Editörler : Adversarysmtvs
12345678910111213»
12 Eylül 2017 14:38

dlkaptan
Aday Memur

ben de dislama dedim ama "tam dislama" olacak sanirim.

andres, 2 ay önce - Alıntıya git

Dışlama ile tam dışlama arasında bir fark yok, kısmi dışlama yazsaydınız sorun olurdu kanımca

12 Eylül 2017 14:54

delpiero57
Aday Memur

arkadaşlar;

esnek döviz kuru yazdım cevap kabul edilmez değil mi ?

12 Eylül 2017 14:59

andres
Memur

arkadaşlar;

delpiero57, 2 ay önce - Alıntıya git

ben de oyle yazdim yasin coban'in kitabinda bi yerde dalgali kur yazmis bi yerde esnek kur yazmis 2001 krizinden sonra. eger kabul edilmezse allah'a havale ediyorum onu.

12 Eylül 2017 15:00

delpiero57
Aday Memur

ben de oyle yazdim yasin coban'in kitabinda bi yerde dalgali kur yazmis bi yerde esnek kur yazmis 2001 krizinden sonra. eger kabul edilmezse allah'a havale ediyorum onu.

andres, 2 ay önce - Alıntıya git

üç beyaz sorusunda da farklı şey yazıyordu kitabında hatırladığım kadarıyla. bu kadar kolay olmamalı.

12 Eylül 2017 15:01

andres
Memur

arkadaşlar büyükşehir belediye sınırlarındaki ilçe belediye başkanını kim görevden alabilir diye bir soru şekli vardı içişler bakanı görevden alabiliyordu. son düzenlemeye göre vali bile ilçe belediye başkanlarını görevden alabiliyor.Diğer bir soru TBMM,de başbakan yada bakanlardan yazı ve sözlü olarak bir cevap istenmesi soru mu yoksa gensoru mu?

yehm, 2 ay önce - Alıntıya git

vali gorevden alamiyor gecici olarak belediye baskani gorevlendirebiliyor.

12 Eylül 2017 15:01

Skipjack1905
Aday Memur

arkadaşlar büyükşehir belediye sınırlarındaki ilçe belediye başkanını kim görevden alabilir diye bir soru şekli vardı içişler bakanı görevden alabiliyordu. son düzenlemeye göre vali bile ilçe belediye başkanlarını görevden alabiliyor.Diğer bir soru TBMM,de başbakan yada bakanlardan yazı ve sözlü olarak bir cevap istenmesi soru mu yoksa gensoru mu?

yehm, 2 ay önce - Alıntıya git

Soru

12 Eylül 2017 15:04

MT CLS
Aday Memur

Zeynel Dinlerin kitabında serbest kur rejimi yazıyordu. Bende Serbest (Dalgalı) Kur dedim.

12 Eylül 2017 15:06

andres
Memur

Zeynel Dinlerin kitabında serbest kur rejimi yazıyordu. Bende Serbest (Dalgalı) Kur dedim.

MT CLS, 2 ay önce - Alıntıya git

herkes bir sey demis anlasilan. osym ne deyecek acaba.

12 Eylül 2017 15:07

delpiero57
Aday Memur

evet büyük ihtimal dalgalı kur sistemini kabul edecek. esnek dalgalı kur sistemi eşdeğer anlama gelen bir şey görmedim bir yerde keşke görseydim...

12 Eylül 2017 15:08

econfin
Memur

puanlama adil olması için muhtemelen harfi harfine tek cevap üzerinden yapılır arkadaşlar.ben de insan hakkları bildirgesini bildirisi olarak yazdım, doğru kabul edilir mi bilmiyorum.

12 Eylül 2017 15:11

MT CLS
Aday Memur

puanlama adil olması için muhtemelen harfi harfine tek cevap üzerinden yapılır arkadaşlar.ben de insan hakkları bildirgesini bildirisi olarak yazdım, doğru kabul edilir mi bilmiyorum.

econfin, 2 ay önce - Alıntıya git

Bildirgesi ile bildirisi arasında fark görüp puan kırıyorlarsa olmaz artık. Yapmazlar herhalde.

12 Eylül 2017 15:11

delpiero57
Aday Memur

econfin, 2 ay önce - Alıntıya git

aynen bende onu beyannamesi yazdım ve birçok resmi site; bildirisi-bildirgesi ve beyanname olarak kullanıyor. Kitaplar zaten evlere şenlik

12 Eylül 2017 16:39

MT CLS
Aday Memur

Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu sorusuna Anayasa değişikliği aklımda kaldı Başbakanlık yerine Cumhurbaşkanının görevlendireceği bakan yazdım. Gitti 1 soru daha...

12 Eylül 2017 16:46

kanarya3232
Aday Memur

Serbest -dalgalı ikisi aynı anlamda arkadaşlar o kadar da degil :)

12 Eylül 2017 16:50

tunaylıhan
Memur

arkadaşlar;

delpiero57, 2 ay önce - Alıntıya git

Kur sistemleri esnek sistemlerden sabit sistemlere doğru sıralandığında; serbest dalgalı kur, yönetimli dalgalı kur, sürünen parite, sabit ayarlanabilir kur, para kurulu ve tam dolarizasyon şeklinde genel bir sıralama yapılabilir. denilmekte..

Yani aslında kur sistemleri ikiye ayrılmakta ve dalgalı kur, esnek kurun içinde yer almaktadır. Aynı şey.

12 Eylül 2017 17:52

yns_sln
Aday Memur

serbest döviz kuru yazdım ben acaba sıkıntı olur mu ?

12 Eylül 2017 17:54

republic
Müsteşar Yardımcısı

lafım sana değildi alınmana gerek yok bence....kendi cevabını arastırmadadan yazmak ve çok kolaydı 30 yapan anca kazanır diyenlere....

mesela , en net olanlar 45 gün , 3 secim cevresi , soru , iktisatta c=0,8 , kişisel verileri koruma kurumu, köy sandığı....

ben iksaitta toplumsal fayda MİKTARI dediği için 30 yaptım ama bu kesin doğru demiyorum, diyemem

işgücü yaptım , ama kesin yanlıs mesela

diretip zorlayanlara lafım , yanlıssa yanlıstır, bu saattn sonra yapacak bişey yok

12 Eylül 2017 18:02

iez88
Aday Memur

17 alan 8 gy gk ortalama kaç puan alır yorum yapabilecek var mı? Şansım var mı

12 Eylül 2017 18:17

kanarya3232
Aday Memur

17 alan 8 gy gk ortalama kaç puan alır yorum yapabilecek var mı? Şansım var mı

iez88, 2 ay önce - Alıntıya git

Eğer gerçekten dedigin gibi yapabilirsen olma ihtimali olmama ihtimalinden yüksek en azından geçen yıla göre kazanmıştın ama komisyın biraz ince eleyip sık dokuyor sınav heyecanıyla ufak harf hataları götürüyor bazen soruları acımıyorlar yani,acımıyor derken bildirisi/bildirgesi olayını kast etmiyorum sınav heyecanıyla kurul/kurum bakanı/bakanlıgı geçen yıl benim yaptıgın gibi sınai/sanayi gibi ayrıntılara takılıyorlar 0 ı yapıştırıolar

12 Eylül 2017 23:07

ciksokaymakamadayı
Aday Memur

Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu sorusuna Anayasa değişikliği aklımda kaldı Başbakanlık yerine Cumhurbaşkanının görevlendireceği bakan yazdım. Gitti 1 soru daha...

aslında kabul edilmeli,çünkü ösym açıklama yapmadı.sonuçta anayasa değişikliği ile cbye bağlandı

Toplam 317 mesaj
12345678910111213»
ANKET
Gelecek 15 yılda sizin ve ailenizin durumu; iyiye mi gider, kötüye mi?