Editörler : Adversarysmtvs
10 Eylül 2017 14:01

Makmik
Aday Memur

Aleyküm selam.

Tahminim 30 doğrunun üstü kazanır.

İktisattan hatırladığınız cevaplar var mı?

0,8 ve 900 diye hatırlıyorum ben. Doğru mu emin değilim.

MT CLS, 2 hafta önce - Alıntıya git

30 un altı olur bence sınav daha önce kamu yönetimi testine benziyor basit gibi görünse de çeldirici sorular çok

10 Eylül 2017 14:26

ciksokaymakamadayı
Aday Memur

26üstüne gelebilir diye düşünüyorum,standart sapma olayı da olacak.

10 Eylül 2017 14:51

zeynel25
Aday Memur

arkadaşlar kimse kimseyi kandırmasın sınav basitti ama tuzak doluydu ve herkes bu tuzaklara düştü... bu sebeple 24 ve üzeri mülakata hazırlansın...

10 Eylül 2017 15:50

osmanganiefe
Aday Memur

Bence toplam soru sayısının yarısından 1 fazlasını yapanlar mülakata gidebilir. Çünkü sınav tuzak doluydu.

10 Eylül 2017 16:15

KAMYöncu
Memur

Birilerinin eylemleri diğerlerinin zararları süpekülasyon olma ihtimali bar mı?

iez88, 2 hafta önce - Alıntıya git

ben o soruya manipülasyon dedim

10 Eylül 2017 16:28

iez88
Aday Memur

Gizli eylemler diyor dışsallık olduğunu sanmıyorum maniplasyon da olabilir

10 Eylül 2017 16:34

KAMYöncu
Memur

manüpülasyon olarak yazdım ancak doğru ise yanlış yazmaktan gider o soru :(

11 Eylül 2017 10:41

MT CLS
Aday Memur

İktisat sorularının cevaplarını naptınız arkadaşlar?

11 Eylül 2017 10:50

282828
Aday Memur

SINAV SONUÇLARI 2 HAFTA İÇİNDE AÇIKLANIR MI?

11 Eylül 2017 14:09

MT CLS
Aday Memur

17 Aralık 2016 tarihinde yapılan sınav sonuçl arı 20 Ocak 2017 tarihinde açıklanmış.

11 Eylül 2017 19:13

emrebey07

Türkçe sorular çok kolaydı diğerleride çok kolaydı fakat bubi tuzağı doluydu ve maalesef düştük.

11 Eylül 2017 19:42

khaan.tr
Aday Memur

Mikro toplam refah 30 br. X malı miktarı 1 tane. Makro c 0.8, tam dışlama ve toplam iş gücü olacak.

11 Eylül 2017 19:49

MT CLS
Aday Memur

IS-LM sorusuna dışlama etkisi dedim doğrudur inşallah.

11 Eylül 2017 19:55

republic
Müsteşar Yardımcısı

Mikro toplam refah 30 br. X malı miktarı 1 tane. Makro c 0.8, tam dışlama ve toplam iş gücü olacak.

khaan.tr, 2 hafta önce - Alıntıya git

herkes senin gibi kendi cevaplarını dogru kabul ediyor , ondan sonra 30 lar havada ucusuyor...

---x malı 5 birim , çünkü fonksiyon X+Y yani tam ikame, tüketici optimal olarak tanesi 2 tl olan x malını secer, bütcesi 10 tl çünkü,

---bende 30 dedim ama kesin eminim diyemem , iddali değilim , ordada toplum refah MİKTARI diyor, bence 30 ama kesin dogru diyemem

---cevap aktif nufus çünkü , işsiz olup iş aramayanda var, işgücü= calısan+işssiz demek

bende işgici dedim ama kesin yanlıs

----c= 0.8 kesin dogru

----tam dıslama veya dıslama etkiside olbilir

11 Eylül 2017 20:05

tahsinix
Aday Memur

herkes senin gibi kendi cevaplarını dogru kabul ediyor , ondan sonra 30 lar havada ucusuyor...

---x malı 5 birim , çünkü fonksiyon X+Y yani tam ikame, tüketici optimal olarak tanesi 2 tl olan x malını secer, bütcesi 10 tl çünkü,

---bende 30 dedim ama kesin eminim diyemem , iddali değilim , ordada toplum refah MİKTARI diyor, bence 30 ama kesin dogru diyemem

---cevap aktif nufus çünkü , işsiz olup iş aramayanda var, işgücü= calısan+işssiz demek

----c= 0.8 kesin dogru

republic, 2 hafta önce - Alıntıya git

Arkadaşlar, (çalışan+çalışabilir yani işsiz olup iş aramayan=aktif iş gücü)

Aktif iş gücü/aktif nüfus geçerlidir...

11 Eylül 2017 20:25

dlkaptan
Aday Memur
11 Eylül 2017 20:37

MT CLS
Aday Memur

ÖSYM bir sınav yapıyor cevaplarda ittifak kurulamıyor. Cevapların hepsinide yayınlamıyorlar. Nasıl iştir bu?

11 Eylül 2017 20:59

andres
Memur

IS-LM sorusuna dışlama etkisi dedim doğrudur inşallah.

MT CLS, 2 hafta önce - Alıntıya git

ben de dislama dedim ama "tam dislama" olacak sanirim.

11 Eylül 2017 23:00

khaan.tr
Aday Memur

----c= 0.8 kesin dogru

republic, 2 hafta önce - Alıntıya git

toplam refah dedigi icin zaten 30 olacak 15+15 rantlar toplami. bu arada aktif nufusmus dogru cevap dedigin gibi. bu arada ben kendi cevaplarimi yazdim kaynaklardan kontrol etmemistim bu kadar gergin olmaya gerek yok nihayetinde dogru cevap bir tane olacak

12 Eylül 2017 13:17

yehm
Aday Memur

arkadaşlar büyükşehir belediye sınırlarındaki ilçe belediye başkanını kim görevden alabilir diye bir soru şekli vardı içişler bakanı görevden alabiliyordu. son düzenlemeye göre vali bile ilçe belediye başkanlarını görevden alabiliyor.Diğer bir soru TBMM,de başbakan yada bakanlardan yazı ve sözlü olarak bir cevap istenmesi soru mu yoksa gensoru mu?

Toplam 259 mesaj
ANKET
Sizce Türkiye, Kuzey Irak'taki referandumdan dolayı, askeri müdahalede bulunmalı mı?