Editörler : Pangaea

yetersiz ulvi
Aday Memur
26 Ağustos 2017 18:25

....bir İİBF ki senin gibi muhendis geçinen ...hangi kadrosuna salça olmuş? Diyelim ki 75 puanla atanıyoru.. Devlet bana bu hakki tanımış sana ne. Madem.muhendssin çok zekisin, 90 alma 100 al git atan l. Kim kimim kadrosuna göz diliyor bi bak hele 

BursaFatihi, 7 yıl önce

ulan yetersiz bi tarafını yırtarak 75 puanı zar zor alıp hak etmediğin halde başkasının hakkı olan kadroya giriyorsun bide utanmadan 90 puan alan adama 100 puan alda atan diyorsun. Yetersiz olduğun sıfatından belli zaten gerçekleri duyunca kuduz domuz gibi saldırıyorsun.

BursaFatihi
Memur
27 Ağustos 2017 13:09

sorunda bu zaten kimse kusura bakmasın 90 alan adamın atanamamasına rağmen 75 80 puan alanın atanması haksızlık 4001 olması gereken kadroları bile iibfye verdiler bunuda herkes biliyor o yüzden boş konuşma. Eğer biraz araştırırsan sosyal medyada bile 4001'e kadro vermeyin o kadroları ibfye verin diye ne kadar ağlamışlar görürsün.

yetersiz ulvi, 7 yıl önce

....bir İİBF ki senin gibi muhendis geçinen ...hangi kadrosuna salça olmuş? Diyelim ki 75 puanla atanıyoru.. Devlet bana bu hakki tanımış sana ne. Madem.muhendssin çok zekisin, 90 alma 100 al git atan l. Kim kimim kadrosuna göz diliyor bi bak hele 

luca blight
Kapalı
27 Ağustos 2017 13:12

iibf lilerin hiç bir özelliği yok. matameik bilgileri de son derece kıt. üniversite okuyan iibf lilerin yüzde 90'ı yatıyor. bu adamlara bu kadar kadro verilmesi akp nin seçim yatırımı yapmak isitemesidir..ama bilmiyor ki 400 bin mühendis ve ailesi suratına yumrugunu çakacak. o kadar mühendislik fakültesi açtı ordan mezun olanlar hep işsiz kalacak. bu adamlar ve onların aileleri akp'ye oy falan vermez

kceng
Memur
27 Ağustos 2017 19:08

Hocam size tavsiyem bu gibi şahsiyetlerin yazdıklarını dikkate almayın çünkü adamın kafasına bak 90 niye aldın 100 alıp atansaydın diyor. Böyle bir cahile galip gelemezsin ve bir de akıl verir sana. Şimdi 100 aldım atanamadım diyen biri çıksa bahanesi hazır neden o bölümü okudun der.Nasrettin hocanın eşeğini ahırdan götürmüşler kapıyı neden kilitlemedin neden uyudun vs. ama eşeği götürene kimse suç bulmamış. Şimdi de bu şahsiyet neden bu kadar kadro az verilmesini sorgulamıyor seni aldığın puanla yargılıyor.Kısacası cahille tartışmaya girip kendini yorma derdini anlatamazsın. Seni ancak damdan düşen anlar yani ben ve meslektaşların :)

BursaFatihi, 7 yıl önce

sorunda bu zaten kimse kusura bakmasın 90 alan adamın atanamamasına rağmen 75 80 puan alanın atanması haksızlık 4001 olması gereken kadroları bile iibfye verdiler bunuda herkes biliyor o yüzden boş konuşma. Eğer biraz araştırırsan sosyal medyada bile 4001'e kadro vermeyin o kadroları ibfye verin diye ne kadar ağlamışlar görürsün.

BursaFatihi
Memur
27 Ağustos 2017 20:00

Eyvallah hocam, çok haklısın.

kceng, 7 yıl önce

Hocam size tavsiyem bu gibi şahsiyetlerin yazdıklarını dikkate almayın çünkü adamın kafasına bak 90 niye aldın 100 alıp atansaydın diyor. Böyle bir cahile galip gelemezsin ve bir de akıl verir sana. Şimdi 100 aldım atanamadım diyen biri çıksa bahanesi hazır neden o bölümü okudun der.Nasrettin hocanın eşeğini ahırdan götürmüşler kapıyı neden kilitlemedin neden uyudun vs. ama eşeği götürene kimse suç bulmamış. Şimdi de bu şahsiyet neden bu kadar kadro az verilmesini sorgulamıyor seni aldığın puanla yargılıyor.Kısacası cahille tartışmaya girip kendini yorma derdini anlatamazsın. Seni ancak damdan düşen anlar yani ben ve meslektaşların :)

