Editörler : cihan27E.Kayı Han
19 Eylül 2017 11:29

Mühendis kadrosu ünvan değişikliği

Arkadaşlar merhaba ,

Bazı kurumlarda ünvan değişikliği sınavı yapılırken kadrolar şu şekilde açıklanıyor

Bilgisayar Mühendisi - 5 adet

Ziraat Mühendisi -7 adet

İnşaat Mühendisi -4 adet

Makine Mühendisi -4 adet

gibi...

Bu adaleti olan alım şekli .Yalnız benim çalıştığım kurumda ünvan değişikliği sınavında "Mühendis 25 adet" gibi bir kadro sayısı açıklanıyor ve branşlara göre olmayan alım açıklanıyor .Bunu hangi mercilere duyurup çözebilirim.Ben istiyorumki benim çalıştığım kurumda da branşlara göre mühendis kadrosu açıklansın ve adaletli davranılsın.Açılan kadroya bütün mühendislik mezunları başvurabiliyor.Kendi branşımdaki insanlarla yarışmak istiyorum.Üniversite okurken kendi branşıma özel puan almam gerektiği gibi. Saygılar.

bakulu1311
Daire Başkanı
19 Eylül 2017 14:39

böylesi daha iyi kardeş. atanma şansın daha yüksek

mehçob
Genel Müdür
21 Aralık 2017 08:37

Değişik bir yöntem. Daha evvel benzerine rastlamamıştım. Ve lakin, belki ifade ettiğiniz gibi olsa sizin bölümünüzden kaç kişi alınacağını bilirdiniz Ama!

Bölümünüz C mühendisi olsun.

A mühendisi 3

B mühendisi 4

C mühendisi 2

D mühendisi 10

E mühendisi 6

C mühendsliğine başvuran kişi sayısının 3 ya da daha fazla olması durumunda bu size avantaj değil, dezavantaj olabilir. Eminim böyle bir tablo ile karşılaşmak istemezsiniz.

Bence sizin ihtiyacınızın olduğu bilgi toplamda mühendisliğe kaç kişinin başvurduğudur.

Düşüncem bu.

urukhaie
Şef
29 Aralık 2017 11:35

ben de olaya farklı bir noktadan yaklaşmak istiyorum.

içişlerinde teknisyen kadrosundayım. yüksekokul ve mühendislik diplomalarına sahibim.

2018 de ünvan değişikliği sınavı olacak. 2015 yılında yapılan sınavda mühendislik için branşlar belliydi. (elektrik-elektronik, inşaat, bilgisayar ... ) fakat teknikerlik için böyle bir ayrım yoktu. sınav sadece Tekniker olarak açılmıştı. şimdi ben yüksekokul mekatronik bitirdim. herhanagi bir branş da belirtilmediğine göre bu ünvan değişikliğine girebiliyor muyum ?

(bunu sormamın sebebi muhtemelen 2015 de olduğu gibi 2018 de de makine mühendisliği için sınav açılmayacak diye düşünüyorum )

mehçob
Genel Müdür
11 Ocak 2018 14:25

Öncelikle 2015 sınavında mühendislikle için branşlar belirlenmiş ama teknikerlik için branş belirtilmemiş diyorsunuz.

Şimdi siz teknisyensiniz.

Teknikerlik ve Mühendislik (yanlış anlamadıysam mekatronik teknikeri/Makine mühendisliği) bitirmişsiniz.

2015 te branşların açıldığını ifade ederken 2018 de neden mühendislikte branşların açılmayacağını düşünüyorsunuz onu anlamadım.

Sonuç olarak,

bir üst öğreniminiz olan mühendisliği bitirdiyseniz, kurumunuz da o mühendislik bölümünde sınav açarsa girersiniz. Eğer bölüm belirtmeksizin mühendislik şeklinde genel bir ifade kullanılır ve hangi mühendislik dalından alım yapılacağı ifade edilmezse o zaman da yine başvurursunuz..

Bu kadar karışık mı yapıyorlar onu anlamadım.

Bir sınava girebilip giremeyeceğiniz başvuru şartlarında bellidir...

urukhaie, 6 yıl önce

içişlerinde teknisyen kadrosundayım. yüksekokul ve mühendislik diplomalarına sahibim.

2018 de ünvan değişikliği sınavı olacak. 2015 yılında yapılan sınavda mühendislik için branşlar belliydi. (elektrik-elektronik, inşaat, bilgisayar ... ) fakat teknikerlik için böyle bir ayrım yoktu. sınav sadece Tekniker olarak açılmıştı. şimdi ben yüksekokul mekatronik bitirdim. herhanagi bir branş da belirtilmediğine göre bu ünvan değişikliğine girebiliyor muyum ?

(bunu sormamın sebebi muhtemelen 2015 de olduğu gibi 2018 de de makine mühendisliği için sınav açılmayacak diye düşünüyorum )

urukhaie
Şef
11 Ocak 2018 16:00

sayın mehçop

içişleri bakanlığı soru kitapçıklarında sadece tekniker olarak geçiyordu. yine aynısı olur mu bilmem ama olursa bölüm belirtmesse ben girebilirim

2015 gyud sınavında mühendislikle alakalı bölümler belliydi fakat makine yoktu. açılmayacağını düşünmememin sebebi ise ; makine kadroları içişlerinde oldukça az. genel olarak bilgisayar elektrik-elektronik ve inşaat açıldı.

umarım sizin de dediğiniz gibi bölüm belirtmeden mühendislik açılır da sınava girebilirim.

cevabınız için teşekkkür ederim.

mehçob, 6 yıl önce

Öncelikle 2015 sınavında mühendislikle için branşlar belirlenmiş ama teknikerlik için branş belirtilmemiş diyorsunuz.

Şimdi siz teknisyensiniz.

Teknikerlik ve Mühendislik (yanlış anlamadıysam mekatronik teknikeri/Makine mühendisliği) bitirmişsiniz.

2015 te branşların açıldığını ifade ederken 2018 de neden mühendislikte branşların açılmayacağını düşünüyorsunuz onu anlamadım.

Sonuç olarak,

bir üst öğreniminiz olan mühendisliği bitirdiyseniz, kurumunuz da o mühendislik bölümünde sınav açarsa girersiniz. Eğer bölüm belirtmeksizin mühendislik şeklinde genel bir ifade kullanılır ve hangi mühendislik dalından alım yapılacağı ifade edilmezse o zaman da yine başvurursunuz..

Bu kadar karışık mı yapıyorlar onu anlamadım.

Bir sınava girebilip giremeyeceğiniz başvuru şartlarında bellidir...

mehçob
Genel Müdür
11 Ocak 2018 16:10

Anladım, hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun.

Evet mühendislikler kurumların ihityaçlarına göre şekilleniyor muhtemelen. Kolaylık sağlayıp hazırda mühendis adayı personeli olup başvuru sayısına göre kadro açan kurumlarda var. Mesela kurum ünvan değşikliği için öncelikle bir başvuru alım süreci başlatır. Başvuru yapanlarda kim hangi bölüme kaç kişi başvurmuş onu tespit eder ve sonrasında her bölüme yeter sayı kadar kadro açar. Temenni ederim ki bu şekilde yapsınlar.

urukhaie, 6 yıl önce

sayın mehçop

içişleri bakanlığı soru kitapçıklarında sadece tekniker olarak geçiyordu. yine aynısı olur mu bilmem ama olursa bölüm belirtmesse ben girebilirim

2015 gyud sınavında mühendislikle alakalı bölümler belliydi fakat makine yoktu. açılmayacağını düşünmememin sebebi ise ; makine kadroları içişlerinde oldukça az. genel olarak bilgisayar elektrik-elektronik ve inşaat açıldı.

umarım sizin de dediğiniz gibi bölüm belirtmeden mühendislik açılır da sınava girebilirim.

cevabınız için teşekkkür ederim.

urukhaie
Şef
12 Ocak 2018 09:20

teşekkür ederim sağolun

ekremei06
Kapalı
13 Ocak 2018 00:54

2,5 senelik memurken unvan değişikiliği sınavı ile mühendis oldum. 2016 dan önceki memurlara verilen ek 1 derece ile 8/3 dü derecem.muhendis kadrosuna geçmeme ragmen derecem halen aynı bi yanlışlık yok mu acaba?

vakgun
Aday Memur
13 Ocak 2018 12:10

kadro değişince derece değişmez, dereceniz üst öğrenim tamamladığınızda değişir.

ekremei06, 6 yıl önce

2,5 senelik memurken unvan değişikiliği sınavı ile mühendis oldum. 2016 dan önceki memurlara verilen ek 1 derece ile 8/3 dü derecem.muhendis kadrosuna geçmeme ragmen derecem halen aynı bi yanlışlık yok mu acaba?

ekremei06
Kapalı
13 Ocak 2018 21:34

benle aynı dönemde mühendis olarak atanan arkadas şuan 6/3 de

kursatmu
Daire Başkanı
12 Şubat 2018 01:00

Teknikerlik sınavı olursa girebilirsiniz. Ancak elinizde mühendislik diploması varken tekniker kadrosu aldığınız gün Mühendis olma hakkını kaybedersiniz. Mühendislik diploması mezuniyet tarihiniz tekniker olduğunuz tarihten önce olduğu için bu kadroyu alamazsınız. Bu durumda tekniker olup mühendislik diploması olduğu halde mühendis kadrosu alamayan arkadaşım var.

urukhaie, 6 yıl önce

kursatmu
Daire Başkanı
12 Şubat 2018 01:04

Bimer e görüş sormak istiyorum başlığı altında bilgilerinizi yazıp cevap bekleyin. Bende aynı problem oldu, Bimer e yazdım gelen cevabı kendi bakanlığıma personel işlerine gönderdim. Diplomamın fotokopisine aslı gibidir mührü ve müdür imzası attırdım. Üst yazı ile bakanlığımın personel işlerine gönderdim, düzelttiler.

ekremei06, 6 yıl önce

benle aynı dönemde mühendis olarak atanan arkadas şuan 6/3 de

p@scham
Aday Memur
17 Şubat 2018 10:36

Öbür türlü atanma şansım düşük değil bunu size şöyle açiklayabilirim.Zaten kurumda benimle aynı branşta ve unvanı alamayan topu topu 3 kişi ya var ya yok.

bakulu1311, 7 yıl önce

böylesi daha iyi kardeş. atanma şansın daha yüksek

p@scham
Aday Memur
17 Şubat 2018 10:40

Örnek verdiğiniz C mühendisliği için maksimum 3 kişi var zaten.3 kişilik bı kadro açılsa 3 umuzde unvanı alacağız.Bu yüzden branşlara göre olmasını istiyorum/istiyoruz.Bunun mücadelesini nasıl verebiliriz?Nerelere başvurabiliriz? Bizim kurumunuzdada diğer kurumlarda olduğu gibi branşa göre alım olsun istiyoruz.

mehçob, 6 yıl önce

Değişik bir yöntem. Daha evvel benzerine rastlamamıştım. Ve lakin, belki ifade ettiğiniz gibi olsa sizin bölümünüzden kaç kişi alınacağını bilirdiniz Ama!

Bölümünüz C mühendisi olsun.

A mühendisi 3

B mühendisi 4

C mühendisi 2

D mühendisi 10

E mühendisi 6

C mühendsliğine başvuran kişi sayısının 3 ya da daha fazla olması durumunda bu size avantaj değil, dezavantaj olabilir. Eminim böyle bir tablo ile karşılaşmak istemezsiniz.

Bence sizin ihtiyacınızın olduğu bilgi toplamda mühendisliğe kaç kişinin başvurduğudur.

Düşüncem bu.

p@scham
Aday Memur
28 Şubat 2018 23:52

Bu konuda yardımcı olabilecek kimse yokmu :( Ne yapılabilir ?

22 Mart 2018 08:37

bencede branş veya mezuniyet ayrımı olmaksızın yapılmalı sınavlar. üniversitelerin çoğunda tekniker ve teknisyenlerde branş ve mezuniyeti ayrımı yapmadıklarını biliyorum. umarım aynı şey mühendislikler içinde olur.

ceterissss
Aday Memur
30 Nisan 2018 17:23

!!! Arkadaşlar Çok Önemli !!

2828 sayılı kanun kapsamındaki Personele tanındığı gibi bizde Sınavsız Unvan Değişikliği talep edelim.Lütfen ilgili yerlere (Cimer,Bimer..vs) iletip talep edelim.

Buradan oy kullanınız.

https://forum.memurlar.net/konu/2319976/

hsartas75
Aday Memur
13 Mayıs 2018 21:43

arkadaşlar sendikaları sıkıştıralım.her kurumun insiyatifinde sendikacılar isterlerse olur

mühendismnt
Aday Memur
17 Ocak 2024 22:42

Düz memurken mi ünvan değişikliği sınavına girip müh. kadrosuna geçtiniz? Ben de hizmeli kadrosundayım müh. mezunuyum ünvan değişikliği yapıp müh. kadrsuna geçebilir miyim

ekremei06, 6 yıl önce

bravehard
Daire Başkanı
18 Ocak 2024 10:30

Kurumunuz sınav açarsa tabii ki de girebilirsiniz, hangi sınıfta olduğunuz önemli değil.

mühendismnt, 3 ay önce

Düz memurken mi ünvan değişikliği sınavına girip müh. kadrosuna geçtiniz? Ben de hizmeli kadrosundayım müh. mezunuyum ünvan değişikliği yapıp müh. kadrsuna geçebilir miyim

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi