Editörler : F16 Gökçen
17 Eylül 2017 22:20

Hemşirelik mi,diyetisyenlik mi?

Merhaba

Bir çok kişiye sordum çoğunluğu:kpss'si düşük hemşireliğe git diyor

(ama bakıyorumda bu sene 70le kaptmış 3-4 yol sonra 85-90la kapatmayacağı ne malum!)...

çok kararsız kaldım sizce Hemşirelik mi ?Diyetisyenlik mi? hangisini tercih etmek daha iyi olur...

lütfen özellikle hemşire ve diyetsiyen arkadaşlarda cevap versin...

tourguide
Aday Memur
18 Eylül 2017 12:19

Ben hemşirelik derim. Hemşirelerin de diyetisyenlerin de çalışma sistemini gören biri olarak. Belki atamasi biraz daha zor olabilir. Ama diyetisyenlik hemşirelige göre daha rahat, daha konforlu ve daha hijyenik.

healthlawyer
Aday Memur
18 Eylül 2017 12:26

tabiki diyetisyenlik

tourguide, 7 yıl önce

Ben hemşirelik derim. Hemşirelerin de diyetisyenlerin de çalışma sistemini gören biri olarak. Belki atamasi biraz daha zor olabilir. Ama diyetisyenlik hemşirelige göre daha rahat, daha konforlu ve daha hijyenik.

tourguide
Aday Memur
18 Eylül 2017 12:54

Yukarıdaki yorumumu düzeltiyorum:

Ben diyetisyenlik derim hemşirelerin de diyetisyenlerin de çalışma sistemini gören biri olarak. Belki atamasi biraz daha zor olabilir. Ama diyetisyenlik hemşirelige göre daha rahat, daha konforlu ve daha hijyenik.

sterilkedi
Memur
18 Eylül 2017 15:22

Tabiki diyetisyenlik

Chuckyy
Aday Memur
19 Eylül 2017 12:21

Bi hastanede kac diyetisyen var kac hemsire var sorusunun cevabiyla yola cikarak hepinizin aksine hemsirelik yazardim

19 Eylül 2017 15:38

Hemşirelik şu an avantajlı gibi gorunsede diyetisyenlik düşünün derim ileriye dönük tek kriteriniz kpss ise eğer hemşirelik düşünebilirsiniz

Merom
Aday Memur
19 Eylül 2017 16:14

Lisans mezunu bir hemsire olarak söylüyorum diyetisyenligi seç...Ben de dgs sınavı ile diyetisyenligi seçtim...her mesleğin zorlukları mutlaka vardır ama hemsirelik kadar değildir diye düşünüyorum..hemsirelikte atanmak için de kpss yüksek puan almak gerekiyor..

civcivmirve
Yasaklı
19 Eylül 2017 22:44

Arkadaş çok doğru yazmış bende olsam diyetisyenliğe seçerdim,iş geleceği ve pozisyonu olarak çok daha rahat ve ilerleme durumu mevcut diye düşünüyorum

Merom, 7 yıl önce

Lisans mezunu bir hemsire olarak söylüyorum diyetisyenligi seç...Ben de dgs sınavı ile diyetisyenligi seçtim...her mesleğin zorlukları mutlaka vardır ama hemsirelik kadar değildir diye düşünüyorum..hemsirelikte atanmak için de kpss yüksek puan almak gerekiyor..

Latro
Kapalı
20 Eylül 2017 07:29

Kendin sağlığına kilona dikkat eden bir tipsen ya da bu tarz yaşayamaya katlanabilirsen diyetisyenlik tabiki.. Ancak şekilci bir meslektir. Özellikle tombul danışanlar instagramdan falan bakarlar sana alıcı gözüyle. diyetisyen demek kendi hayalindeki kilo ve fizige yakın olması demek yoksa kelin ilacı olsa kendi başına sürer mantığıyla yaklaşıyorlar. :D Diyetisyenlikte gelişebilirsin ilerleyebilirsin hemşireliğin bir sınırı var maalesef.

20 Eylül 2017 21:45

Kendini çok iyi geliştirebilir ve yetiştirirse kişi ve büyükşehirde diyetisyense iş,kariyer,para,tv.....iş imkanı daha iyi diyebilirim,seçim sizin benim bir bayan arkadaş kafayı zenginlerle,tv gibi diyetisyenliğe taktı ve buğün kuzey akademiye yazıldı,bence bu kız meşhur olur tv'lerde.....

10 Nisan 2018 13:51

Lisans mezunu bir hemşirenin diyetisyen olabilmesi için neler yapması lazım?

Merom, 7 yıl önce

Merom
Aday Memur
10 Nisan 2018 16:30

Yaşlı bakım hizmetleri okuyup dgs sinavina girebilir..ben öyle yaptim
pdrmen, 6 yıl önce

Lisans mezunu bir hemşirenin diyetisyen olabilmesi için neler yapması lazım?

atanamayanhemsir
Aday Memur
16 Haziran 2018 11:49

Yav kazan sec hemsireligi.Ben isin icindeyim.Bu sene 64 le kapatti.En son alimda 7234 lisans hemsire alindi.Ayrica bir suru universite hastanesi alima cikiyor.Bi kac sene sonra 85 90 olur muymus.Olmaz kardesim.Olan biz lise mezunu hemsirelere oldu.Hemsire acigi hala cok fazla.Bana kalirsa hemsirelik kpss atan.

İbrahim Yıldızz
Aday Memur
03 Temmuz 2018 19:11

Gerçekten merak ediyorum "diyetisyenlik" diyenler neye göre diyor! Diyetisyenlik mı okuyorlar yoksa sadece "BENCE" mı diyorlar. arkadaş ben diyetisyenlik okuyorum ataması falan yok! 88 üzerinde almassan imkanı yok! Alsan da yok gibi topu topu 50-60 kişi alıyorlar. Bizim en kötü 45 binlerde girdiğimiz bölümü 100 binlere çekmişler. Allah'ın izniyle en kral yerlerde de hemşirelik okuyabilir dik. Ama gel gör ki çoğu kişi pişman keşke hemşirelik okusaydık diye.. ben şahsen hemşireliğe geçmeyi düşünüyorum. 3 yılımı göze alarak! Diyeceğim bu kadar!

Okitov
Şef
20 Temmuz 2018 21:06

Diyetisyen olan arkadaşlarım genelde kendi yerini açan var yada sosyal medya üzerinden bir şekilde çevre yapmış müşteri portföyü genişletmiş. Hemşirelik ise sonuçta hangi bölümde çalışacağın belli olmayan bir meslek aslında (ameliyat da olabilir çocuk polikliniği de olabilir) ama görebildiğim kadarıyla daha geniş iş çevresi olan bir meslek karar senin. Bu arada bende Fizyoterapi ile Hemşirelik arasında gidip geliyorum bakalım.

civicakan
Kapalı
21 Temmuz 2018 15:08

Hemşireliğe geçiş için sıkı bir çalışma şart değil mi. Mesela kaç net yapmam gwrek
Okitov, 6 yıl önce

Diyetisyen olan arkadaşlarım genelde kendi yerini açan var yada sosyal medya üzerinden bir şekilde çevre yapmış müşteri portföyü genişletmiş. Hemşirelik ise sonuçta hangi bölümde çalışacağın belli olmayan bir meslek aslında (ameliyat da olabilir çocuk polikliniği de olabilir) ama görebildiğim kadarıyla daha geniş iş çevresi olan bir meslek karar senin. Bu arada bende Fizyoterapi ile Hemşirelik arasında gidip geliyorum bakalım.

Okitov
Şef
21 Temmuz 2018 16:26

hocam devlet üniversitesi için 40+ sayısal gerekiyor.

civicakan, 6 yıl önce
Hemşireliğe geçiş için sıkı bir çalışma şart değil mi. Mesela kaç net yapmam gwrek
Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi