Editörler : Cüneyt Barışoglusmtvs
11 Eylül 2017 19:37   

Mke mülakatlarında ne soruyorlar?

ben kimya teknisyenliğine çağrıldım mülakatta sadece alanla ilgili soruları mı soruluyor yoksa genel kültür ve tarihde soruyorlar mı?

18 Eylül 2017 11:44

donghee
Aday Memur

Bir bilsem cevabı yazacağım ama kimsede birşey yazmıyor bende makina teknolojisi teknisyeni ilanına başvurup Mülakata giren arkadaşlar soruları paylaşımda bulunursa çok memnun olacağız

19 Eylül 2017 07:58

desing
Aday Memur

Kardeşler inkılap tarihinden kesin 2 soru

Birde hangi is için giriyorsan 2 veya 3 soru

Birtanede genel kültür

Soruları yazın diye saçma bisı sormayın cünkü inkılap tarihi binlerce sorudan oluşuyor şansına

Mesleki bilgide senin bileceğin bir is

Ama size bir tiyo vereyimmi

Bir inkılap tarihi kitabı alın en az üc defa

okuyun ve karşınıza birini alın size soru sorsun

Mesleki bilgide size kalmıs

Genel kültüre gelince de artık çin seddi de sorulur yada hangi rus yazar yada hangi başkent veya hangi kurumun bası

Yani milyonlarca soru arasında şansına

Ama size müjdeli bir haber vereyim

Komisyonlar soruya değil duruşa bakar

Bazı komisyonlarda başka şeylere bakarlar

Anladınız sanırim 3 mülakatta bütün soruları bildim komisyonlarla gırgır samata yapmam rağmen kendimi listede göremedim :)

Yani umudunuzu kırmak istemem ama

Tek sansınız Rahmana sığınmak çünkü insanın önünde bekçi oldugu yeryüzünün bütün güzelliklerin sahibine sıgının ondan isteyin o verir

Ben ondan istedim o verdi

Ol dedi oldu

Kula kulluk yapmadan

Şimdi vatanıma en güzelinde hizmet yapma şansım oldu sizde ins Rabbim sizede nasip etsin

19 Eylül 2017 09:56

nurettinbaran
Aday Memur

kardeşim inkılap tarihine falan çalışmayın sormuyorlar. sadece mesleki bilgi soruyorlar.

19 Eylül 2017 11:34

donghee
Aday Memur

MKE kurumu mülakatta yaşa bakiyormu normal şartlarda kamuya işçi alımında yaş sınırı yok MKE bu konuda iş tecrübesi nemi bakıyor tecrübeli olsan mülakatın iyi geçmişse ve duruşun iyisede bile de yaş ın 35 40 arasında olsada eliyormu kişiyi girmiş olduğum 2 mülakatta da MKE hariç 35 in altında aldılar

19 Eylül 2017 11:35

donghee
Aday Memur

Ankara daki kapsül fabrikası için yazıyorum

Toplam 5 mesaj
ANKET
Gelecek 15 yılda sizin ve ailenizin durumu; iyiye mi gider, kötüye mi?