bu işi çözer

TorosBeyii
Kapalı
20 Ağustos 2017 10:33

Kesin sıralamalar değil

besyocu444, 7 yıl önce

Besbesyo
Aday Memur
20 Ağustos 2017 10:55

Gecen sene bakan bir aciklama yapmisti bu siralamalar sadece bilgi amacli diye duzelteceklerini sanmiyorum asil siralamayi meb e basvurdugumuzda gorucez

TorosBeyii
Kapalı
20 Ağustos 2017 11:06

Bu yüzden kesin takip için ÖSYM verileri objektif olmalı

21 Ağustos 2017 18:33

Talep gönderildi.

+

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
22 Ağustos 2017 00:55

yok olması demek öğretmen değil demek. yani atanamaz. önümüzde böyle on kişi varsa sıralama on kişi ileri gider.

ottoman1453, 7 yıl önce

gereksiz bir konu bence pedagojik formasyonu var ya da yok sonuçta p121 e göre bir sıralama sunuyor, ösym neden bununla uğraşsın ki

26 Ağustos 2017 15:40

En kısa zamanda düzeltilmesi gerekir. MEB kafasına göre sıralama yapamaz bu sayede

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi