Editörler : Pangaea
26 Ağustos 2017 19:21

Yardım

öncelikle merhaba, temmuz 2016'da merkezi atamayla atandım ama kurumdan memnun değilim. 2016 yılındaki sınava A ve B grubundan girdim. A grubunun 2016 da süresi 1 yılmış, haberim yoktu sonuç olarak A grubu puanım çöpe gitti. 2017 deki sınava da girmemiştim.

asıl sorum 2016 daki B grubu yani p3 puanımla merkezi atamada tercih yapıp atanmam mümkün mü, atanırsam ne gibi işlem yapmalıyım? istifa mı etmeliyim vs. kasımdaki atamalarda tercih yapmak istiyorum. 2014 kpss ye okul devam ettiği için ve başka etmenlerden dolayı fazla çalışmamıştım, 2016 kpss derecem, 2014 e göre daha iyi. 2018 de yine A-B den sınava gireceğim. A kadroya atanmam halinde yine üstteki sorunun aynısını soruyum aynı işlemler mi gerekiyor? net bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Eşkenar Yamuk
Aday Memur
26 Ağustos 2017 19:41

Temmuz 2016 da sanıyorum ki 2014 puanınla atandın. 2016 P3 puanınla istifa edip başka bir kuruma geçebilirsin( şuanda çalıştığın kurum muvafakat verirse). Eğer 2016 Puanınla yerleştiysen o kadroya puanını tekrar kullanarak bir başka b kadroya geçiş yapamazsın.

there is no if
Aday Memur
26 Ağustos 2017 20:11

evet, 2014 puanıyla atandım. bu muvafakatı alma durumu sıkıntılı mı?

Eşkenar Yamuk, 7 yıl önce

Temmuz 2016 da sanıyorum ki 2014 puanınla atandın. 2016 P3 puanınla istifa edip başka bir kuruma geçebilirsin( şuanda çalıştığın kurum muvafakat verirse). Eğer 2016 Puanınla yerleştiysen o kadroya puanını tekrar kullanarak bir başka b kadroya geçiş yapamazsın.

Eşkenar Yamuk
Aday Memur
26 Ağustos 2017 20:42

Kuruma göre değişir. Ben Gümrük Bakanlığı'ndayım. Bizde A kadro harici geçişler sıkıntılıdır. Gideceğin kadro hiyerarşide seninkinden üstte yer alıyorsa izin vermek zorundalar. Onun dışında rica minnet maalesef. En son çare iş mahkemesi.

there is no if, 7 yıl önce

evet, 2014 puanıyla atandım. bu muvafakatı alma durumu sıkıntılı mı?

Eşkenar Yamuk
Aday Memur
26 Ağustos 2017 20:44

Pardon İdare Mahkemesi olacaktı.

Kuruma göre değişir. Ben Gümrük Bakanlığı'ndayım. Bizde A kadro harici geçişler sıkıntılıdır. Gideceğin kadro hiyerarşide seninkinden üstte yer alıyorsa izin vermek zorundalar. Onun dışında rica minnet maalesef. En son çare iş mahkemesi.

there is no if
Aday Memur
26 Ağustos 2017 20:48

hocam B kadrodayım. A kadroya gidemem 2016 nın süresi 1 yıldı, geçti. 2016 puanıyla da sadece B kadro tercihi yapabilirim tercih edeceğim kadronun üstte olma ihtimali yok ki.

Eşkenar Yamuk
Aday Memur
26 Ağustos 2017 21:04

Üstte olmasına gerek yok. Ben onu A kadroya geçiş için söyledim zaten. Senin geçme şansın KİT ler için var. Onlar 399!a tabiler. 399'a tabi kurumlara geçerken de izin vermek zorundalar diye biliyorum. Onun dışında adamını bulmaktan başka çare yok.

hocam B kadrodayım. A kadroya gidemem 2016 nın süresi 1 yıldı, geçti. 2016 puanıyla da sadece B kadro tercihi yapabilirim tercih edeceğim kadronun üstte olma ihtimali yok ki.

there is no if
Aday Memur
26 Ağustos 2017 23:16

anladım hocam cevap için teşekkürler.

Üstte olmasına gerek yok. Ben onu A kadroya geçiş için söyledim zaten. Senin geçme şansın KİT ler için var. Onlar 399!a tabiler. 399'a tabi kurumlara geçerken de izin vermek zorundalar diye biliyorum. Onun dışında adamını bulmaktan başka çare yok.

Eşkenar Yamuk
Aday Memur
26 Ağustos 2017 23:20

Rica ederim

anladım hocam cevap için teşekkürler.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi