Editörler : "eskiyara"Pangaea
«891011121314151617181920

k.cokol
Kapalı
11 Eylül 2017 12:18

2015 te verilmedi ama ek tercih alındı istiyorum / istemiyorum diye. önce 41 i açmayanlar 2015 te tekrar il emri istiyorum / istemiyorum diye yercih yaptı ve geneli istiyorum dedi ve gitti

levent14, 7 yıl önce

2015 de 41 açmayanlara il emri verilmedi..geçen yılda resen atama yapıldı zaten

Turkuaz2668
Aday Memur
11 Eylül 2017 12:28

K.cokol ve levent14 hocalarım, gerçekten art niyetsiz ve anlama üzerine bir soru sormak istiyorum. Daha önce de sordum, mantıklı cevap yazılmadı henüz.

Müsteşarın açıklamasında il emrine verilenler kısmı anlaşılır. Burada tamamız. Ancak, "il içi eş özrü bekleyenler" kısmını neden sadece Ağustosta başvuru yapanlara atfediyorsunuz? Şu tarih ile il içi bekleyenler demediğine göre il içindeki diğer özür sahiplerini de kapsamaz mı?

Bakanlık, ve sendikalar da net bilgi veremiyor, kılavuzu bekleyin ya da sistem size açılırsa tercih yapabilirsiniz diyorken sizin yorumunuzun net oluşu neden kaynaklanıyor?

k.cokol, 7 yıl önce

2015 te verilmedi ama ek tercih alındı istiyorum / istemiyorum diye. önce 41 i açmayanlar 2015 te tekrar il emri istiyorum / istemiyorum diye yercih yaptı ve geneli istiyorum dedi ve gitti

maliyeci_5806
Aday Memur
11 Eylül 2017 12:30

AĞUSTOSTA İL İÇİ İSTEYİP İLÇENİN EN ÜCRA KÖŞESİNE GİDENLERİN SUCU NE ŞİMDİ BELKİ DE PUANI DÜŞÜK İNSANLAR YİNE EN İYİ YERLERE GELECEK HER ZAMANKİ GİBİ ONUN İÇİN İL ATAMAYA BAŞVURAN HERKESE TERCİH HAKKI VERİLMELİ

levent14
Aday Memur
11 Eylül 2017 12:33

Valla hocsm mebin.ne yaptığı belli olmuyor az önce il meme gittim orada da kimse ne olacağını bilmiyor anlamda veremiyor,kimler tercih yapacak net.değil tercihlere il genelimi açılacak yoksa özür ilçelerimi belli değil bakalım hayırlısı,,herkese özrünün oldupu il merkezleri yada ilçeler açılmalı yoksa saçma sapan bişey olur

k.cokol, 7 yıl önce

levent14
Aday Memur
11 Eylül 2017 12:38

Sevgili hocam benim söylediklerim kendi yorumum,il içi özür bekleyenler grubu benim görüşüm ve edindiğim bilgilere göre sadece il içi özür başvurupta atanamayan gruptur..sizin durumunuzda henüz edinilmiş bir hak yoktur siz il dışı olarak başvurdunuz ve atamanız yapıldı meb sisteminde de durumunuz böyle değerlendiriliyor ne zaman il içi başvuru yapıp tercih yaparsınız o gruba girersiniz ben. Diyorumki il içi grubunda siz yoksunuz çünkü il içi mazeret durumunuz başlamadı olur yads olmaz belki haksız çıkarım ama olmayacakmış gibi davranıp mücadele etmeniz gerektiğini düşünüyorum sonradan hayal kırıklığına uğramamanız için...yok sa ki tüm temennimiz tek bir mağdurum kalmaması

Turkuaz2668, 7 yıl önce

K.cokol ve levent14 hocalarım, gerçekten art niyetsiz ve anlama üzerine bir soru sormak istiyorum. Daha önce de sordum, mantıklı cevap yazılmadı henüz.

Müsteşarın açıklamasında il emrine verilenler kısmı anlaşılır. Burada tamamız. Ancak, "il içi eş özrü bekleyenler" kısmını neden sadece Ağustosta başvuru yapanlara atfediyorsunuz? Şu tarih ile il içi bekleyenler demediğine göre il içindeki diğer özür sahiplerini de kapsamaz mı?

Bakanlık, ve sendikalar da net bilgi veremiyor, kılavuzu bekleyin ya da sistem size açılırsa tercih yapabilirsiniz diyorken sizin yorumunuzun net oluşu neden kaynaklanıyor?

Turkuaz2668
Aday Memur
11 Eylül 2017 12:54

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Ben de 41.seçenek ile özür ilçem olmayan,gidiş geliş imkanı bulunmayan 100 km uzaktaki bir yere atanan eşimin il içi özür grubuna dahil olduğunu ve göreve başladığı için özrün oluştuğunu düşünüyorum ve bu yüzden hak tanınmasını en azından ilçe emrini istiyorum.

İl içinde herkese tercih hakkı verilmesini ben de mümkün görmüyorum. Öncelikle km sınırına dikkat edilmesi, keyfi özürcülere hak verilmemesi ve hiç değilse ilçe emri ile mağduriyetlerin asgari düzeye ineceğini düşünüyorum.

Birçok ilde sadece sınıf öğretmenleri değil branş öğretmenleri de norm fazlası durumunda. Yüksek puan olsa bile tercihler gelmeyebilir yani depo dolu kalacak. Bu yüzden özrün bulunduğu ilçeye il emri bile benim için büyük mutluluk olacak.

levent14, 7 yıl önce

Sevgili hocam benim söylediklerim kendi yorumum,il içi özür bekleyenler grubu benim görüşüm ve edindiğim bilgilere göre sadece il içi özür başvurupta atanamayan gruptur..sizin durumunuzda henüz edinilmiş bir hak yoktur siz il dışı olarak başvurdunuz ve atamanız yapıldı meb sisteminde de durumunuz böyle değerlendiriliyor ne zaman il içi başvuru yapıp tercih yaparsınız o gruba girersiniz ben. Diyorumki il içi grubunda siz yoksunuz çünkü il içi mazeret durumunuz başlamadı olur yads olmaz belki haksız çıkarım ama olmayacakmış gibi davranıp mücadele etmeniz gerektiğini düşünüyorum sonradan hayal kırıklığına uğramamanız için...yok sa ki tüm temennimiz tek bir mağdurum kalmaması

k.cokol
Kapalı
11 Eylül 2017 13:03

hocam ben sadece anladığımı yazıyorum ve yazdıklarımın arkasındayım, yazdıklarımın da doğru olduğuna inanıyorum. müşteşarın açıklamaları gayet net ve çoğunluk benim anladıklarımı anlamıştır. il ilçe mem ler resmi yazı görmeden şu şöyle olacak bu böyle olacak demezler. siz de bizi dikkate almayın resmi yazıyı bekleyin derim.

Turkuaz2668, 7 yıl önce

levent14
Aday Memur
11 Eylül 2017 13:13

Hocam sizi çok iyi anlıyorum özrümüzün bulunduğu ilde de ulaşımı çok zor 2 ilçe çıkmıştı riske girmedik oralarıda yazdık 41 i de açtık ama olmadı il emrine kaldık...demin dediğim gibi il emrine verirken 41 açmamış öğretmenlere verilmemeliydi...dediğiniz gibi herkez özrünün oldupu ilçeye verilip gerekirse orada sıraya sokulması...Allah yardımcınız olsun hocam

Turkuaz2668, 7 yıl önce

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Ben de 41.seçenek ile özür ilçem olmayan,gidiş geliş imkanı bulunmayan 100 km uzaktaki bir yere atanan eşimin il içi özür grubuna dahil olduğunu ve göreve başladığı için özrün oluştuğunu düşünüyorum ve bu yüzden hak tanınmasını en azından ilçe emrini istiyorum.

İl içinde herkese tercih hakkı verilmesini ben de mümkün görmüyorum. Öncelikle km sınırına dikkat edilmesi, keyfi özürcülere hak verilmemesi ve hiç değilse ilçe emri ile mağduriyetlerin asgari düzeye ineceğini düşünüyorum.

Birçok ilde sadece sınıf öğretmenleri değil branş öğretmenleri de norm fazlası durumunda. Yüksek puan olsa bile tercihler gelmeyebilir yani depo dolu kalacak. Bu yüzden özrün bulunduğu ilçeye il emri bile benim için büyük mutluluk olacak.

Turkuaz2668
Aday Memur
11 Eylül 2017 13:20

Dilerim ifade edilen gibi adil bir atama olur ve eş-sağlık, özrü olan herkes rahata kavuşur. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun.

levent14, 7 yıl önce

Hocam sizi çok iyi anlıyorum özrümüzün bulunduğu ilde de ulaşımı çok zor 2 ilçe çıkmıştı riske girmedik oralarıda yazdık 41 i de açtık ama olmadı il emrine kaldık...demin dediğim gibi il emrine verirken 41 açmamış öğretmenlere verilmemeliydi...dediğiniz gibi herkez özrünün oldupu ilçeye verilip gerekirse orada sıraya sokulması...Allah yardımcınız olsun hocam

Hakanpolat55
Aday Memur
11 Eylül 2017 13:26

Arkadaş lar açık okul varsa açılacak...yoksa herkes yerinde devam....

k.cokol
Kapalı
11 Eylül 2017 13:38

ben şahsen bu atamaya ve tercihlere güvenmiyorum. idareci atamaları iller yeni yeni açıkladı, açıklayan illerde de kararnameler gelmedi. bazı iller açıklanan idarecileri ek güvenlik soruşturmasına tabi tutarken bazıları tutmuyor. bu atamada tercih edilen kurumlar sadece il dışına tayini çıkmayan ve daha sonra ilçe emrine yerleştirilen öğretmenlerin yerleri gösterilecek. adana da bu sayı 20 yi geçmez kanımca

levent14
Aday Memur
11 Eylül 2017 13:44

Peki hocam sizce herkese özrünün bulunduğu merkezlermş yoksa il genelimi açılacak

k.cokol, 7 yıl önce

ben şahsen bu atamaya ve tercihlere güvenmiyorum. idareci atamaları iller yeni yeni açıkladı, açıklayan illerde de kararnameler gelmedi. bazı iller açıklanan idarecileri ek güvenlik soruşturmasına tabi tutarken bazıları tutmuyor. bu atamada tercih edilen kurumlar sadece il dışına tayini çıkmayan ve daha sonra ilçe emrine yerleştirilen öğretmenlerin yerleri gösterilecek. adana da bu sayı 20 yi geçmez kanımca

murat_akin
Aday Memur
11 Eylül 2017 14:22

Şuan atamayla ilgili net bilgi atamanin olacağı ve nasıl olacağı ile ilgili net bir bilgi yok. Benim anlamadığım herkesin beyin fırtınası yapması herşey 15 Eylül de netlik kazanacak bırakın tartışmayı Arkadaşlar puanlariniz kaç nereleri istiyorsunuz?

bloodygorgeous48
Aday Memur
11 Eylül 2017 15:31

Arkadaşlar dünden beri aynı şeyleri söylüyorsunuz...Sayın müsteşarımızın yaptığı açıklamayı yorumlayıp kesin bilgi şeklinde söylüyorsunuz.Lütfen kaynaklarınızı bizlere de belirtinde bilelim veya kılavuzu siz yazıyorsanız burdaki arkadaşların isteklerini de bir zahmet ekleyin.Yoksa lütfen,rica ediyorum ben ve benim durumumda olan arkadaslarin(8.sayfada anlattım durumumu) umutlarını kıracak bir şekilde kesin ifadeler kullanmayın.En azından kılavuza kadar bekleyelim ona göre hareket edelim

bloodygorgeous48
Aday Memur
11 Eylül 2017 15:33

Özür dilerim 10.sayfada açıkladım durumumu

bloodygorgeous48, 7 yıl önce

Arkadaşlar dünden beri aynı şeyleri söylüyorsunuz...Sayın müsteşarımızın yaptığı açıklamayı yorumlayıp kesin bilgi şeklinde söylüyorsunuz.Lütfen kaynaklarınızı bizlere de belirtinde bilelim veya kılavuzu siz yazıyorsanız burdaki arkadaşların isteklerini de bir zahmet ekleyin.Yoksa lütfen,rica ediyorum ben ve benim durumumda olan arkadaslarin(8.sayfada anlattım durumumu) umutlarını kıracak bir şekilde kesin ifadeler kullanmayın.En azından kılavuza kadar bekleyelim ona göre hareket edelim

venester
Memur
11 Eylül 2017 15:37

Müsteşar Yusuf Tekin'in yazdığı twitleri aynen buraya kopyalıyorum:

1. Değerli arkadaşlar geçtiğimiz hafta 4900 öğretmen arkadaşımız eş özründen il emrine verilmişti.

2. Bu vesileyle il içi eş özrü nedeniyle yer değişikliği yapmak isteyen arkadaşlarımıza da ikinci bir hak tanıdık.

3. 15-16 Eylül tarihlerinde her iki grup (yani iller arası eş özrü nedeniyle il emrine verilenler ve il içi eş özrü bekleyenler) için++

4. başvuru ekranı açacağız. Hemen değerlendirip 17 Eylül günü açıklayacağız.

5. Böylelikle iller arası gelenler ile il içi bekleyenler arasında herhangi bir adaletsizliğe neden olmaksızın puan üstünlüğüne göre++

6. kurumlara atamalar yapılmış olacak. Herkese hayırlı olsun.

Bence yeterince açık. 2 gruptan bahsediyor.:

1- İl dışı özür grubuyla il ilçe emrine verilen 4900 kişi (5 Eylülde arananlar)

2- İl içi özür grubundan ağustos ayında başvurup da atanamayanlar

Maalesef diğer arkadaşlar şubat ayını bekleyecek. İnşallah herkesin mağduriyeti bir an önce giderilir.

atakorkut
Aday Memur
11 Eylül 2017 15:45

Bu hafta il içi ? il dışı yapılacak perşembe zorunlu hizmet tayinleri yapılacak kalan kadro olursa tercih verilecek bazılarını anlamıyorum olmayan kadroya neyin tercihi ? sırası için kavga ediyorsunuz

Dün çoçuğum acildeydi rapor alamadım sabah 5 te kalktım 185 km yol teptim

Üç beş puanla millet ilçe emri aldı

Not: Burda il dışını daha önemli diye savunup il içi özür grubunun aleyhinde kamuoyu oluşturanlara beddua hakkımda bakidir...

merkezil
Aday Memur
11 Eylül 2017 16:50

Ilce emri istiyoruz

Tulumculuklu
Memur
11 Eylül 2017 17:54

Kesinlikle il ici ilce emri istiyoruz.il disina verilen hak il icininde hakkıdır.lutfen il icinin magduriyetide giderilsin

qwxz35
Aday Memur
11 Eylül 2017 19:43

Hirs derken saldirmak derken hocam anlayamadim..... sizi ve yorumlarinizi takip etmiyorum ben.... yorum yapan kisiye beddua eder gibi allah gonlune gore versin demekte sizin hirsiniz heralde

Turkuaz2668, 7 yıl önce

Ne kadar da insancıl bir yorum!!!

Bizim o uzun yollara mahkum olmadığımızı, sıkıntı çekmediğimizi nereden biliyor ve bu yorumu yapıyorsunuz?

Her yorumda gerçek özür sahiplerinin mağduriyetleri giderilsin, km hesabına ve gerçek mazerete bakılsın diyorum ama ben çektim sen de çek tavrı hakim.

Cevap yazdığınız üye sizi ve beni eleştiriyor ama nasıl bir hırssa her yere saldırmaya çalışıyorsunuz.

Allah gönlünüze göre versin!!!

Toplam 389 mesaj
«891011121314151617181920

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi