Editörler : oto-danisman-expert
22 Ağustos 2017 12:08

Askerliğe elverişli değildir

Arkadaşlar merhabalar, geçen sene itibariyle ön muayene için gittiğim hastaneden askerliğe elverişli değildir raporu aldım ve muaf oldum. Subay olarak başvurmam da bir engel teşkil eder mi bu durum ?

isoydash
Memur
22 Ağustos 2017 12:39

Tabiki de eder. Askerlik yapma şartı var. Askerliğini öğrenim ve tecil harici olanlar başvurabilir. Ayrıca sağlıkla alakalı olumsuz raporun var geçmiş olsun

aAnchorman
Aday Memur
22 Ağustos 2017 13:37

Şu anki alımlarda askerlik yapmış olmak gibi bi şart yok. Zaten alımın adı "Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Alımı". Başvuru kılavuzunu bi oku, sağlıkla alakalı şartları araştır belki bişey bulabilirsin. Ama tahminimce yaşın kurtarıyorsa ve sevk ettikleri hastaneden olur raporu alırsan herhangi bi sıkıntı olmaz.

isoydash
Memur
22 Ağustos 2017 13:50

ah canım kardeşim. ne çok biliyorsunuz. hemen başvuru yaptığın sayfaya gir o klavuzu oku bakim.. ama yapmazsın diye buraya paylaşıyorum..

Kimler başvurabilir?

En az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokul bitirenlerden kanuni sebeplerle(öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar,

Askerlik hizmetini yapmakta olan yedek subay, kısa dönem erbaş ve erler veya askerlik hizmetinden terhis olanlar başvurabilir (Hakkında ?yedek subay olamaz? kararı olanlar başvuramazlar.),

Yedek subayı olamaz kararı aslında askerliğe elverişli değildir kararıyla birebirdir.

Kaynak: http://msbtemin.kho.edu.tr/msbtemin/kilavuz/MUV.SB.KILAVUZU_2017.pdf

aAnchorman, 7 yıl önce

Şu anki alımlarda askerlik yapmış olmak gibi bi şart yok. Zaten alımın adı "Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Alımı". Başvuru kılavuzunu bi oku, sağlıkla alakalı şartları araştır belki bişey bulabilirsin. Ama tahminimce yaşın kurtarıyorsa ve sevk ettikleri hastaneden olur raporu alırsan herhangi bi sıkıntı olmaz.

aAnchorman
Aday Memur
22 Ağustos 2017 14:50

Ne dedin ki şimdi sen? Kendi yazdığın şeyi kendin okudun mu?

"Kimler başvurabilir?

En az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokul bitirenlerden kanuni sebeplerle(öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar,"

Bu yazdığın şey tam olarak benim dediğim şey oluyor.

isoydash, 7 yıl önce

ah canım kardeşim. ne çok biliyorsunuz. hemen başvuru yaptığın sayfaya gir o klavuzu oku bakim.. ama yapmazsın diye buraya paylaşıyorum..

Kimler başvurabilir?

En az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokul bitirenlerden kanuni sebeplerle(öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar,

Askerlik hizmetini yapmakta olan yedek subay, kısa dönem erbaş ve erler veya askerlik hizmetinden terhis olanlar başvurabilir (Hakkında ?yedek subay olamaz? kararı olanlar başvuramazlar.),

Yedek subayı olamaz kararı aslında askerliğe elverişli değildir kararıyla birebirdir.

Kaynak: http://msbtemin.kho.edu.tr/msbtemin/kilavuz/MUV.SB.KILAVUZU_2017.pdf

isoydash
Memur
22 Ağustos 2017 15:15

Askerliğini okul sbebeiyle yapmamış olanlar başvurabilir anlmına gelir. Raporla yapmayanlar değil.

aAnchorman
Aday Memur
22 Ağustos 2017 15:47

Kılavuzda arkadaşın durumuyla alakaşı bişey söz konusu değil. Sağlam raporu aldığı takdirde, yaşı ve öğrenim durumu şartlara uygun ise subay olabilir.

napoleonbonaparte
Aday Memur
22 Ağustos 2017 15:54

Şuan raporlarima baktım ve geçen sene ağustos ayında muaf olmuşum ama kasım ayında yanlış okumadiysam sağlık yönetmeliği değişmiş, göz derece şartlarına sanırım tekrar bakarsam ve yeni yönetmelige göre belki şartları sağlıyor olabilirim diye düşünüyorum

aAnchorman
Aday Memur
22 Ağustos 2017 16:00

Aynı hastalığın devam ediyorsa, ve red aldığın yönetmeliğin üzerine yeni bir yönetmelik geldiyse, eski yönetmelik ile değerlendirilirsin. Sağlığın düzeldiyse yani mevcut dönemde SAĞLAM RAPORU ALABİLİRSEN yeni yönetmelik ile değerlendirilirsin. Anlatmak istediğim buydu.

napoleonbonaparte, 7 yıl önce

Şuan raporlarima baktım ve geçen sene ağustos ayında muaf olmuşum ama kasım ayında yanlış okumadiysam sağlık yönetmeliği değişmiş, göz derece şartlarına sanırım tekrar bakarsam ve yeni yönetmelige göre belki şartları sağlıyor olabilirim diye düşünüyorum

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi