Editörler : "eskiyara"Pangaea
08 Eylül 2017 20:28

İl içi özür durumunun mağduriyeti çözülmedi

Olmayan kadroya tercih hakki vermek hiçbir işe yaramayan bir uygulama...il dışı özür grubu ile gelenler zaten ilçe emrindeler şuan,tercih yapınca ne olacak? Bizim atamamız olmazsa doğru kmlerce uzaktaki okulumuza döneceğiz,il dışından gelenler ilçe emrinde kalmaya devam edecek. Tercihle gelebilsek zaten ilk özür grubu atamasında gelirdik...senelerdir mağdur olanlar gene mağdur olmaya devam edecek daha ilk başvurusunu yapan 4900 kişi de bizim yıllardır beklediğimiz ve hakkımız olan yerlere bir kalemde gelecek...böyle adalet olmaz,,,bu düpedüz hak yemedir,kul hakkına girmektir. Ben il dışı gelmesin demiyorum onlarsa gelsin ama onlar gelirken bize çıkış kapısı gisterilmesin...benim yıllardır beklememe ve olanca puanıma ve eş özrüme rağmen norm yok diye gidemediğim yere sırf il dışından başvuruyor diye başka birisi norm fazlası olarak atanmasin...İl içi özür grubu kalabalikmis...gerçekte öyle değil,keyfiyetten mahalle değiştirmek için tayin isteyen merkezi şehirler arasını çıkarın bakalım il dışından gelen 4900 den az miyiz cokmuyuz görelim...benim okulumda 8 öğretmen il içi özür istiyor gerçekten uzakta olan ve gerçek es özrü olan bir ben varım...bunun gibi daha nice okul var keyfiyetten ihtiyacı olmadan tayin isteyen...lütfen bu il içinin sorunu çözüldü algısı olusturmayin,,bizim sorunumuz her geçen sene çiğ gibi büyümeye devam ediyor ve artik kimsenin sabir gücü kalmadı...istediğimiz sadece hakkımız olanın verilmesi...ne başkasının hakkına giriyoruz ne de olmayan şeyi talep ediyoruz...sadece hakkımız olanın verilmesini istiyoruz

celsusxyz
Aday Memur
08 Eylül 2017 20:36

2 yıldır aynı ilçeye gelmedim eşimle 208puala bekliyoruz 8 bu işin çözümü ilçe emri

beyzadeee
Memur
08 Eylül 2017 20:45

Kesinlikle. Sanki aklımızla dalga geçiyorlar. İLÇE EMRİ tek çözüm

Nurullah4335
Daire Başkanı
08 Eylül 2017 20:46

Bu sorun her sene büyüyor. Meb acil çözüm üretmek zorunda. Yıllarca insanlar her gün yüzlerce km yol gidip geliyor. Yazık...

MESUT1984
Aday Memur
08 Eylül 2017 20:48

Aynen hocam, madem öğretmen ihtiyacı yok neden ildışını alıyorsun,

Hadi aldın iliçini neden almıyosun,

Hadi böyle yaptın ildşını neden ilçe emrine veriosun, ver boş yerlere ücretli öğretmen çalışmasın oralarda, yazık yazık meb e ve sisteme güvenim kalmadı

14 defa başvuru yaptım, sonuç hiç değişmedi

sarıresim
Aday Memur
08 Eylül 2017 20:50

Yıllardır aynı ilde diye 300 km ötede yaşayan eşlere il içi özür atamalarında hiç okul açılmıyor. Senelerce eşler çocuklar ayrı evlerde ayrı okullarda yollarda git gel rezil oluyor.Il içi özrü bekleyen onbinlerce öğretmen var.şimdi de kslkmışlar il dışa özre eşinin çalıştığı ilçeye ilçe emri vermişler.adam 300 puanla 300 km ayrı yaşıyor ona ilçe emri yok.30 puanlı yeni mezun arkadaş hiç bir şey çekmeden il içinin srbwlercw beklese de hiç sçılmayan okuluna ilçe emriyle atanıyor.çocukları olan ayrı evlerde yaşayan öğretmenler puan üstünlüğü istiyor.haklarını istiyor başka bir şey değil

tomanby
Şef
08 Eylül 2017 20:56

10 yıl özür grubu atamasının sorunumu çözmesini bekliyorum.iki atama dönemiyle toplamda 20 ara ara ek atamalarla 25 atama oldu.120 kmden 16 km düştük.Ama aynı bölge sınırlarında çalışamadık.Halime şükür.Artık hiçbir şeyi takip etmiyorum.Tayin hakkı varsa bakıyorum zaten genellikle yer yok.Boş tercihlerle ALANINIZDA BOŞ KONTENJAN OLMADIĞI İÇİN:.. yazıısnı görüyorum..Alıştık artık.Umarım çok ciddi sorunları olanlar bir önce çözüme kavuşurlar...

mahmut mahmutlu
Aday Memur
08 Eylül 2017 20:57

Agam.bizimle alay ediyi. Yusuf Tekin ali cenngiz oyunu oynuyor.5 sifir önde olqn il emri ile nasil ter ih yapacaz adamlar zaten ilce emrine verildi.

AysegulCan2011
Aday Memur
08 Eylül 2017 21:00

Tercih yapmak anlamsız ve faydasız..il dışına geldiği gibi bize de ilce emri gelmeli. Günlük git gel 350 kilometreyi kimse gidip gelemez. Devletimize bir tek biz fazla gelmemeliyiz. Magduriyetimiz giderilmeli. Il icine ilce emri gelmeli.

ufuk_87
Aday Memur
08 Eylül 2017 21:06

Yıllarca tercih yaptık biz merkezi ilçelere. İl içinden defalarca, eş durumundan defalarca ama norm olmadığı için atanamadık. Boş olan normlara da yüksek puanlılara atandı. Bizler de bizden yüksek puanlılar atanıyor demekki daha sıramızı gelmedi diye sıramızı bekledik. Mağdur olduğumuzu herkes biliyordu ama biz Sabırla bekledik. Git gel 360 km yolu 7 senedir çekiyorum. AİLE darmadağın. İl dışına ilçe emri verilmesi bardağı taşıran son damla oldu. Bu kadar haksızlık bu kadar sorumsuzluk olamaz, hiç bir vicdana sığmaz. Tamamen kaş yapayım derken göz çıkarmak. Maddi manevi dayanma gücümüz kalmadı artık. Kanun eliyle parçalanmış aileler yaratılıyor. #AileOlmakİlİçiEşDurumuMağdurlarınınDaHakkıdır. Tek çözüm ilçe emriyle hakkımız olanın tekrar İl içi özür grubuna verilmesidir.

svs05
Aday Memur
08 Eylül 2017 21:06

İlçe emri verilmedikçe adalet sağlanamaz bu yaptığınız sadece kandirmacadir.

aslımtürk
Aday Memur
08 Eylül 2017 21:09

Bu 15-16 eylulde alinacak olan basvuru tamamen kamuoyuna karsi yaptik algisi olusturmak bizlerinde cenesini kapatmak icin yapilmis duzenbazliktan baska birsey degil.bizlere yeterli norm acilsa zaten ilk basvuruda hatta yillardir yaptigimiz ozur durumu basvurularinda tayinimiz cikardi simdi nerden buldularda norm aciyorlar sadece gostermelik.

merkezil
Aday Memur
08 Eylül 2017 21:13

Ilce emri istiyoruz..yeter artik..

hem-10-55
Aday Memur
08 Eylül 2017 21:18

Erteleme değil radikal çözüm istiyoruz 41. Tercihini açmayıp ilçe emrine gelenler bizlerin önüne geçememeli

celsusxyz
Aday Memur
08 Eylül 2017 21:18

Arkadaşlar katılıyorum sadece günü kurtarmak için müsteşarda biliyor kontejanın az olduğunu biraz parmak bal çalıyorlar

pi-3.14
Aday Memur
08 Eylül 2017 21:21

Adalet il içine de ilçe emri verilmesi ile sağlanır nokta.norm olmadan tercih yapmak mantıksız

celsusxyz
Aday Memur
08 Eylül 2017 21:21

Sendikaların işin peşini bırakmayalım gerek eşimle atama 100km var 12 yıllık öğretmenim adamların 1 yılda geldiği yere gelemedim

""M-_E-_R-_T-__"
Daire Başkanı
08 Eylül 2017 21:25

1- iliçi madurları 1-2 yıl doğu güneydoğuda çalışıp özür durumundan batıya gelen öğretmenlerdir. yeterli puanları olmadığı için her yıl atanamazlar, bunun adı maduriyet olur. twitter da çokça kez yazarlar ama hiç hizmet puanlarını paylaşmazlar

2-bakanlık atamayı hizmet puanına göre yapar. ortada haksızlık veya kanunsuzluk yoktur.

3- iliçi madurları, il dışından gelenleri çokça eleştirirler halbuki hepsi de bulunduğu ile il dışından gelmişlerdir. Sonra merkeze gelemeyince madur edebiyatı yaparlar.

4- bakanlık bu yıl en doğru olanı yaptı, boş kadroları direk il dışından gelenlere vermek yerine il dışından gelenleri ilçe havuzundan toplayıp iliçinden atanamayanlara da aynı kadrolara başvuru hakkı tanıdı, yalnız bizim iliçi madurları bunu da kabul etmedi, çünkü puanlarına güvenmiyorlar

5-"ilçe emri" şimdi olması demek tüm ülkede +50.000 norm fazlası demektir. ben karşıyım, şimdiye kadar hiçbir dönem uygulaması yapılmamış olup sosyal ağ ve medya baskısıyla ile yaptırılmaya çalışılmaktadır. Küçük bir taviz verilip yapılmaya çalışılsa hükümetin devlet imkanlarını çarçur ettiği şekilde tüm kesimlerce yorumlanacak, ve uygulamayı yapanların, uygulamanın altında imzası olanların başı kesinlikle derde girecektir. İller arasındaki bir öğretmeni ile getirmek ile iliçindeki memuru başka bir ilçe emrine almak aynı şey değildir. dmk kanun gereği memur istediği ile girebilmekte ve kanunun gereği yerine getirilmektedir. DMK ya göre memuru ilçe emrine alma gibi bir zorunluluk yoktur.

08 Eylül 2017 21:35

Mert arkadaşım, bak sordugun sorulara ben cevap vereyim...bitlis/mutki de 3 sene çalışıp doğu görevimi bitirdim. Bitlisten sonra şanlıurfa/eyyubiyede gene zorunlu hizmet okulunda 4 sene çalıştım. Eşimde zorunlu hizmetini bitirdi. Urfadan eşimin tayini manisa ya çıktı,benim o sene çıkmadı. Ben urfada o manisa da kaldık 1 sene. Sonraki sene gene tayinim çıkmadı ve bakanlık beni kura ile kırkağaç ilçesine gönderdi. Şükür dedik puan biriktirir il içi özür grubu ile geliriz dedik ama her donem bakanlık il/ilce emri yaparak il dışından arkadaşları manisaya gönderdi ve bunları bir sonraki özür grubu atamasına kadar norm fazlası ataması ile boşluklara yerleştirdi ve bunu benim bekledigim 5 sene boyunca yaptı...ben il içi özür grubu olarak dolan kadrolar yüzünden gelemedim manisa ya.. 176 puanım var. Bu sene gene özür grubundan önce norm fazlası ataması yapıldı ve olan birkaç yer gene doldu. Üstüne birde ilce emri verildi gene norm fazlası oluştu...ben hakkımı istemeyeyimde ne isteyeyim...senin saydığım ütopyalardan hiçbiri bana uymuyor hikayem bu ne diyeceksin...istersen özelden mesaj at adımı soyadımı vereyim araştır bakalım dediklerim yalan mi gerçek mi..

""M-_E-_R-_T-__", 7 yıl önce

1- iliçi madurları 1-2 yıl doğu güneydoğuda çalışıp özür durumundan batıya gelen öğretmenlerdir. yeterli puanları olmadığı için her yıl atanamazlar, bunun adı maduriyet olur. twitter da çokça kez yazarlar ama hiç hizmet puanlarını paylaşmazlar

2-bakanlık atamayı hizmet puanına göre yapar. ortada haksızlık veya kanunsuzluk yoktur.

3- iliçi madurları, il dışından gelenleri çokça eleştirirler halbuki hepsi de bulunduğu ile il dışından gelmişlerdir. Sonra merkeze gelemeyince madur edebiyatı yaparlar.

4- bakanlık bu yıl en doğru olanı yaptı, boş kadroları direk il dışından gelenlere vermek yerine il dışından gelenleri ilçe havuzundan toplayıp iliçinden atanamayanlara da aynı kadrolara başvuru hakkı tanıdı, yalnız bizim iliçi madurları bunu da kabul etmedi, çünkü puanlarına güvenmiyorlar

5-"ilçe emri" şimdi olması demek tüm ülkede +50.000 norm fazlası demektir. ben karşıyım, şimdiye kadar hiçbir dönem uygulaması yapılmamış olup sosyal ağ ve medya baskısıyla ile yaptırılmaya çalışılmaktadır. Küçük bir taviz verilip yapılmaya çalışılsa hükümetin devlet imkanlarını çarçur ettiği şekilde tüm kesimlerce yorumlanacak, ve uygulamayı yapanların, uygulamanın altında imzası olanların başı kesinlikle derde girecektir. İller arasındaki bir öğretmeni ile getirmek ile iliçindeki memuru başka bir ilçe emrine almak aynı şey değildir. dmk kanun gereği memur istediği ile girebilmekte ve kanunun gereği yerine getirilmektedir. DMK ya göre memuru ilçe emrine alma gibi bir zorunluluk yoktur.

tuuba_
Şube Müdürü
08 Eylül 2017 21:36

Ne çok biliyosunuz.ülkenin en doğusunda 5 yıl çalıştım ben.7 dönemdir de il içinde mağdurum 140 km ile.bakanlığa yağ çekmek yerine ihtiyacı olan meslektaşlarına destek ol bi sen önce dicem ama o vizyonu göremiyorum.iyisi mi sen başka işlere bak.

""M-_E-_R-_T-__", 7 yıl önce

yaseminsınıf
Aday Memur
08 Eylül 2017 21:41

İl içi özür grubunu Meb hiç mağdur olarak görmedi.Her gün 300-400km yol gidip gelen veya ailesinden haftaiçi ayrı kalıp hafta sonu görüşebilen il içi özür grubu mağdurlarını nasıl olsa aynı şehirdesiniz düşüncesiyle hiçbir zaman çözüme yanaşmadı.il içi özür grubunun mağduriyetini Meb ancak sesimiz birlikte ve gür çıkarsa çözmeye çalışır.

Toplam 78 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi