Editörler : Pangaea
17 Eylül 2017 20:31

Dsi tercih edecek inşaat mühendisleri

Arkadaşlar puan ve tercih yerleri ile birlikte paylaşalım hem bi fikir oluşur kafamızda

adem2149
Aday Memur
17 Eylül 2017 20:43

Cevap verecek kimse yok mu

Tugcece123
Aday Memur
17 Eylül 2017 20:46

83.68 Hakkari , Dar Geçit ve Nusaybin disindakileri yazacağım. Ama gelmesini beklemiyorum zaten :)

44cven06
Kapalı
17 Eylül 2017 21:05

90.4 ankara

adem2149
Aday Memur
17 Eylül 2017 21:05

85.7 kararsızım ama heryer

sercanhan00
Aday Memur
18 Eylül 2017 00:17

Diğer başlığa da yazdım fakat burada inşaat mühendisleri olacağından buraya da yazmak istedim orada arada kaynar diye, umarım bir sorun olmaz.

"Arkadaşlar atamayla ilgili bazı sorularım olacaktı. İnş Müh. 2016 kpss den puanım 90.9. Öncelikle;

1- Kasımdaki merkezi atama pozisyonları ne zaman açıklanır. Dsi Sözleşmeliye atanırsam merkezi atamaya başvurabilir miyim? internetten öğrendiyim kadarıyla aynı puanla tercih yapılabiliyormuş doğru mudur? Doğru olmama ihtimaline karşın Dsi yi tercih etmeyip Kasım ayını beklesem merkezi atamada dsi, kgm vb yerlerde inşaat müh alımı çok az veya yok ise kaçırmak istemiyorum çünkü. O yüzden kararsız kaldım.

2- Dsi tercih etsem, ileride sözleşmeliden kadroluya geçiş çok mu sıkıntılı, kanun çıkmasını mı bekleyeceğiz illa?

3- Sözleşme süresi ne kadar oluyor, sürekli uzatılıyor mu? Soruyorum çünkü yeni mezun oldum askerlik techil işlemimi yaptıracam fakat 2018 kasımda 29 yaşında oluyorum. O tarihten sonrasına techil vereceklerini sanmıyorum. Bu şekilde dsi senle sözleşme yapmayız der mi? baharda veya seneye güzde bir yerde yükseğe başvuracam, techil uzayacak her türlü ama hali hazırda resmi bir şey olmadığı için bir sorun olur mu. Ya da merkezi atamada yerleştim diyelim aynı sorun orda da olur mu?

Son olarak iki tercihi de düşündüğüm için umarım küfür yemem. Bu konular hakkında bilgisi olan arkadaşlar cevap verebilirse çok sevinirim. Hem gereksiz kadro kapamayı istemiyorum hem de ortada kalmak istemiyorum. Şimdiden teşekkürler."

sercanhan00
Aday Memur
18 Eylül 2017 00:20

Bu arada ben de ankete katılayım, puan 90.96 tercih yaparsam ;

İzmir

Eskişehir

3. tercihime karar vermedim henüz ama Ankara olabilir.

Evolosion
Şef
18 Eylül 2017 00:32

Daha 4 kişi yorum yapmış ve bunların ikisi 90 üstü daha yerleşmediniz mi siz :D

Evolosion
Şef
18 Eylül 2017 00:36

Benim puanım 83.93. Bu alımda meslektaşlarımdan tek beklentim gidip kalmayacağınız yerleri lütfen ama lütfen yazmayınız. Sizin burun kıvırıp beğenmediğiniz yer bir başkasının hayallerine ulaşacağı yer olabilir. Az biraz EMPATİ.

esrayılmaz88
Aday Memur
18 Eylül 2017 08:15

86,1 10 12 yer hariç heryer

44cven06
Kapalı
18 Eylül 2017 08:51

Emin ol bizden daha yüksek puanlı büyük şehirleri bekleyen birçok kişi var. Özellikle izmir ve istanbula yakın illerde yüksek puanlara hazır olun derim. Diğer yerler 85 i görür gibi

Evolosion, 7 yıl önce

Daha 4 kişi yorum yapmış ve bunların ikisi 90 üstü daha yerleşmediniz mi siz :D

cnn93
Aday Memur
18 Eylül 2017 08:54

87.3 Eskişehir'i istiyorum ama bize sıra gelmeyecek gibi, daha 90 puanlar atama bekliyo

sedakku
Aday Memur
18 Eylül 2017 09:03

86,4 3 4 yer hariç her yeri yazıcam

44cven06
Kapalı
18 Eylül 2017 09:44

Kadroya geçiş hükümetin kararıyla topluca oluyor 2011 ve 2013 de olduğu gibi. C.başkanı 657 de tek tip kamu çalışanı statüsünden bahsetmişti ama ne zaman olur yada ne zaman kadroya geçilir onu kimse söyleyemez. Merkeziden tekrar atanma konusunda da sıkıntı yok geçebiliyosun ama umarım kadro yakmazsın.

sercanhan00, 7 yıl önce

Diğer başlığa da yazdım fakat burada inşaat mühendisleri olacağından buraya da yazmak istedim orada arada kaynar diye, umarım bir sorun olmaz.

"Arkadaşlar atamayla ilgili bazı sorularım olacaktı. İnş Müh. 2016 kpss den puanım 90.9. Öncelikle;

1- Kasımdaki merkezi atama pozisyonları ne zaman açıklanır. Dsi Sözleşmeliye atanırsam merkezi atamaya başvurabilir miyim? internetten öğrendiyim kadarıyla aynı puanla tercih yapılabiliyormuş doğru mudur? Doğru olmama ihtimaline karşın Dsi yi tercih etmeyip Kasım ayını beklesem merkezi atamada dsi, kgm vb yerlerde inşaat müh alımı çok az veya yok ise kaçırmak istemiyorum çünkü. O yüzden kararsız kaldım.

2- Dsi tercih etsem, ileride sözleşmeliden kadroluya geçiş çok mu sıkıntılı, kanun çıkmasını mı bekleyeceğiz illa?

3- Sözleşme süresi ne kadar oluyor, sürekli uzatılıyor mu? Soruyorum çünkü yeni mezun oldum askerlik techil işlemimi yaptıracam fakat 2018 kasımda 29 yaşında oluyorum. O tarihten sonrasına techil vereceklerini sanmıyorum. Bu şekilde dsi senle sözleşme yapmayız der mi? baharda veya seneye güzde bir yerde yükseğe başvuracam, techil uzayacak her türlü ama hali hazırda resmi bir şey olmadığı için bir sorun olur mu. Ya da merkezi atamada yerleştim diyelim aynı sorun orda da olur mu?

Son olarak iki tercihi de düşündüğüm için umarım küfür yemem. Bu konular hakkında bilgisi olan arkadaşlar cevap verebilirse çok sevinirim. Hem gereksiz kadro kapamayı istemiyorum hem de ortada kalmak istemiyorum. Şimdiden teşekkürler."

anti-amele
Memur
18 Eylül 2017 10:30

Puanın zaten çok iyi ,bence merkezi atamadan DHMİ yi beklemelisin .Hem kadro yakmazsın hemde iyi bir kurumda yüksek maaşa başlamış olursun .. Umarım kadro yakmazsın.Gerçekten 84-85 bandında çok bekleyen var ...

sercanhan00, 7 yıl önce

HasanAytaç
Kapalı
18 Eylül 2017 10:32

Ben de Nusaybin ve Hakkari dışında her yeri yazacam ama onlari da düşünecem belki yazarım 85.99

anti-amele
Memur
18 Eylül 2017 10:55

Gelir sana bence .

HasanAytaç, 7 yıl önce

Ben de Nusaybin ve Hakkari dışında her yeri yazacam ama onlari da düşünecem belki yazarım 85.99

HasanAytaç
Kapalı
18 Eylül 2017 12:29

Hayırla inşallah diyelim hepimiz için

anti-amele, 7 yıl önce

Gelir sana bence .

doganipek21
Memur
18 Eylül 2017 12:45

puanım 85,98 heryeri yazacağım.

twins23
Şef
18 Eylül 2017 12:49

Yazarsanız şimdiden küfür yemeyi de göze alın hocam , hakka girmeyin bekleyin kasımı o zaman kadrolu istiyorsanız direk ondan gidin zaten açıklanmadı falan ancak kasımı buluyor o yüzden erken başlayamazsınız bekleyin o yüzden

sercanhan00, 7 yıl önce

33eray78
Aday Memur
18 Eylül 2017 13:20

Arkadaşlar yoksisin verdiği kodlar var o kodlara nasil bakabilioruz birisi yardimci olabilir mi lutfen

Toplam 402 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi