Editörler : oto-danisman-expert
15 Eylül 2017 18:34

Tecil hakkında

Arkadaşlar bu ay sonu itibari ile tecilim bitiyor, ve bu ay içinde sevk işlemlerini yapmam gerekiyor. (Son aldığım tecil kağıdında sevk işlemleri için eylül ayı içinde müracat ediniz yazıyordu)

Sevk işlemleri bu ay yaptırdığımda kasım celp dönemindemi alınırm askere yoksa bi sonraki dönem mi?

Bilgisi olan yardımcı olabilirmi?

Ygthntrkr
Memur
15 Eylül 2017 18:48

Kasım dönemi için başvurunun 31 agustosa kadar yapilması gerekiyordu diye biliyorum. O yüzden sanırım suan basvurman durumunda bir sonraki dönemde gideceksin Şubat olabilir.

Eyna06
Aday Memur
15 Eylül 2017 20:33

Son kez tecile gittiğimde muayenede olmuştum, Yedek Subay Adayı yazıyor kağıtta,

Ayrıca Celp dönemi kasım yazıyor, Eylülde işlemleriniz için geliyor diyor,

Kasımda teslim olacakmıyım?

Ygthntrkr, 7 yıl önce

Kasım dönemi için başvurunun 31 agustosa kadar yapilması gerekiyordu diye biliyorum. O yüzden sanırım suan basvurman durumunda bir sonraki dönemde gideceksin Şubat olabilir.

marsel21
Aday Memur
15 Eylül 2017 21:19

Benim de oyleydi kasimda gidiyosun

Eyna06, 7 yıl önce

Son kez tecile gittiğimde muayenede olmuştum, Yedek Subay Adayı yazıyor kağıtta,

Ayrıca Celp dönemi kasım yazıyor, Eylülde işlemleriniz için geliyor diyor,

Kasımda teslim olacakmıyım?

alfredomas
Aday Memur
15 Eylül 2017 23:26

Benim tecil de bu ay sonunda bitiyor Bu ay içinde askerlik işlemlerini yaptırmayıp Ekim ayı içinde askerlik şubesine gidersem acaba hangi celp döneminde askere çağırılırım

marsel21
Aday Memur
16 Eylül 2017 00:19

Subat

alfredomas, 7 yıl önce

Benim tecil de bu ay sonunda bitiyor Bu ay içinde askerlik işlemlerini yaptırmayıp Ekim ayı içinde askerlik şubesine gidersem acaba hangi celp döneminde askere çağırılırım

Eyna06
Aday Memur
16 Eylül 2017 10:46

Arkadaşlar benim asıl amacım

Yakın zamanda başvurusu alınacak olan pomeme katılabilmek,

bildiğiniz üzere bu ayda işlemleri yaptırım kasımda gidersem

pomeme katılamayacağım, çünkü askeriye pomemi kazanları terhis etmiyor artık.

Bende işlemleri ekimde yaptırsam şubata kadar zaman kazanıp pomeme dahil olabilirmiyim?

marsel21, 7 yıl önce

Subat

alfredomas
Aday Memur
16 Eylül 2017 11:36

Ben de aynı şeyi denemeyi düşünüyorum, umarım problem yaşamayız

Eyna06, 7 yıl önce

Arkadaşlar benim asıl amacım

Yakın zamanda başvurusu alınacak olan pomeme katılabilmek,

bildiğiniz üzere bu ayda işlemleri yaptırım kasımda gidersem

pomeme katılamayacağım, çünkü askeriye pomemi kazanları terhis etmiyor artık.

Bende işlemleri ekimde yaptırsam şubata kadar zaman kazanıp pomeme dahil olabilirmiyim?

Eyna06
Aday Memur
16 Eylül 2017 12:37

eylülda yaptırmazsak işlemleri bakaya kalıcaz, yani GBT sorgulamasında kaçak olarak görünücez galiba, bu sefer pomem başvururken sorun çıkarmı acaba bunu öğrenmek gerek galiba?

alfredomas, 7 yıl önce

Ben de aynı şeyi denemeyi düşünüyorum, umarım problem yaşamayız

alfredomas
Aday Memur
16 Eylül 2017 12:48

Eğer ilan gecikmezse bakaya kalmadan mülakat işini halledebiliriz Kazanırsak kesin kayıtta problem çıkmaz diye düşünüyorum

Eyna06, 7 yıl önce

eylülda yaptırmazsak işlemleri bakaya kalıcaz, yani GBT sorgulamasında kaçak olarak görünücez galiba, bu sefer pomem başvururken sorun çıkarmı acaba bunu öğrenmek gerek galiba?

Eyna06
Aday Memur
16 Eylül 2017 13:31

Yani eylül ayı içinde pomem başvurusu alınırsa bakaya kalmadan belgelerle başvururz, ama zamanda azaldı, nasıl bir şans var bizde tecil bitiyor pomem alınıyor, askeriye terhis ediyordu pomemi kazananları artık etmiyor....

alfredomas, 7 yıl önce

Eğer ilan gecikmezse bakaya kalmadan mülakat işini halledebiliriz Kazanırsak kesin kayıtta problem çıkmaz diye düşünüyorum

alfredomas
Aday Memur
18 Eylül 2017 14:32

Şimdi askerlik durum belgeme baktım da "Erteleme Nedeni: Sınıf ve Tertibat Bekliyor" yazıyor Acaba bu ne anlama geliyor

Eyna06, 7 yıl önce

Yani eylül ayı içinde pomem başvurusu alınırsa bakaya kalmadan belgelerle başvururz, ama zamanda azaldı, nasıl bir şans var bizde tecil bitiyor pomem alınıyor, askeriye terhis ediyordu pomemi kazananları artık etmiyor....

marsel21
Aday Memur
18 Eylül 2017 16:07

Dostum bende de ayni yaziyor sanirim ekimde yerler belli olacak

alfredomas, 7 yıl önce

Şimdi askerlik durum belgeme baktım da "Erteleme Nedeni: Sınıf ve Tertibat Bekliyor" yazıyor Acaba bu ne anlama geliyor

alfredomas
Aday Memur
18 Eylül 2017 16:40

Askerlik şubesine gidip bir işlem yaptırmayacak mıyız yani Ayrıca yerimiz belli olduktan sonra askere gitmezsek ne olur

marsel21, 7 yıl önce

Dostum bende de ayni yaziyor sanirim ekimde yerler belli olacak

marsel21
Aday Memur
18 Eylül 2017 17:52

Para cezasi gelir katlanarak

alfredomas, 7 yıl önce

Askerlik şubesine gidip bir işlem yaptırmayacak mıyız yani Ayrıca yerimiz belli olduktan sonra askere gitmezsek ne olur

Eyna06
Aday Memur
18 Eylül 2017 17:53

Yerin belli olduktan sonra gitmezsen ilk gbt sorgusunda alır direk askeriyeye birliğine teslim ederler diye düşünyorum,

Ayrıca benim kağıtta sevk işlemleri için eylül ayında gelin yazıyor, sizde de yazıyor mu?

eylül ayı içinde gitmezsem tecilimde eylül ayında bittiği için bakaya kalıcam, gbt sorgusunda kaçak olarak görünücem, buda pomeme başvurmama engel olucak galiba?

alfredomas, 7 yıl önce

alfredomas
Aday Memur
18 Eylül 2017 18:39

Ben sadece e-devletteki askerlik durum belgesine baktım Hocam sen de bakabilir misin e-devlette yazan belgene, ertelenme sebebi olarak ne yazıyor

Eyna06, 7 yıl önce

Yerin belli olduktan sonra gitmezsen ilk gbt sorgusunda alır direk askeriyeye birliğine teslim ederler diye düşünyorum,

Ayrıca benim kağıtta sevk işlemleri için eylül ayında gelin yazıyor, sizde de yazıyor mu?

eylül ayı içinde gitmezsem tecilimde eylül ayında bittiği için bakaya kalıcam, gbt sorgusunda kaçak olarak görünücem, buda pomeme başvurmama engel olucak galiba?

Eyna06
Aday Memur
18 Eylül 2017 23:05

30,09,2017 tarihine kadar askerlik işlemlerinden bir sakıncası yoktur yazıyor

ertelenme sebebi ise Sınıf ve Tertibat bekliyor yazıyor,

Ayrıca daha önce geçte olsa tecil için diplomam la gittiğimde muayene olup 6 ay daha tecil alabilimiştim. ordan aldığım tecil kağıdında ise celp dönemi kasım, eylül ayında işlemler için geliniz yazıyordu, Tek derdim pomeme katılabilmek, hakkımızda hayırlısı

alfredomas, 7 yıl önce

Ben sadece e-devletteki askerlik durum belgesine baktım Hocam sen de bakabilir misin e-devlette yazan belgene, ertelenme sebebi olarak ne yazıyor

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi