Editörler : Mehmet BalciCüneyt Barışoglu
24 Ağustos 2017 16:56   

2017/2 Dhmi bekleyenlere kotu haber

Arkadaslar bugun insan kaynaklari ile gorustum..butun kadrolarini haziranda kullandiklarini kasimda arff memuru haric kimseyi almayacaklarini soylediler..bekleyen arkadaslar olarak 2018 Hazirani beklememiz gerekiyor artik..

24 Ağustos 2017 18:19

Mke 87

Geçen bi arkadaş dhmi kadro sayıları paylaştı onlar neydi acaba eylul sonunu beklesek mi

24 Ağustos 2017 18:55

antalyam1003
Memur

Geçen bi arkadaş dhmi kadro sayıları paylaştı onlar neydi acaba eylul sonunu beklesek mi

Mke 87, 1 ay önce - Alıntıya git

O kurum içiydi

24 Ağustos 2017 18:56

antalyam1003
Memur

Ula ne kadro verdilerde kullanıcaklar.toplam 3 atamada 5 tane apron memuru aldılar bumudur tüm hak

24 Ağustos 2017 19:01

antalyam1003
Memur

Dostum şimdiden bunun net olma durumu çok zor daha 8 gün oldu kadro toplama süresi ve 6 ekime kadar zaman var.ne olcağı belli olmaybilir

24 Ağustos 2017 19:05

Onur Kuzucu
Şube Müdürü

hocam keske dedigin gibi olsa ama konustugum kisi bu sene icin farkli alim olmayacagini olursa seneye olacagini soyledi

25 Ağustos 2017 02:07

antalyam1003
Memur

hocam keske dedigin gibi olsa ama konustugum kisi bu sene icin farkli alim olmayacagini olursa seneye olacagini soyledi

Onur Kuzucu, 1 ay önce - Alıntıya git

Aradan 1 ay geçsin tekrar arayalım.bir ümit :)

25 Ağustos 2017 08:26

Onur Kuzucu
Şube Müdürü

Aradan 1 ay geçsin tekrar arayalım.bir ümit :)

antalyam1003, 1 ay önce - Alıntıya git

insallah kardeşim bi değişiklik olur da umutlar sona kalmaz

26 Ağustos 2017 11:42

itfarff
Kapalı

Onur Kuzucu, 1 ay önce - Alıntıya git

Dhmi kurumları birbirinden bağımız talep ederler.Bence hiç belli değil.Mesela Arff ile ilgili kaç talep var diye soruyorum yetkililere o bile belli değil diyorlar.Bazı yöneticiler ise doğuda alım iyi olur diyorlar Arff için.Çünkü batı da çok aldı diyorlar.Bilemeyiz yani kardeşim bakalım ne olacak...

26 Ağustos 2017 12:34

aristo06
Aday Memur

memurluk için iibf ye yinemi kapattılar arkadaşlar apron memurluğunu,memurluğunu...

26 Ağustos 2017 17:23

memursanayi
Aday Memur

belliydi zaten böyle olacağı

26 Ağustos 2017 18:30

antalyam1003
Memur

belliydi zaten böyle olacağı

memursanayi, 4 hafta önce - Alıntıya git

Nereden belliydi hocam?

27 Ağustos 2017 00:04

memursanayi
Aday Memur

Nereden belliydi hocam?

antalyam1003, 4 hafta önce - Alıntıya git

normalin baya üzerinde alım yapıldı zaten 2017/1 de

dhmi için rakamlar yüksekti

50 adet aim memuru alındı en son 10 sene evvel alınmış girenler cok sanslı

27 Ağustos 2017 00:34

hsnkrt82
Memur

2017/1 alımlardan önce de DHMİ kadroları için çok şey söylendi, hepsi olmasada birçoğu boşa çıktı. Örneğin biz elektonik teknikerlerine hiç kimsenin beklemediği ve tarihinde görülmemiş 29 kadro verdi. Yani şu anda bilgiyi DHMİ deki memurlardan da alsanız çok fazla itibar etmeyin. Çünkü şu anda herşey için çok erken ve size cevap veren memurlarda çok büyük ihtimalle bilmiyoruz demektense kendi yorumlarını yada beklentilerini söylüyorlar.

Tabi bu benim tecrübelerime dayanarak söylediğim şahsi fikrim.

27 Ağustos 2017 10:13

kemalarikana
Aday Memur

2017/1 alımlardan önce de DHMİ kadroları için çok şey söylendi, hepsi olmasada birçoğu boşa çıktı. Örneğin biz elektonik teknikerlerine hiç kimsenin beklemediği ve tarihinde görülmemiş 29 kadro verdi. Yani şu anda bilgiyi DHMİ deki memurlardan da alsanız çok fazla itibar etmeyin. Çünkü şu anda herşey için çok erken ve size cevap veren memurlarda çok büyük ihtimalle bilmiyoruz demektense kendi yorumlarını yada beklentilerini söylüyorlar.

Tabi bu benim tecrübelerime dayanarak söylediğim şahsi fikrim.

hsnkrt82, 4 hafta önce - Alıntıya git

Katılıyorum..

01 Eylül 2017 16:04

mehmetkurnaz
Şef

Bence de şuan belli olmaz kadrolar kullanıldı felan denilmiş ancak 14 ağustos da genelge yayımlandı ve kadro ihdasları yapıldı 80 tane teknisyen kadrosu açıldı 50 tane tekniker kadrosu açıldı ve daha birçok kadro açıldı bnce bekleyelim

02 Eylül 2017 10:36

Onur Kuzucu
Şube Müdürü

Bence de şuan belli olmaz kadrolar kullanıldı felan denilmiş ancak 14 ağustos da genelge yayımlandı ve kadro ihdasları yapıldı 80 tane teknisyen kadrosu açıldı 50 tane tekniker kadrosu açıldı ve daha birçok kadro açıldı bnce bekleyelim

mehmetkurnaz, 3 hafta önce - Alıntıya git

zaten o 80 kadroyu da sordum o kpss alımıyla alakalı değilmiş..kurum içi kadro ayarlaması gibi bir şeymiş..ben de dhmi bekleyen teknisyenim keşke dediğiniz gibi olsa ama konuştuğum kişi tecrübesiz bir memur değildi insan kaynaklarından bir yetkiliyle görüştüm o da sene başında 512 kadro verildiğini kadroların hepsinin bittiğini yalnızca arff memuru alınacağını söyledi..2018'de alım olursa olur bu sene bir şey beklemeyin dedi..inşallah yanılıyordur

02 Eylül 2017 11:32

mamadak
Aday Memur

zaten o 80 kadroyu da sordum o kpss alımıyla alakalı değilmiş..kurum içi kadro ayarlaması gibi bir şeymiş..ben de dhmi bekleyen teknisyenim keşke dediğiniz gibi olsa ama konuştuğum kişi tecrübesiz bir memur değildi insan kaynaklarından bir yetkiliyle görüştüm o da sene başında 512 kadro verildiğini kadroların hepsinin bittiğini yalnızca arff memuru alınacağını söyledi..2018'de alım olursa olur bu sene bir şey beklemeyin dedi..inşallah yanılıyordur

Onur Kuzucu, 3 hafta önce - Alıntıya git

Bizde gecen sene insan kaynaklari yetkilisi ile 2016/1 atamasindan once konusmustuk bize bir daha 3001 den sofor alinmiyacagini soylemisti.sonra ne oldu biliyormusun 2016/1 de 3001 den rekor niteliginde sofor aldilar:)

02 Eylül 2017 15:58

mehmetkurnaz
Şef

Vallaha daha 7 Ağustos da kadro talepleri başladı bir hafta da nasıl hemen belli oldu yani bilmiyorum ama olsa da inanırım neyin ne olacağı belli değil

02 Eylül 2017 16:05

mehmetkurnaz
Şef

bu insan kaynaklarında ki kişi 512 kadro verildi bu sene için ve hepsini kullandık demişya 2017/1 atamasında ortaöğretim önlisans lisans hepsi toplam 399 kişi alınmış yani dediği tutmuyor ha dediği sayı doğru ise 113 kadro boş var hala

03 Eylül 2017 03:29

Dhmi-6868
Aday Memur

bu insan kaynaklarında ki kişi 512 kadro verildi bu sene için ve hepsini kullandık demişya 2017/1 atamasında ortaöğretim önlisans lisans hepsi toplam 399 kişi alınmış yani dediği tutmuyor ha dediği sayı doğru ise 113 kadro boş var hala

mehmetkurnaz, 3 hafta önce - Alıntıya git

Hocam açıktan yapılan hava trafik kontrolörü ve Şehit yakınları da var onları hesap etmemişsiniz

Toplam 53 mesaj
ANKET
Sizce, kamuda liyakat var mı?