Editörler : swat3410E.Kayı Han
18 Eylül 2017 12:33

Güvenlik sorusturmam olumsuz cıktı sebebi aile olabilirmi

Arkadaslar benimde güvenlik sorusturmam olumsuz cıktığı için 4 ay egitim gördükten sonra gönderildim lakin benim sicilim temiz hiçbir olaya karısmadım zaten malum örgütlerlede ilişkim olmadı ailemde dahil ihrac edilen vs veya yargılanan olmadı kendi halinde insanlar hepsi ama 1 abim bundan 5 6 yıl once sahtecilikten 4 ay yattı sonra beraat etti bi abimde hırsızlıktan hiç yatmadan beraat etti 10 yıl önce bunlar benim sorusturmamı etkilemis olabilirmi bu konuda bilgisi olan arkdslarımız yardımcı olabilirmisiniz

polisadayi42
Memur
18 Eylül 2017 12:50

Güvenlik soruşturması anne baba abi kız kardesin sicilleri etkiler. Sorun abindir

Garmas
Aday Memur
18 Eylül 2017 13:04

Peki suc sahsiliği ilkesine göre dava acsam kazanırmıyım acaba

polisadayi42
Memur
18 Eylül 2017 13:16

Emsal varsa kazanırsın arastır derim

casus606060
Şube Müdürü
18 Eylül 2017 15:37

arkadaşım sen temizsen abin seni niye alakadar etsin. abinin bekçiliğini mi yapacaksın. ben anlamadım. sana temiz değilsin demiyorum tabiki ama bu durumu anlamadım

PGDI6
Şube Müdürü
18 Eylül 2017 15:47

Yanlis anlama kardesim bi ornek vereyim. Karsi cinsle evli olmadan otelde kalinmasi da guvenlik arastirmasini ahlak yonunden olumsuz cikartabiliyormus. Varsa boyle durumun bu konudan da elenmis olabilirsin. Yoksa dedigin gibi istersen dava et kendi kararin.

ersin-66
Aday Memur
18 Eylül 2017 16:25

güvenlik araştırmanın olumsuz sonuçlandığını ataman iptal edilincemi öğrendin?

alikotay
Şef
18 Eylül 2017 16:35

Kardesim baskında mı yakalanmış o bahsettigin kisiler? Eger yakalanmadilarsa ne alaka eger kaldigi kisi terörist veya aranan biri degilse devlet buna ne karışır

PGDI6, 7 yıl önce

Yanlis anlama kardesim bi ornek vereyim. Karsi cinsle evli olmadan otelde kalinmasi da guvenlik arastirmasini ahlak yonunden olumsuz cikartabiliyormus. Varsa boyle durumun bu konudan da elenmis olabilirsin. Yoksa dedigin gibi istersen dava et kendi kararin.

PGDI6
Şube Müdürü
18 Eylül 2017 16:45

İnsallah sorun teskil etmez dedigin gibidir kardesim. Bence de mantiksiz bir durum ancak bu konulara guvenlik arastirmasi yapan kisilerin cok takildigini gordum forumda dolastigimda bu konuyla ilgili cok yazilara denk geldim.

alikotay, 7 yıl önce

Kardesim baskında mı yakalanmış o bahsettigin kisiler? Eger yakalanmadilarsa ne alaka eger kaldigi kisi terörist veya aranan biri degilse devlet buna ne karışır

Xviferx
Kapalı
18 Eylül 2017 16:46

Haci benim babamda bundan 30 sene once cezaevinde yattiydi abim astsubay olucakti guvenlik sorusturmasi var diye babamin sicilini sildirdik ustunden baya zaman gecti diye sildiler acaba sorun olur mu

Ali2135
Aday Memur
18 Eylül 2017 17:24

Gerçekten çok anlamsız ancak böyle birşey mevcut bu sekilde iliskiler guvenlik sorusturmasinda olumsuz etkiliyor

alikotay, 7 yıl önce

alikotay
Şef
18 Eylül 2017 17:53

Gözümün önünde iki tane universite arkadaslarimdan örnek var. ikisinde de bahsettigimiz kayıtlar mevcut, biri asker biri polis oldu ikisi de görevdeler. Yani en azindan sorun olusturur deyip kesin konusup milletin aklını bulandırmayın, sorun yaratabilir deyin.

Ali2135, 7 yıl önce

Gerçekten çok anlamsız ancak böyle birşey mevcut bu sekilde iliskiler guvenlik sorusturmasinda olumsuz etkiliyor

Endeauvor Morse
Aday Memur
18 Eylül 2017 18:14

Buna sadece polislik ve askerlikte bakıyorlar galiba diğer memurluklarda bakmazlar ama zaten ayrı cinsle otelde kalmayı taksalardı bu durumda mülakatta elerlerdi zaten

PGDI6, 7 yıl önce

keremefe22
Aday Memur
18 Eylül 2017 18:20

bu konu hakkında elendiğini yazan veyahut bunun bir elenme sebebi olduğunu bildiren kişilerin postlarını paylaşabilir misiniz rica etsem?biraz göz gezdirdim ama bunun hakkında bir şey bulamadım.

bir şekilde baskında yakalanılması durumunda sorun teşkil ediyor bu biliniyor ancak bu yazdığınız konusunda ciddi soru işaretleri belirdi kafamda.

bu konunun bir elenme sebebi olduğunu düşünen ve emsalini gören kişiler aydınlatabilirse sevinirim.

tecrubeli arkadaşlardan bu konu hakkında yorum bekliyorum.

PGDI6, 7 yıl önce

İnsallah sorun teskil etmez dedigin gibidir kardesim. Bence de mantiksiz bir durum ancak bu konulara guvenlik arastirmasi yapan kisilerin cok takildigini gordum forumda dolastigimda bu konuyla ilgili cok yazilara denk geldim.

Garmas
Aday Memur
18 Eylül 2017 18:47

Yok arkdslar kızla falan otelde falan kalmadım yani o konudada sicilim temiz bende anlam veremiyorum dava actım avukatta Sasırdı ama hukuk siyasi karar veriyor diyorlar anlayamadım ailemde fetoyla ilgili alakalı kimse yok inan edin böyle birsey olsaydı zaten dava acmazdım basvurup okadar egitime girmezdim alnım ak cezam sucum vs olmadığı halde elenmem. Ve bu 4,5 ay egitim gördükten sonra

PGDI6
Şube Müdürü
18 Eylül 2017 19:09

Arkadaşın konusunu dağıtmadan şöyle özetleyim geçelim arkadaşlar. Biraz daha göz gezdirdiğimde otelin sorun teşkil etmediğini anladım. Ancak hala emin değilim. Aklımı kurcalayan yazı şu sitedeki Güvenlik Soruşturması Nasıl Olumsuz Sonuçlanır? kısmıdır.

https://www.tercihiniyap.net/haber/guvenlik-sorusturmasi-nasil-yapilir

''Güvenlik soruşturması talep eden kurumun ve yerleşeceğiniz kadronun önemine göre yalnızca hakkınızda hüküm olup olmadığı veya aranıp aranmadığınıza bakılıp yeterli görülebileceği gibi tüm sosyal medya hesaplarınız incelenip, kaldığınız otel, banka hesaplarınız vs gibi kayıtlara dahi bakılması gerekli görülebilir. Ne kadar kapsamlı güvenlik soruşturması yapılacağı tamamıyla talip olduğunuz kadroya bağlı olarak değişecektir.''

Güvenlik soruşturması birçok kurum için -muhtemelen- farklılaşmadan yapılmakta olduğunu biliyorum.

http://forum.memurlar.net/konu/2268541/

http://forum.memurlar.net/konu/2248206/5.sayfa

Otel konusunun engel sorun olup olmadığını editör veya bilen biri cevaplarsa gerçekten faydalı olacak ancak sanırım bu konu hakkında net bir bilgi yok.

Konuyu açan arkadaş senden de özür dilerim konunu dağıtmış gibi olduk. Hakkında hayırlısı olsun kardeşim.

Endeauvor Morse
Aday Memur
18 Eylül 2017 19:56

Otelde karşı cinsle kaldı diye kimsenin güv sor olumsuz gelmez o zaman sevgilisi olanlarında memur olmaması lazım burası arabistan değil arkadaşlar rahat olun hak hukuk var

Endeauvor Morse
Aday Memur
18 Eylül 2017 20:46

Büyük ihtimal aile ile ilgili bi durum vardır sizinle ilgili olsa mülakatta elerlerdi zaten

Garmas, 7 yıl önce

Yok arkdslar kızla falan otelde falan kalmadım yani o konudada sicilim temiz bende anlam veremiyorum dava actım avukatta Sasırdı ama hukuk siyasi karar veriyor diyorlar anlayamadım ailemde fetoyla ilgili alakalı kimse yok inan edin böyle birsey olsaydı zaten dava acmazdım basvurup okadar egitime girmezdim alnım ak cezam sucum vs olmadığı halde elenmem. Ve bu 4,5 ay egitim gördükten sonra

Garmas
Aday Memur
18 Eylül 2017 21:33

Kardeşim zaten su var ben 4.5 ay egitim gördüm yani egitimdeyken isimlerimiz sayıldı 15 kisi anında apar topar gönderildik benimle ilgili istihbarat alınmıstı cunkü mülakatta onlar sordu ben onayladım söyle bakıyorum ailemde kesinlikle feto vs ile ilgili insan yok sadece su var dedigim gbi abimin sahtecilikten 4 ay yatıp beraat etmesi var hava kuvvetleri kara kuvvetleri özel kuvvetler bunlarıda KAZANmıstım yani siz düsünün

Endeauvor Morse, 7 yıl önce

Büyük ihtimal aile ile ilgili bi durum vardır sizinle ilgili olsa mülakatta elerlerdi zaten

Endeauvor Morse
Aday Memur
18 Eylül 2017 23:16

Sizle ilgili ne istihbaratı alınmıştı hocam anlamadım yurt veya ev geçmişiniz var mı ya da dersane

Garmas, 7 yıl önce

Kardeşim zaten su var ben 4.5 ay egitim gördüm yani egitimdeyken isimlerimiz sayıldı 15 kisi anında apar topar gönderildik benimle ilgili istihbarat alınmıstı cunkü mülakatta onlar sordu ben onayladım söyle bakıyorum ailemde kesinlikle feto vs ile ilgili insan yok sadece su var dedigim gbi abimin sahtecilikten 4 ay yatıp beraat etmesi var hava kuvvetleri kara kuvvetleri özel kuvvetler bunlarıda KAZANmıstım yani siz düsünün

Garmas
Aday Memur
18 Eylül 2017 23:20

Mülakatta sordular iste su okula gitmissin su isi yapmissin su yurdu gitmissin iste gecen yıl basvurmussun ön saglıkta elenmissin bu tarz seyler ben yurda gittim ama kyk yurduydu dershaneyede gittim 2 farklı dershane biri 2008 yılında körfez dershanesi bide 2014 yılında kavram dershanesi ama bana mülakatta universiteye hazırlanırken hangi dershaneye gittin demislerdi

Endeauvor Morse, 7 yıl önce

Sizle ilgili ne istihbaratı alınmıştı hocam anlamadım yurt veya ev geçmişiniz var mı ya da dersane

Toplam 55 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi