Editörler : cihan27
12 Eylül 2017 00:30

selamdar
Daire Başkanı

Sen bu gece içtikten sonra mı yazdın bunları. Burada çocuk mu var belli zamandan sonra mulakat kalkar. Hiç mi geçmişe gözatmadın. İdareci seçiminde mulakat vardı hemde bundan 7 sene önce. Peki idarecilerin çoğunluğu fetöcü mulakatla 7 yıl önce gelmedi mi .ha idareciliğe geldikten sonra da yandaşlarını da yanına alıp durumu sağlamlaştırdı değil mi. Ondan sonra darbeye teşebbüs etmedi mi... sana en güzel örneği göstereyim polislik ve askeriyede personel alımı eskiden beri mulakat vardı değil mi. Fetö en çok nerede ilk başta kadrolaştı tabi askeriye ve polislikte..ileriki zamanda da milli eğitimde de idareci seçimi mulakata başvuruldu . Eeee daha sonra ne oldu GARİBANLARIN ANASI AĞLADI. Sen neyin derdindesin be adam. Halende haklı olarak savunuyorsun ve senin gibi memur sen zihniyeti..

oktay2323, 1 hafta önce - Alıntıya git

İlk eğitimde ve eğitim yolu ile kadrolaştı bu fetö yezitleri sayın oktay hocam. Belirtiklerinizin geri kalanına ise, komple katılıyorum çünkü doğrudur. Oradan - yani Eğitimden itibaren bu şer örgütü, fetöcü askeri mülakatlarını el üstünde tutmak suretiyle askeriyeye ve emniyete yerleştiler. Bu şerefsizlerin halen temizlenemeiş olan ilk yerleşkesi zinhar surette Milli Eğitimdir. Hatta geçenleri Rus savunma bakanını katleden ve Türkiye'yi savaşa sürmek isteyen pisliği dahi, başta eğitimde yurt-yuva edindirerek ve aklını yıkamak suretiyle törörist hale getirmişler, eminim siz de t.v ve netten aynı bilgi akışına tanıklık etmişsiniz. slm ile.

12 Eylül 2017 01:00

selamdar
Daire Başkanı

İlk eğitimde ve eğitim yolu ile kadrolaştı bu fetö yezitleri sayın oktay hocam. Belirtiklerinizin geri kalanına ise, komple katılıyorum çünkü doğrudur. Oradan - yani Eğitimden itibaren bu şer örgütü, fetöcü askeri mülakatlarını el üstünde tutmak suretiyle askeriyeye ve emniyete yerleştiler. Bu şerefsizlerin halen temizlenemeiş olan ilk yerleşkesi zinhar surette Milli Eğitimdir. Hatta geçenleri Rus savunma bakanını katleden ve Türkiye'yi savaşa sürmek isteyen pisliği dahi, başta eğitimde yurt-yuva edindirerek ve aklını yıkamak suretiyle törörist hale getirmişler, eminim siz de t.v ve netten aynı bilgi akışına tanıklık etmişsiniz. slm ile.

selamdar, 1 hafta önce - Alıntıya git

Demem o ki, daha geçenlerde uzaktan aile yakınımız olan bir müfettiş ve bir eğitim kurumu yöneticisi ile sohbetimi hatırlıyorum da: bu belirtmiş olduklarım aynı kaynakçadır.

"Bunların ilk yerleşkesi Milli Eğitim kanalıdır. Şayet, tıpkı paşalarda olduğu gibi Eğitim Teşkilatının zirvesi dahil buna, bütün üst düzey kademesi A'dan Z'eye içlerine nüfuz edilerek, tel. ve özel yaşamın takibinin / gerekçelendirilmesi / yanında, eğitimde yol açtıkları sistematik assimilasyonlardan kaynaklı olarak, komplesi oradan lağvedilmedikçe bu oluşumun ardı arkası kesilmez" diye belirtiler.

Şaka değildir bu, nitekim şu alıntıyı yakinen okumuş olduğunuzu düşünmekteyim.

" Kamu basını ve medya nazarında, eğitim sistemi ve modelimiz fetöcü olabilir mi? "

Bir takım alt başlıklar ve yol açtığı süreli açmazlar ile yaşanan kaosları sıralayacak olursak:

1- İyi biliyoruz ki bunların ilk yerleşkeleri Eğitim ve o sayede yuvalanarak teşkilatlandılar.

2- Yurt, yuva ve cemaat elinin hakim olduğu yapısal atılımlarını yine o sayede gerçekleştirdiler.

3- Askeri okulları daima el üstünde tuttular ve üst bürokratların eğitime bakışları asla değişmedi.

4- Mülakatlı Yönetici ve memur atamaya (kamunun her alanında) olan tepkilere aldırış edilmiyor.

5- Okullar adeta birer diploma ve veri fabrikası statüsüne alındı, 8/10 zayıf da olsa sınıf geçiriliyor.

6- Başından bu yana eğitim ve öğretmeni dejenere planı için 147 şikayet hattı devreye konuldu...

7- Okullarda batak bir disipline yol açılarak, öğretmenler öğrenci karşısında adeta köleleştirildiler.

8- Performans sistemi adı altında kirli bir senaryo ile, öğrenci veli bakkal çakkal "Not Versin" denir.

-9- 1965'lerden kalma, oda endeksi, statüsündeki atıl rehberlikler daima disipline paravan edildi.

10- Bizden olmayanın canı çıksın diyen Torpil-Sen ve onun hiyerarşisi daima ön plana çekildi.

11- "Okullar Hayat Olsun" projesi , adeta hayatın bir parçası olmadığı yönünde bir soyutlamadır.

DÜŞÜNEN - AKLEDEN BİR İNSAN VEYA TOPLUM İÇİN BUNLAR YETERLİ DELİL Mİ DEĞİL M

12 Eylül 2017 15:05

Pdr-SedaNur
Aday Memur

Demem odur ki,

Fetöcü eğitim uygulamalarının; bu torpil-sen'in sebeb-i kefareti kadar, oradan da kaynak aldığı gayet iyi bilinmektedir. 1 Saat olsun aktif katılım getirmeyerek eğitim camiamızı, Pdr'ye de kasten düşman eden yine aynı oluşumlardır. Tek birisi değildir asla. Bunların hepsinin amacının, fetöcü uygulama olduğu yolundaki iz ve emareler birer birer eğitim basınında doğrulanmış meyandadır.

Pdr-cemil, 2 hafta önce - Alıntıya git

Kesinlikle size katılıyorum ve bu durumun kronik bir hâl almasının nedeni bahsettiğiniz oluşumdur.

12 Eylül 2017 19:26

fethiyelim
Aday Memur

Alınan bu zamcık ebs lileri mutlu etmiş belli. Ac ölselerde itaatkarlık damarlarına işlemiş bunların.

%10+6 zam isterler, %3 e olmaz diye masadan kalkarlar. %3,5 zamma müzakere edilebilir ama 4-5 puan artırılması gerekir derler. Gece yarısı fırça yerler. Apar topar %3,5 zammı kabul ederler. Ve üyeleri bunu savunabilecek seviyeye düşerler.Yakında okullara afişleri gönderirler; şunu kazandık, bunu kazandık diye. Aklınızla dalga geçilmesine izin vermeyin.Sendikadan istifa edenleri de fareye benzetiyor sendika yetkilileri. Yani bir şekilde sendikanızdan istifa ederseniz, size fare diyecekler. Bu hakkı siz verdiniz bunlara. Düzeltmekte sizin elinizde değerli öğretmenlerim.

12 Eylül 2017 19:59

oktay2323
Daire Başkanı

Türkiye 5.1 ile büyük performans sergileyerek büyüme sağladı. Türk iş sendikası zaten büyük umutla bekliyordu büyümeyi ve gerçekleşti. Ya bizim zavallı malum senliler ne diyor bu konuda memurlara verilen zam ülkemizin bütçesi ve ekonomi şartlar gözönüne alınarak bu zammı kabul etmek zorunda kaldık . Ya memur sen Türkiyenin büyümesinde hiç ümidi yoktu ve ekonomizin batacağını ümid ediyordu ya da resmen memurları sattı... bu iki şartlar dışında başka neden bulamıyorum

12 Eylül 2017 20:03

oktay2323
Daire Başkanı

Tabi bazı gözüdönmüşler balıklamasına atlayacak diyecekler ki hayatınız hep para mı ... kusura kalmasınlar Ali Yalçın ve ona bağlı idareci sıfatındaki çalışanlar yoksulluk sınırında maaş almıyorlar hatırlatırım.yoksulluk altında maaş alan memurlar ve öğretmenlerdir

12 Eylül 2017 21:57

s.21
Aday Memur

Memurlar net yöneti mi sizleri tebrik etmemiz gerekir idarecilik sonuçlarını bu tarihe kadar haber yapmayıp yeni çıkacak bi tlfn modelini ama sayfanızdan yayınlamak sizin için büyük bir başarı tebrikler bence adınız iphone.net veya tekno.net yapın ki memurlar olarak sizden destek beklemeyelim saygılarımla...

12 Eylül 2017 23:22

Torpil-SeN-İstifa-et
Aday Memur

Eğer vatanıza milletinize sadakat sahibi birer mümin olmaksa gayeniz Torpil-Sen'den isfifa ediniz..

12 Eylül 2017 23:50

s.21
Aday Memur

Eğer vatanıza milletinize sadakat sahibi birer mümin olmaksa gayeniz Torpil-Sen'den isfifa ediniz..

Torpil-SeN-İstifa-et, 1 hafta önce - Alıntıya git

Merak etme hocam zaten i sendikaya üye değilim haksızlığa karşıyım

12 Eylül 2017 23:54

armagedon1
Şef

Torpil-SeN-İstifa-et, 1 hafta önce - Alıntıya git

ne münasebet hocam koltuklar kime kalacak, haram değil -imiş- referansla genel Nasipmiş o..

Ula şaşıyorum, yazıklar olsun yazıklar. Devleti kandırmaya devam ediyorsunuz velakin Millet çoktan uyandı artık. Bir de din cazgırlığı ile yapıyorlar ki, onun hesabını en iyi Yaratan görecek inşallah.

Ekmek Kur'an çarpsın artık camiye giderken eski şevkim yok, o eski huşu ve huzur Hak getire.

Hepsinin vebali size olsun. isitafsını vermeyenlere olsun, torpile, kul hakkına, fetöcü mülkatlarına rağmen /zammı bi kalemde geçin artık/ hala mâlum sen den istifa etmeyenleredir O vebal.

13 Eylül 2017 00:31

armagedon1
Şef

Eminim benim gibi hisseder duruma düşen, aynı duygu durumu ve değişikliğini yaşayanlar vardır..

13 Eylül 2017 00:34

armagedon1
Şef

Ama işte o birileri şeyine takmadan afedersiniz, Cuma'ya gidiyor, namaz kılıyor. Bunun nasıl bir açıklaması olabilir be yahu. İnşallah insanlarla, dinleri arasına barier koymaktan ayrıca hesaba çekilirler. başka ne diyim ki

13 Eylül 2017 19:15

RaYukAn
Şef

Ebs sitesinde kazanımlarımızı açıklamış. Tam bir komedi

15 Eylül 2017 10:41

hilmi0707
Şube Müdürü

Bu başlığı gündemden düşürmeyeceğim diye cırlayan bir besyocu vardı. Nere gittin len?

Merak etme. Yomra-Sultangazi arası çok uzak değil.

15 Eylül 2017 23:32

RaYukAn
Şef

Kaybedecek bi onurları olmadığı için olabilir mesela

16 Eylül 2017 11:03

hilmi0707
Şube Müdürü

Besyocu. Ekim ayı içinde sana bi sürprizim var Sultangazi'de. Şu başlığı da gündemden düşürme. Nereye kaçtın? Yüzsüz fetöcü.

Fetöcülerin klasik taktiği. Arı gibi üşüşüp konuyu farklı taraflara çekip sorunun çözülmesine engel olmak. Böylelikle vatandaş ile devletin, hükümetin, arasını açmak.

Deneyin isterseniz. Mesela "okullarda fotokopi çekimi" ile ilgili bir sıkıntınızı yazın. Bakın nasıl birisi çıkacak konuyu 15 temmuza, referanduma, 2023 hedefine, milli uçağa, şeyh şamile, fatihe vs bağlayıp iki dakkada sizi vatan haini ilan edecek.

Hain bunlar.

18 Eylül 2017 21:03

hilmi0707
Şube Müdürü

Toplam 197 mesaj
ANKET
Sizce, kamuda liyakat var mı?