BlueKitty
Kapalı
28 Ağustos 2017 18:21

Şu bölüme bu bölümden fazla kontenjan ayrılıyor diye birbirinize yiyeceğinize ihtiyaçtan fazla fakülte açıp vatandaşını aç bırakanlara sitem edin

khaan.tr
Aday Memur
30 Ağustos 2017 00:37

Arkadaşlar gereksiz bir laf üzerine bu kadar gerilmek anlamsız zira ne mühendisler ne de sadece İibf mezunları bu dünyanın düzeni için yeterli. Çöpçüler bile olmasa pislik içinde hiçbirimiz yaşayamayız o yüzden sürekli birşeylerden dert yanmak yerine amacımız için çaba göstermemiz daha mantıklı olacak. Adamın biri birtakım hadiselerden sonra diğerlerine laf atınca birşey değişmiyor zaten böyle tiplerde her zaman olacak. Mühendis arkadaşlarımıza da diğer alanlardaki insanlar da ihtiyacımız var. İnsan allame-i cihan olsa ahlak olmadıktan sonra bi b.k etmez. Kim oldolduğunuzdan daha önemlisi nasıl olduğunuz bence birbirimize karşı hoşgörü ve yapıcı rekabetle ortak değerlere hizmet edebilmek dileğiyle.

luca blight
Kapalı
30 Ağustos 2017 01:19

bir sürü şey yazmış ama içi boş. kardeşim bırakın felsefe edebiyat yapmayı..mühendisler ilk 10 bine girmiş adamlar 85-90 almış hala açıktalar..kadrolar iibf lilere veriliyor..tabi keyfiniz keyf gelir burda felsefe yaparsınız ancak..

kimse mühendisleri içi boş cümlelerle kandıramaz..kadrolarımızı istiyoruz..

khaan.tr, 7 yıl önce

Arkadaşlar gereksiz bir laf üzerine bu kadar gerilmek anlamsız zira ne mühendisler ne de sadece İibf mezunları bu dünyanın düzeni için yeterli. Çöpçüler bile olmasa pislik içinde hiçbirimiz yaşayamayız o yüzden sürekli birşeylerden dert yanmak yerine amacımız için çaba göstermemiz daha mantıklı olacak. Adamın biri birtakım hadiselerden sonra diğerlerine laf atınca birşey değişmiyor zaten böyle tiplerde her zaman olacak. Mühendis arkadaşlarımıza da diğer alanlardaki insanlar da ihtiyacımız var. İnsan allame-i cihan olsa ahlak olmadıktan sonra bi b.k etmez. Kim oldolduğunuzdan daha önemlisi nasıl olduğunuz bence birbirimize karşı hoşgörü ve yapıcı rekabetle ortak değerlere hizmet edebilmek dileğiyle.

yetersiz ulvi
Aday Memur
30 Ağustos 2017 03:30

lan odun muhabbet oldulça açık. madem 90 atanamıyon. napacan gidip sgk da mı çalışacan sana hak verilirse. o zaman da kendi kadrona gitmek için ökçeni yırtacan. kadroları atlama tahtası olarak kullanıp bi de gelip burda zırlayacağınız öyle mi?

allahın cahili seni.

ulan bi de kendinizi çok yüksekte görme huyunuz yok mu :D

çocuksunuz olum hepiniz.

beter olun. madem bu kadar fesatsınız. daha beter olun olum.

zeki mühendisler hahahah aD:

kceng, 7 yıl önce

yetersiz ulvi
Aday Memur
30 Ağustos 2017 03:32

yavrum sen geri zekalısın galiba anlamıyorsun merkezi atamada 75 ve ya 80 puanla atanan bir tane adam göster. niye 4001 e verecekmiş kadroları? sen iki sene sonra istifa edip kadroyu heba et diye mi?

utanmadan zırlıyorsunuz bir de burada.

daha beter olun olum.

BursaFatihi, 7 yıl önce

yetersiz ulvi
Aday Memur
30 Ağustos 2017 03:33

senin ne özelliğin var say bakalım. ne haltsın görelim. olum çocuksunuz lan valla :D

luca blight, 7 yıl önce

iibf lilerin hiç bir özelliği yok. matameik bilgileri de son derece kıt. üniversite okuyan iibf lilerin yüzde 90'ı yatıyor. bu adamlara bu kadar kadro verilmesi akp nin seçim yatırımı yapmak isitemesidir..ama bilmiyor ki 400 bin mühendis ve ailesi suratına yumrugunu çakacak. o kadar mühendislik fakültesi açtı ordan mezun olanlar hep işsiz kalacak. bu adamlar ve onların aileleri akp'ye oy falan vermez

wartegen
Aday Memur
30 Ağustos 2017 12:27

mühendis arkadaşlar çok zekisiniz siz ya 90 100 alın atanın sizde biz zaten 50 puana atanıyoruz. Böyle cahillik olmaz adam gibi araştırıp yazın. Üniversiteyi tercih etmeden bölümlerin puanlarına baksaydınız keşke...

orhunkayaa
Kapalı
30 Ağustos 2017 12:47

iibflilerin ne kadar ml olduğu bu başlıktan anlaşılıyor

kpssmagduru28
Aday Memur
30 Ağustos 2017 14:06

İİBF'yi çok kıskananlara açıköğretimden okumasını öneririm içinize atmayın çalışın sizin de olur!

BursaFatihi
Memur
30 Ağustos 2017 15:22

yetersiz ulvi ve saz arkadaşları kimin gerizekalı olduğu açıkça ortada cevap veremeyip küfür ve hakarete yeltenmeniz her şeyi ortaya koyuyor, 90 alan adama 100 alda atan diyor bide utanmadan. Size tavsiyem en yakın tıbbi kuruluşa başvurun ve beyin nakli talebinde bulunun.

iktisatci90
Şube Müdürü
30 Ağustos 2017 15:44

Memur olmak istiyorsan niye mühendislik okuyorsun kardeş geh geh gerindin okul kantinlerinde akraba arasında mühendis olacam diye sonuç görünüyor :)

kpssmagduru28
Aday Memur
30 Ağustos 2017 15:53

Gördüğüm en güzel yorum

İşinizi yapın memurlugu da İİBF'lilere bırakın bi zahmet

iktisatci90, 7 yıl önce

Memur olmak istiyorsan niye mühendislik okuyorsun kardeş geh geh gerindin okul kantinlerinde akraba arasında mühendis olacam diye sonuç görünüyor :)

kceng
Memur
30 Ağustos 2017 17:08

Arkadaşlar şurada mühendislik okuyanlara atıp tutanlar hiç vicdanınız sızlamıyor mu? Ben bilg. müh. okudum. 75 kişilik girdiğimiz bölümden 20 kişi sene kaybetmeden okulu bitirebildi biride ben. Kpss ye girdik dediğiniz gibi 100 alamadık nasip olsaydı daha yüksek alabilseydik keşke ama 89.7 aldım.(NOT:Benim gibi 88-91 aralığında 100 kişiden fazla var) Ve şu ana kadar atanabilmiş değilim. Atanacağımız da meçhul son yılların en az kadrosu veriliyor. Benim durumumda İİBF mezunu arkadaşlar olsa vallahi ben üzülürüm değil onlara laf sokmak hakaret etmek. Ama insani bir vicdan sahibi bu durumu algılar ve hiç olmazsa ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN der. Ve burada boş konuşmaz.

süleymaaaaaan
Kapalı
30 Ağustos 2017 17:19

kardeş burada yorum yapan iibf liler oçgunun teki. bunlar kasıtlı olarak o şekilde yorum yapıyorlar çünkü oçolmak bunu gerektirir. sen onların yorumlarını umursama

kceng, 7 yıl önce

Arkadaşlar şurada mühendislik okuyanlara atıp tutanlar hiç vicdanınız sızlamıyor mu? Ben bilg. müh. okudum. 75 kişilik girdiğimiz bölümden 20 kişi sene kaybetmeden okulu bitirebildi biride ben. Kpss ye girdik dediğiniz gibi 100 alamadık nasip olsaydı daha yüksek alabilseydik keşke ama 89.7 aldım.(NOT:Benim gibi 88-91 aralığında 100 kişiden fazla var) Ve şu ana kadar atanabilmiş değilim. Atanacağımız da meçhul son yılların en az kadrosu veriliyor. Benim durumumda İİBF mezunu arkadaşlar olsa vallahi ben üzülürüm değil onlara laf sokmak hakaret etmek. Ama insani bir vicdan sahibi bu durumu algılar ve hiç olmazsa ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN der. Ve burada boş konuşmaz.

khaan.tr
Aday Memur
01 Eylül 2017 00:16

Kardeşim ben özel sektörde yaklaşık 10 senedir çalışıyorum.

1. Memur olmak için mühendislik okuyanın haline acırım zira yeterli bir mühendis kendine özel sektörde çok daha iyi imkanlarla iş bulabilir. Keza mühendis olupta işsiz kalan arkadaşım olmadı öyle ise kendinizi sorgulamanız daha yerinde olacaktır.

2. Felsefe de sosyolojik bir olgudur ve her bilim dalının çıkış ve de gelişme noktasıdır.

3. Kendisini sosyal bilimler vs. okuyanlardan üstün görenler o kadar iddialıysa niye böyle mecralarda sızlanıp durur? Gidip o üstün meziyetlerini kullanarak iş bulabilirler. Sanki sadece devlet istihdam ediyor mühendisleri. Biz böyle yaptık, herşeyi devletten beklemeyin.

Ayrıca bu zihniyet şunu da gösteriyor ki kendileri atanmış olsa böyle bir konuyu açmazlardı bile.

luca blight, 7 yıl önce

bir sürü şey yazmış ama içi boş. kardeşim bırakın felsefe edebiyat yapmayı..mühendisler ilk 10 bine girmiş adamlar 85-90 almış hala açıktalar..kadrolar iibf lilere veriliyor..tabi keyfiniz keyf gelir burda felsefe yaparsınız ancak..

kimse mühendisleri içi boş cümlelerle kandıramaz..kadrolarımızı istiyoruz..

Toplam 88 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi