Editörler : crops35
18 Ağustos 2017 16:49

3001'den mı Denesem yoksa tıbbi sekreterliği yapabilirsem bir yılda mı bitirmeye çalışsam?

Herkese merhaba:) Ben hemşirelik bölümünü yarıda bıraktım ve bazı dersleri de gördüm . Aynı zamanda onlisanstan alansız diplomam var. Önlisans KPSS ye gireceğim 3001 düz memurluk kadrolarının puanları çok yüksek ben de açıktan tıbbi sekreterliği okusam mı diye düşünüyorum. Hemşirelikle bazı ortak derslere de sahip sanırım. Ve staj konusunda da bilgisi olan var mı? Önerir misiniz tıbbi sekreterliği hemşirelikten aldığım dersleri de saydirarak bir yılda bitirebilir miyim açıktan?

eyeoftiger
Daire Başkanı
18 Ağustos 2017 16:57

Açıktan ön lisans bölümünü 1 yılda bitirme imkanın yok. açıktan yök derslerini saydırabilirsin sadec

eyeoftiger
Daire Başkanı
18 Ağustos 2017 17:02

hemşireliği niye bıraktın ki? devlet ünilerinde belki 1 yılda bitirme imkanın olabilir daha önceki stajını belki sayabilir bunun için ders kredi/akts karşılatırması müfredatı incelemen gerekir. okuldaki yetkili ile görüşmen faydalı olabilir mühendislik okurken okulu yarıda bırakıp, özel okulda ilk ve acil yardım bölümünü 1 yılda bitiren arkadaşım vardı.

Memuremiii
Aday Memur
18 Ağustos 2017 22:03

Hastanede hastalara bakım veren kadrolarda olmak istemedim. Bana göre bir bölüm değildi ve bende çok fazla zorlamak istemedim. Tıbbi sekreterlikle ortak dersler var ismen baktığımda gördüm, ayrıntıları bilmiyorum ama açıktan okumak olabilir diye düşündüm .

eyeoftiger, 7 yıl önce

hemşireliği niye bıraktın ki? devlet ünilerinde belki 1 yılda bitirme imkanın olabilir daha önceki stajını belki sayabilir bunun için ders kredi/akts karşılatırması müfredatı incelemen gerekir. okuldaki yetkili ile görüşmen faydalı olabilir mühendislik okurken okulu yarıda bırakıp, özel okulda ilk ve acil yardım bölümünü 1 yılda bitiren arkadaşım vardı.

Memuremiii
Aday Memur
18 Ağustos 2017 22:05

Hemşirelikle tıbbi sekreterliğin ortak dersleri var ismen baktim eğer çok ortak ders olursa ya da saydirabilirsem bir yılda bitebilir mı diye düşündüm

eyeoftiger, 7 yıl önce

Açıktan ön lisans bölümünü 1 yılda bitirme imkanın yok. açıktan yök derslerini saydırabilirsin sadec

denizlevent
Daire Başkanı
19 Ağustos 2017 00:09

Hayır olmazöylr sadece 4 dersten muaf olabilirsin ben daha önce muhasebe almıştım ünv. De şimdi 2. Bölüm okuyorum mecbur tekrardan aldım.Sdece ing. Tarih türkçe bilgisayar bunlardan muaf olabilirsin

Memuremiii, 7 yıl önce

Hemşirelikle tıbbi sekreterliğin ortak dersleri var ismen baktim eğer çok ortak ders olursa ya da saydirabilirsem bir yılda bitebilir mı diye düşündüm

Memuremiii
Aday Memur
19 Ağustos 2017 00:46

Aldığımız derslerden muaf olma durumu yok mu aofte sonuçta bazi derslere baktığımda ortak gibiydi. Çok fazla ders içeriklerine bakmadim ondan kesin konuşmak istemiyorum ama ben bu sonuca varmıştim

denizlevent, 7 yıl önce

Hayır olmazöylr sadece 4 dersten muaf olabilirsin ben daha önce muhasebe almıştım ünv. De şimdi 2. Bölüm okuyorum mecbur tekrardan aldım.Sdece ing. Tarih türkçe bilgisayar bunlardan muaf olabilirsin

eyeoftiger
Daire Başkanı
19 Ağustos 2017 01:20

yok arkadaşım üstte yazdım yökdersleri türk dili, ing ve tarih harici hiçbir dersten muaf olamazsın. en erken ön lisans bölümü 2 senede biter. 2 yıllık bölümde aöf de 1 sene imkansız örgünlerde bitebilir okulun sana yapacağı intibaga göre.

Memuremiii, 7 yıl önce

Aldığımız derslerden muaf olma durumu yok mu aofte sonuçta bazi derslere baktığımda ortak gibiydi. Çok fazla ders içeriklerine bakmadim ondan kesin konuşmak istemiyorum ama ben bu sonuca varmıştim

Memuremiii
Aday Memur
19 Ağustos 2017 18:31

Peki , cevabınız için teşekkürler:)

eyeoftiger, 7 yıl önce

yok arkadaşım üstte yazdım yökdersleri türk dili, ing ve tarih harici hiçbir dersten muaf olamazsın. en erken ön lisans bölümü 2 senede biter. 2 yıllık bölümde aöf de 1 sene imkansız örgünlerde bitebilir okulun sana yapacağı intibaga göre.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi