Editörler : "eskiyara"Pangaea

nickl
Memur
25 Eylül 2017 23:36

Arkadaslar seflik ile ilgili acil cevap bekliyorum.calistigim okulda sef olmadigi icin mudur 4 arkadastan birinin sef olmasi gerek.1 once hafta dilekce verdim fakat onay daha cikmadi.okulda girebilecegim ders sayisida var hata fahri derse giriyorum.fakat ders prog.seflige gore yazildigi icin almam gereken 47 saat yerine 40 saat ek ders aliyorum.BU KONUDA YAPABILECEGIM BISEY VAR MI

gokhankuka
Aday Memur
29 Kasım 2017 09:35

Hakkıyla görevini dahası bundan fazlasını yapan şeflerin 46 saatte kalmasını haksızlık olarak gördüğümüzden okuldaki şefler olarak bimere şöyle bir tavsiye/öneri mesajı yazdık fikren bize katılanlarda gönderimde bulunabilir.

.................................... Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Elektronik Öğretmeni olarak, ........... şefliği görevi yapıyorum. ..... saat şeflik sadece kağıt üzerinde kalıyor bunun kat be kat fazlası görev yapıyoruz. Bu görevi de tüm bunları bilerek ve severek kabul ettik. Ancak yeni düzenlemeler ile en son durumda haftalık maksimum 26 saat ek ders alıyoruz. Halbuki mesaisi bitince eve gitmeyi seçmiş olsaydık 29 saat ek ders alabilirdik. Yaptığımız işi ne kadar gönülden yapsak gelirini düşünmesek de en azından eşit şartlarda gelir elde etmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Bu eşitliğin sağlanması adına yüz yüze eğitim kapsamına alınan işletmelerde mesleki eğitimi (staj) uygulamasının ders dışı hazırlık ve planlama görevine (ddhp) etki etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu şekilde 1 saat oradan gelecektir. Kalan 2 saat de şeflere kulüp verilerek yada ek ders mevzuatın da düzenlemeye gidilerek verilebilir. Gerekli ilgi alakayı göstereceğinize emin olarak çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

SKUBİÇ
Aday Memur
12 Aralık 2017 12:51

eski yönetmelikte okulun norm kadrosu içinde olan deniyordu ;Yeni yönetmelikte sadece okulun kadrolu öğretmenleri arasından deniyor. Okulda kıdemli bir idareci istafa etse norm fazlası olacak. EK5 göre en yüksek puan ondaysa bir sorun olur mu başvurduğu takdirde. Fikriniz nedir acaba

ilker_58
Aday Memur
24 Aralık 2017 22:47

hocalarım alan şefinin aktif olarak en az girmesi gereken ders saati kaç saattir ?

ilker_58
Aday Memur
24 Aralık 2017 22:49

hocam koordinatörlük maksimum 8 saat değil mi yeni yönetmelikte

akoglu6, 7 yıl önce

47 yi ille bulmayayım 46 yeter diyen alan şefi için en ideal planlama

24 saat aktif ders+2 DDH+10 şeflik+10 koordinatörlüktür

Koordinatörlük maaş kapsamına alındığı için bu yıl alan şefleri ile okul müdürleri arasında 10 saat şefliğın yanında 10 saatten daha fazla koordinatörlük görev ücreti almanın tartışması yaşanacaktır

Bakalım ne olacak

Bence yeni sistemde şu mümkün

Alan şefi için

20 aktif ders+2 DDH+10 şeflik+14 koordinatörlük görevi

Toplam 46 temiz

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi