Editörler : Adversary
12 Eylül 2017 10:54   

2018 Dhmi sadece dhmi hedefi olanlar yazsın lütfen

Arkadaşlar 2018 kpss ye sadece dhmi için hazırlanıyorum. dhmi hakkında bilgi alış verişi ve sınav hakkında karsılıklı motivasyon için sınav dönemi sınav sonrası tercih dönemi bilgi alış verişi için bu konuyu aktif tutalım inşallah.

12 Eylül 2017 10:56

mkeee
Aday Memur

+

12 Eylül 2017 11:29

dostoyemevski
Aday Memur

benim bu sene 2 tanıdığım atandı elektrik eem olarak aylık 6bin'e yakın maaş artı rahat iş

12 Eylül 2017 12:07

mkeee
Aday Memur

Öyleymiş hocam. güzel maas temız iş. ben iktisat mezunu olarak a kadro uzman olmaktansa dhmi de memur olmak daha iyi.

12 Eylül 2017 12:53

alibey12017
Aday Memur

Hangi ilden hangi ile atanmak istiyorsunuz metak ettm

12 Eylül 2017 12:54

imalatmuh84
Aday Memur

dhmi'ye tüm bölümler başvurabiliyor mu?

12 Eylül 2017 14:20

mkeee
Aday Memur

Hangi ilden hangi ile atanmak istiyorsunuz metak ettm

alibey12017, 2 hafta önce - Alıntıya git

SUAN Kırıkkaledeyim. malatra maras antep adıyaman kayseri dhmi . gerci dhmi olduktan sonra bunlar olmazsa diğer secenek illerde düşünülebilir.

12 Eylül 2017 14:24

mkeee
Aday Memur

dhmi'ye tüm bölümler başvurabiliyor mu?

imalatmuh84, 2 hafta önce - Alıntıya git

klavuzda pozisyonlara göre bölüm kodları verılıoyo. memurluk için iibf bölümleri, 4001 kodu ile de tum lisasn mezunları seklınde alım yapıyo. teknık elemanları içinde ihtıyac duyulan yere göre kadro verılıyo

12 Eylül 2017 14:33

büyüyünceneolcan
Aday Memur

Ben de iktisat mezunuyum. DHMİ memurluğu için YDS puanı istiyorlar diye biliyorum doğru mu arkadaşlar?

12 Eylül 2017 14:56

mkeee
Aday Memur

Ben de iktisat mezunuyum. DHMİ memurluğu için YDS puanı istiyorlar diye biliyorum doğru mu arkadaşlar?

büyüyünceneolcan, 2 hafta önce - Alıntıya git

yo kılavuzda yok öyle bişey.

12 Eylül 2017 14:58

imalatmuh84
Aday Memur

klavuzda pozisyonlara göre bölüm kodları verılıoyo. memurluk için iibf bölümleri, 4001 kodu ile de tum lisasn mezunları seklınde alım yapıyo. teknık elemanları içinde ihtıyac duyulan yere göre kadro verılıyo

mkeee, 2 hafta önce - Alıntıya git

hıımm tşkler...

bu arada ben de YDS istiyorlar diye biliyorum..

12 Eylül 2017 15:00

Ahmetyapacak
Aday Memur

YDS istiyor insanlari kandirmayin hem de profesyonel sekilde ingilizce konusma ve yazma sarti araniyor

12 Eylül 2017 15:04

mkeee
Aday Memur

YDS istiyor insanlari kandirmayin hem de profesyonel sekilde ingilizce konusma ve yazma sarti araniyor

Ahmetyapacak, 2 hafta önce - Alıntıya git

biz kimseyi kandırmıyız. her bölüm farklıdır. yds isteyen bölüm vardır istemeyen vardır. benım ıngılızcem yok ve sadece dhmi için calısıyorum. neden kandırayım. sen az bi arastır bakayım. muhendislerde vardır yoktur bilemem memurlarda kılavuzda öyle bi kod yok.

12 Eylül 2017 15:08

mkeee
Aday Memur

Ahmetyapacak, 2 hafta önce - Alıntıya git

7113 kodu var yds sartı. oda mühendislerde koymuslar. kılavuzda istenilen bölümler var istenmeyen var genelleme yapma. bilmiş bilmişte konusma.

12 Eylül 2017 15:17

gurkan_33
Şef

işletme bölümü mezunuyum özel sektörde çalışıyorum en çok atanmak istedim kurum dhmi

hafta içi saat 20:00-23:00 arası haftasonu da full der çalışmaya başladım dershaneye gitmiyicem

istanbulda zaman kaybı

Hedefimiz Dhmi ise çok çalışmalıyız çokkk

12 Eylül 2017 15:24

büyüyünceneolcan
Aday Memur

7113 kodu var yds sartı. oda mühendislerde koymuslar. kılavuzda istenilen bölümler var istenmeyen var genelleme yapma. bilmiş bilmişte konusma.

mkeee, 2 hafta önce - Alıntıya git

Dediğim gibi iibf iktisat mezunuyum mühendis olcak değilim tabi bu mezuniyetle ama ben hep yds var olmaz o iş diye umutlanmadım bile dhmi için.. Tekrar bakacağım kılavuza teşekkürler

12 Eylül 2017 15:29

elluin
Aday Memur

+ açıkcası benimde yds puanım yok ve dhmi mühendis kadrosuna girmek istiyorum zor olsada , sanırım yds şartı kadroya ve bölüme göre değişiyor. En son araştırdığımda istenmiyordu geldiyse öyle bir şart bilgilendirirseniz iyi olur.

12 Eylül 2017 15:31

büyüyünceneolcan
Aday Memur

KPSS 2017/2 merkezi yerleştirmeleri ile atanacak memur sayısı 2 bin 780 olarak ilan edildi. KPSS 2017/2 ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğüne (DHMİ) atanacak memur sayısı 364 olarak açıklandı. DHMi kadrolarına yapılacak atamaların kadro dağılımına göre lisans mezunu 50 Stajyer AİM Memuru, 65 Memur ve 3 Programcı yerleştirilecek. Lise mezunu 30 Teknisyen, önlisans mezunu 140 ARFF Memuru, 46 Tekniker ve 30 İş Makinası Sürücüsü atanacak.

Lisans mezunu 50 Stajyer AİM Memuru alımına başvuru yapabilmek için; Herhangi bir lisans programından mezun olmak, son 5 yıl içerisinde KPDS/YDS en az D seviyesinde İngilizce bilmek ve güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması gerekiyor.

65 memur alımına başvuru yapabilmek için; Ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat, İşletme-Ekonomi, İşletme-İktisat, Uluslararası Ticaret ve Finansman lisans programlarının birinden mezun olmak. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ya da kadro pozisyonlarına göre istenen diğer lisans programından mezun olmak ve güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması gerekiyor.

Kaynak: Devlet Hava Meydanları (DHMİ) KPSS 2017/1 Memur Alımı Branşları ve Tüm Şartları

İİBF mezunu olarak o 65 kişi arasında olacağız. AİM Memurluğu içinse herhangi bir lisasn bölümü ve YDS. Peki YDS olmadan. düz memur olarak atanan iktisat mezunun maaşı AİM memuruna göre ne kadar düşük olur bilgisi olan var mı?

12 Eylül 2017 15:39

mkeee
Aday Memur

işletme bölümü mezunuyum özel sektörde çalışıyorum en çok atanmak istedim kurum dhmi

hafta içi saat 20:00-23:00 arası haftasonu da full der çalışmaya başladım dershaneye gitmiyicem

istanbulda zaman kaybı

Hedefimiz Dhmi ise çok çalışmalıyız çokkk

gurkan_33, 2 hafta önce - Alıntıya git

Benimde calısma planım sizin gıbı hafta içi aksam hafta sonu ful. ama azmın elinden hiç bişey kurtulmaz.

12 Eylül 2017 15:41

mkeee
Aday Memur

KPSS 2017/2 merkezi yerleştirmeleri ile atanacak memur sayısı 2 bin 780 olarak ilan edildi. KPSS 2017/2 ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğüne (DHMİ) atanacak memur sayısı 364 olarak açıklandı. DHMi kadrolarına yapılacak atamaların kadro dağılımına göre lisans mezunu 50 Stajyer AİM Memuru, 65 Memur ve 3 Programcı yerleştirilecek. Lise mezunu 30 Teknisyen, önlisans mezunu 140 ARFF Memuru, 46 Tekniker ve 30 İş Makinası Sürücüsü atanacak.

Lisans mezunu 50 Stajyer AİM Memuru alımına başvuru yapabilmek için; Herhangi bir lisans programından mezun olmak, son 5 yıl içerisinde KPDS/YDS en az D seviyesinde İngilizce bilmek ve güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması gerekiyor.

65 memur alımına başvuru yapabilmek için; Ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat, İşletme-Ekonomi, İşletme-İktisat, Uluslararası Ticaret ve Finansman lisans programlarının birinden mezun olmak. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ya da kadro pozisyonlarına göre istenen diğer lisans programından mezun olmak ve güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması gerekiyor.

Kaynak: Devlet Hava Meydanları (DHMİ) KPSS 2017/1 Memur Alımı Branşları ve Tüm Şartları

İİBF mezunu olarak o 65 kişi arasında olacağız. AİM Memurluğu içinse herhangi bir lisasn bölümü ve YDS. Peki YDS olmadan. düz memur olarak atanan iktisat mezunun maaşı AİM memuruna göre ne kadar düşük olur bilgisi olan var mı?

büyüyünceneolcan, 2 hafta önce - Alıntıya git

hocam net rakam söylene yok. ama bildiğim kadar ile düz memur maaşı ortalama 4500 civarı imiş.

12 Eylül 2017 15:43

alper4586
Aday Memur

benim bu sene 2 tanıdığım atandı elektrik eem olarak aylık 6bin'e yakın maaş artı rahat iş

dostoyemevski, 2 hafta önce - Alıntıya git

6000 tl maaşı mühendisler mi alıyor memurların o kadar yoktur diye düşünüyorum.

Toplam 104 mesaj
ANKET
Sizce Türkiye, Kuzey Irak'taki referandumdan dolayı, askeri müdahalede bulunmalı mı?