Editörler : Cüneyt Barışoglu
25 Ağustos 2017 12:07

ayşe sanem
Şube Müdürü

Herkes ektiğini biçer sana böyle birşey kullandıysam suç benim değil senin herşeye zıplıyosun çekirge gibi

h36541, 3 ay önce - Alıntıya git

Burası bir forum ben burada özelden yazan burada soru soran yardıma ihtiyacı olan bir çok kişiye hiç gocunmadan cevap verdim bu zamana kadar. İstediğim konuya yorum yapabilirim. Bu konuda ne senden ne de başka bir kişiden izin alacak değilim. Ben insan gibi bir yorum yaptım.

Sırf birilerinin işine gelmiyor diye benim yaptığım yorum yanlış olacak değil. Sen kimsin senden mi izin alacağım ben!

25 Ağustos 2017 12:32

ahmeteminn
Aday Memur

Genel olarak bi yorum yazmak istiyorum. Temel Hukuk dersini almayan ne lisansli ne de önlisanslı arkadaş yoktur herhalde "lafzi yorumlarla" kanunda açıkca belli edilmemiş hükümler içtihadi denetimle dava yoluyla danıştay kararına tabidir. Polis Eğitim Merkezlerine önlisans mezunlari genel kontenjanın %20si oranında alınabilicek, Özel Harekat branşı için 657 Sayılı Khk'nın ilgili maddesinde açıkca belli edilerek Lise Mezunu, Askerlik, Kpss şartı olmadan alım yapılabilir. Yüksek ihtimalle Özel Harekat Branşı içinde kanun değişecektir. Uzun lafın kısası artık Önlisans mezunları Pomem' e başvuru yapabilicek

25 Ağustos 2017 12:41

selcuk12345
Aday Memur

Rezalet.

25 Ağustos 2017 12:49

Muton
Aday Memur

Rezalet ki ne rezalet fyo cuları beğenmeyen memur beyler bakalım gelen önlisanscıları beğenecek mi personel açığı var diye diye yırtınıyolardı bakalım önlisansın verimliliği nolacak

25 Ağustos 2017 14:21

Karagladio
Aday Memur

Rezalet ki ne rezalet fyo cuları beğenmeyen memur beyler bakalım gelen önlisanscıları beğenecek mi personel açığı var diye diye yırtınıyolardı bakalım önlisansın verimliliği nolacak

Muton, 3 ay önce - Alıntıya git

Ne diyorsun sen lan önlisanslilar bu kadar mı batıyor size. Siz önce 20. Dönem pomem alımını doldursaydınız korkak kiliklilar. Önlisansi bu kadar basit görüyorsunuz ya ulan biz 2 senin sadece bir döneminde 12 ders görürdük köpek gibi çalışır ezber ve uygulama yapardık siz daha bir dönemde 5-6 ders alıyorsunuz atlıyorsunuz nasıl biter bu okul diye. Allah yüzümüze baktı ya.

25 Ağustos 2017 14:22

Karagladio
Aday Memur

Terbiyemi bozmayayım diyorum zorla küfür ettirecekler bazı lisanscilar. 2 yıl tahsili fazla diye ülkeye memlekete adam olduklarını sanıyorlar.

25 Ağustos 2017 14:26

Muton
Aday Memur

Ne diyorsun sen lan önlisanslilar bu kadar mı batıyor size. Siz önce 20. Dönem pomem alımını doldursaydınız korkak kiliklilar. Önlisansi bu kadar basit görüyorsunuz ya ulan biz 2 senin sadece bir döneminde 12 ders görürdük köpek gibi çalışır ezber ve uygulama yapardık siz daha bir dönemde 5-6 ders alıyorsunuz atlıyorsunuz nasıl biter bu okul diye. Allah yüzümüze baktı ya.

Karagladio, 3 ay önce - Alıntıya git

Ulan keko benim yazdığım bitirme tezi senin 2 senene bedel boş yapma bana burda memlekette 183 taneüniversite var madem çok çalışıyodun neden 4 yıllık bi bölğm tutturamadın korkak kılıklı keko jandarma astsubay sınavlarına niye girmeden neden muvazzaf astsubay sınavlarına girmedinde geldin polis olmaya çalışıyosun ? Ara alım yapılmış millet daha mrzun değilken kpss puanı yokken neden kontenjan dolmadı diyorsunuz gram aklınız olmadığını ortaya koyuyorsunuz boş yorum yapmayın sizi 1 kere alırlar 2.ye şutlarlar gene alımlara dahil olmazsınız

25 Ağustos 2017 14:29

hakikititanik
Aday Memur

bari şu lisanslar için yaş şartını değiştirin. okul bitirene kadar hazırlıkla birlikte yaş oluyor 25. kaç kere şansımız olacak?

25 Ağustos 2017 15:19

Ahmet USLUU
Aday Memur

pomem ilanı tahmininize gore ne zaman gelir alım ne zaman olur

25 Ağustos 2017 16:06

Pandiso
Kapalı

Yahu yüzde yüz kontejana dahil değiller...bizle de yarışmıyorlar bizim yüzde yirmilik dilim gitmiş zaten nasip olursa isterse ilk okul girsin..

Onlisanslar istediler yüzde yirmilik kontejan verildi kendi aralarında yarişacaklar hodri meydan..belki burada okadar sağa sola dil döken adam on katı veya üç katı cagrilmada puanı yetmeyecek ne diye hala onlar la dil yarisina giriyorsunuz..çok şükür bizim alım yine yüksek daha ne olsun bırakın onlisanslar düşünsün..

25 Ağustos 2017 16:09

memurtr
Aday Memur

Ağzı olan konuşur ne oldu ha lisanslar aldınızmı şimdi ön lisansta hak çok iyi oldu

25 Ağustos 2017 16:11

memurtr
Aday Memur

Ulan keko benim yazdığım bitirme tezi senin 2 senene bedel boş yapma bana burda memlekette 183 taneüniversite var madem çok çalışıyodun neden 4 yıllık bi bölğm tutturamadın korkak kılıklı keko jandarma astsubay sınavlarına niye girmeden neden muvazzaf astsubay sınavlarına girmedinde geldin polis olmaya çalışıyosun ? Ara alım yapılmış millet daha mrzun değilken kpss puanı yokken neden kontenjan dolmadı diyorsunuz gram aklınız olmadığını ortaya koyuyorsunuz boş yorum yapmayın sizi 1 kere alırlar 2.ye şutlarlar gene alımlara dahil olmazsınız

Ulan dal kavuk tezli yüksek lisanata olur kekoboş konuşma tırrek astsubaylık başvurduk sizin lisans bitieiminiz yüzünden kara deniz havaya giremedik sendenmi öğrencez vatan sevgisini

25 Ağustos 2017 16:15

memurtr
Aday Memur

Ağzı olan konuşsun ne pomemi ne pöhü madde 24 eklendi %20 diyor 10 bin alımda 2 bin ön lisans olacak neyin davası bu hepsini almadığımıza dua edin boş bölüm okuyan zavallı lisanslar işte pomem kaldı çareleri diktiğimin pezoları sizi çatlayın, oğlum çatlayın kol gibi sokarlar adama şükür rabbime emeğimiz boş çıkmadı

25 Ağustos 2017 16:22

Muton
Aday Memur

Ağzı olan konuşsun ne pomemi ne pöhü madde 24 eklendi %20 diyor 10 bin alımda 2 bin ön lisans olacak neyin davası bu hepsini almadığımıza dua edin boş bölüm okuyan zavallı lisanslar işte pomem kaldı çareleri diktiğimin pezoları sizi çatlayın, oğlum çatlayın kol gibi sokarlar adama şükür rabbime emeğimiz boş çıkmadı

memurtr, 3 ay önce - Alıntıya git

"Kol gibi sokarlar adama şükür rabbime" bu cümleden neyin ne olduğu anlaşılıyor zaten ni baltaya sap olamayan ön lisans mezunları lisans mezunlarının hakkını gasp edip memnun olmuşlar ama teşkilatta size 1 en fazla 2 dönemde yer verilir sonra da senin deyiminle size de "kol gibi" sokarlar

25 Ağustos 2017 16:31

tantana42
Yasaklı

Memurtr o 2 binin içindeki şansın yuzde 10 bile değil

25 Ağustos 2017 16:34

erdemm87
Aday Memur

Eskiden lise düzeyinde polis koleji vardı devamı niteliğinde Üniversite eğitimi gibi 4 yıllık polis akademisi vardı kapatıldı. Mezun olan komser yardımcısı olarak başlar müdür il emniyet müdürü hatta siyasi çevresi varsa vali yada yardımcısı olurdu.

Şimdi polis alımlarında baya çeşitlilik oldu hem komser alımında hem polis alımında her düzeyden alınmaya başlandı. Farklılıklar zenginliğimizdir. Alınmasını faydalı buluyorum.

1) İstanbul ankara izmir de üniversitede okuyan 3. Ve 4. Sınıfta okuyan öğrencilere mülakat yaparak hafta sonu polis okullarında eğitim vererek komser yardımcısı alındı. Kısaltılmışı FYO fakülte yüksek okulları ama şimdi alınmıyor heralde

2) Üniversite mezunları arasından kpss 70 ile PAEM olarak komser yardımcısı alıyorlar.

3) meslek icinden aöf ün yapmış olduğu sınavla mevzuat ağırlıklı sınavla PAEM olarak komser yardımcısı alıyorlar.

4) lise mezunu öğrenciler arasından YGS den 270 alan öğrencilerin katıldığı polislik sınavından başarı olanlar arasından kazananlar 2 yıllık eğitim görerek PMYO olarak alınıyor.

5) Üniversite mezunları arasından kpss 60 ve üzeri alanlar arasından 4 aylık eğitim sonunda polis alınıyor POMEM olarak.

6) önlisanslar arasından kpss 60 ve üstü alınanlar arasından pomem e alınan öğrencinin %20 oranını önlisans arasından alınıyo ve aynı pomem gibi eğitim 4 ay oluyo pomem le aynı şartları arıyorlar bi tek biri 2 biri 4 yıllık üniversite mezunu.

25 Ağustos 2017 16:54

orhanreis24
Daire Başkanı

Şu sevinen onlisans mezunu arkadaslar,size verilen kontenjan yüzde 20,bide sinir 60 puan yapilirsa 100 binlerce başvuru olacak onlisans için ve sizin gibi uğraşıp imza toplayanlarinmi o kontenjana gireceğini zannediyorsunuz? Siz buralarda uğraşırken sizin bu kampanyalarinizdan zerre haberi olmayan ve sınav başvurusu başlayınca haberi olup haketmeyenkişiler girecek,lisans mezunlarını etkileyen bişey yok çünkü kontenjanın yüzde 80i lisansta mesela 10 bin lisans 2 bin onlisans olursa lisanstan en fazla 80 bin başvuru olur 10 bin kontenjan için,onlisans için 2 bin kontenjana 300 400 bin başvuru olur o yüzden Allah kolaylık versin işiniz baya zor.

25 Ağustos 2017 17:05

Karagladio
Aday Memur

Keko mu:)) adam mı oldunuz tez yaparak. Benim de lisans okulum seneye bitiyor ne konuşuyorsun. Ben jandarma astsubayliga başvurdum radyo tv okuduğum için almadılar öncelik tanımadılar ne zirvaliyorsun okumuş tezli cahil. Bundan sonra böyle haketten kol gibi geldi sana heralde bu karar.

25 Ağustos 2017 17:12

selcuk12345
Aday Memur

Açıköğretim saçmalığı istisna tutulup belli bölümlerle kısıtlanırsa olabilir ama bu haliyle nitelik ve yeterliliği olmayan bir polis teşkilatı olmaya doğru gidiyo

25 Ağustos 2017 17:17

Karagladio
Aday Memur

Açıköğretim saçmalığı istisna tutulup belli bölümlerle kısıtlanırsa olabilir ama bu haliyle nitelik ve yeterliliği olmayan bir polis teşkilatı olmaya doğru gidiyo

selcuk12345, 3 ay önce - Alıntıya git

Bu nitelik ve yeterliliten kastınız nedir arkadaş anlamıyorum. Sadece demogoji yapmaktan başka birşey bilmiyorsunuz sırf laf olsun. Neyin yeterliliği 2 yıl tahsilimiz eksik diye neyin yeterliliği zaten seneye lisans mezunu olacam olanlarda vardır illâ. Ama bak dostum umrumuzda bile değilsiniz bizim haklı mücadelemiz sonuç verdi ya hamd olsun.

Toplam 101 mesaj
ANKET
Gelecek 15 yılda sizin ve ailenizin durumu; iyiye mi gider, kötüye mi?