Editörler : Adversarysmtvs
13 Eylül 2017 01:17   

A kadro memurun hukuk okumasi

Dostlar bu basligi benim gibi a kadro çalisan ve hukuk okumayi dusunenlere ithafen acmis bulunuyorum.

Sizden oncelikli ricam birbirimize faydali olacak paylasimlarda bulunalim zira hukuku kazanmanin, bitirmenin vs gibi bilimum zorluklari hepimizin malumu.. lutfen bu tarz yorumlarla enerjimizi bitirmeyelim.

Gelelim sorumuza. A kadro memurun hukuk fakultesini bitirmesi mesleki ve kariyer açisindan ne gibi avantajlari/dezavantajlari olur? Alternatif olarak ne yapilabilir?

Buyrun tartisalim..

13 Eylül 2017 08:20

What'SLife?
Şef

Hiçbir faydası olmaz. Dönem arkadaşıniibf ya da mühendislik mezunu olacak veaynı işi yapacaksınız.

20 Eylül 2017 14:52

KpssUzmanAdayı
Aday Memur

yok mu başka fikri olan dostlar

20 Eylül 2017 15:10

edgar1899
Aday Memur

Ben düşünüyorum. Ankara Hukuk olursa okumak isterim. Faydasını elbette hayatınızın bir adımında öne çıkarak görürsünüz.

20 Eylül 2017 16:14

ellidört
Aday Memur

yükselmek için işinize yarar. örneğin merkez teşkilatında uzmansanız daire başkanı olmak için avantajınız olur muhtemelen

23 Eylül 2017 20:56

EserSereser
Yasaklı

Yüzde yüz oranında faydasını görürsünüz. Hukuk diploması, emeklilikte de işinize çok yarar.

23 Eylül 2017 21:53

Nessad
Aday Memur

yükselmek için işinize yarar. örneğin merkez teşkilatında uzmansanız daire başkanı olmak için avantajınız olur muhtemelen

ellidört, 2 ay önce - Alıntıya git

Siz bilmeden yorum yapiyosunuz. Genel mudurluk, daire baskani, hatta mudurluk bile siyasiden gecer. Hukuk bitirirseniz uzman memursaniz kurum avukati vs olma sansiniz var bu bile tanidikla olur. Esktra size katacagi sey hukuk bile okudum demenizdir.

24 Eylül 2017 01:02

vdtmlr
Daire Başkanı

Siz bilmeden yorum yapiyosunuz. Genel mudurluk, daire baskani, hatta mudurluk bile siyasiden gecer. Hukuk bitirirseniz uzman memursaniz kurum avukati vs olma sansiniz var bu bile tanidikla olur. Esktra size katacagi sey hukuk bile okudum demenizdir.

Nessad, 2 ay önce - Alıntıya git

Uzman olup hukuk bitirip kurum avukatı olmanın tenzil-i rütbe ve özlük kaybı dışında bizim bilmediğimiz bir anlamı yoksa aklı başında kimse bu işe girismez.

Mantıklı olan, tam tersi yabi B grubu memurluk olan avukatlıktan, A grubu uzmanlığa(merkez) geçiştir.

26 Eylül 2017 13:15

ellidört
Aday Memur

Nessad, 2 ay önce - Alıntıya git

tek başına işe yarar demedim, demogojiye yapmaya gerek yok. aynı derecede torpile sahip 2 kişi arasında avantajı olur yine olur.

Toplam 8 mesaj
ANKET
Gelecek 15 yılda sizin ve ailenizin durumu; iyiye mi gider, kötüye mi?