Editörler : F16 Gökçen
04 Eylül 2017 14:05

Aöf isgden mezun olunca

Herhangi bir uzmanlık kursuna gitmeden C sınıfı sınavına girmeye hak kazanıyor muyuz?

adamsınkardesim
Aday Memur
08 Eylül 2017 14:24

2 yıllık Isg den mezun olunca kursa gitmen gerek. AÖF için bilemem de bu bölümün örgünü nü zaten 2 sene okuduktan sonra kursun da olması gereksiz bence. En azından direk sınav hakkı vermelilerdi.

dallaway
Aday Memur
08 Eylül 2017 14:32

devlet alımı var mı bilmiyorum ama özel sektörde geçerliliğini koruyan bir bölüm mü ? Mesela c sınıfı sınavında başarılı olursak uygun iş imkanları olur mu

adamsınkardesim, 7 yıl önce

2 yıllık Isg den mezun olunca kursa gitmen gerek. AÖF için bilemem de bu bölümün örgünü nü zaten 2 sene okuduktan sonra kursun da olması gereksiz bence. En azından direk sınav hakkı vermelilerdi.

adamsınkardesim
Aday Memur
08 Eylül 2017 14:58

Özel sektörde sertifika iş yapar fakat başlangıç olarak iyi bir fiyat bekleme derim. 2 yıllık bitirince tekniker oluyorsun ama C sınıfı uzman ilanı daha fazla ihtiyaç olduğu için. Devlet ten bahsedersek hiç alım olmadı 2016 kpss de. Yasa da ertelendi. Şuan için geçen seneye göre adı popülerliğini yitirmeye başlasada Isg de bir kişi kendisini geliştirip sertifikaların üzerine koyarak gittiğinde özelde de olsa iyi iş yapar.

dallaway
Aday Memur
08 Eylül 2017 15:04

bu sertifikalar ne gibi sertifikalar ve bu sertifikaları almak maliyetli mi ?

adamsınkardesim, 7 yıl önce

Özel sektörde sertifika iş yapar fakat başlangıç olarak iyi bir fiyat bekleme derim. 2 yıllık bitirince tekniker oluyorsun ama C sınıfı uzman ilanı daha fazla ihtiyaç olduğu için. Devlet ten bahsedersek hiç alım olmadı 2016 kpss de. Yasa da ertelendi. Şuan için geçen seneye göre adı popülerliğini yitirmeye başlasada Isg de bir kişi kendisini geliştirip sertifikaların üzerine koyarak gittiğinde özelde de olsa iyi iş yapar.

adamsınkardesim
Aday Memur
08 Eylül 2017 15:32

Sertifika dediğim uzmanlık seviyeleri. C sınıfı , B sınıfı , A sınıfı . Az Tehlikeli C sınıfı oluyor. Benim bildiğim 3 sene çalışıp B için sınavına girip B oluyorsun. Bir de fakülte mezunuysan Isg üzerine yüksek lisans yapanlar B için sınav hakkı elde ediyor.

adamsınkardesim
Aday Memur
08 Eylül 2017 15:35

Senin aslında baştaki sorunun cevabı şu mezuniyetle yetinmeyip C sınıfı uzman olursan iş e girme konusunda şansın artar.

TME3
Şef
09 Eylül 2017 22:46

Şuan için c sınıfında pek ekmek yok. B sınıfında arkadaşım 4 yıldır çalışıyor aldığı maaş 3 bin. İl dışına da gönderiyorlar yani biraz yorucu. Tabi büyük şehirde büyük bir firmada 4 veya 5 bini alan da var. Eğer yabancı dil varsa yurt dışı inşaat ihalesi alan firmalara girerseniz iyi para var.

dallaway
Aday Memur
09 Eylül 2017 23:25

İkinci üniversite olarak ,Aöf iş sağlığı düşünüyordum fakat yorumlar pek iç açıcı değil gibi , c sınıfı belge bundan 2-3 sene sonra ne kadar iş yapar , aöften atama ve iş alanı olarak önerebileceğin bir bölüm var mı ?

TME3, 7 yıl önce

Şuan için c sınıfında pek ekmek yok. B sınıfında arkadaşım 4 yıldır çalışıyor aldığı maaş 3 bin. İl dışına da gönderiyorlar yani biraz yorucu. Tabi büyük şehirde büyük bir firmada 4 veya 5 bini alan da var. Eğer yabancı dil varsa yurt dışı inşaat ihalesi alan firmalara girerseniz iyi para var.

TME3
Şef
09 Eylül 2017 23:28

Alınıp kenarda tutulacak bir belge olarak goruyorum. Eğer ekonomi düzelir ise bu yasa yürürlüğe girecek ve iş imkanları epey artacak. Ama c alıp beklemeyin, yeterli sigorta gününe ulaşır ulaşmaz b yıl alın.

eerhan01
Memur
26 Eylül 2017 11:03

B yi almak için bi iş yerinde ay da 2 gün sigortalı olmak yetiyormu 3 yıl boyunca

TME3, 7 yıl önce

Alınıp kenarda tutulacak bir belge olarak goruyorum. Eğer ekonomi düzelir ise bu yasa yürürlüğe girecek ve iş imkanları epey artacak. Ama c alıp beklemeyin, yeterli sigorta gününe ulaşır ulaşmaz b yıl alın.

chess05
Aday Memur
05 Ekim 2017 12:59

4 yıllık fakülte mezunuyum açıktan iş sağlığı okuyorum 2.sınıfım şu an okul biter bitmez c sınıfı uzmanlık sınavına girebilir miyim ?

eerhan01
Memur
05 Ekim 2017 20:29

Çıkmış soruları nerden buluruz isg

chess05, 7 yıl önce

4 yıllık fakülte mezunuyum açıktan iş sağlığı okuyorum 2.sınıfım şu an okul biter bitmez c sınıfı uzmanlık sınavına girebilir miyim ?

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi