Editörler : "eskiyara"Pangaea
21 Eylül 2017 17:06

Emekli olan ogretmenin normunun düşürülmesi?

Saglik nedeniyle ikinci donem ortasinda ogretmenin emekli olmasi durumunda okuldada o bransta ikinci bir ogretmene ihtiyac yok ise normun bir asagi dusurulmesi icin ilce meme haber verilmesi gerekir mi

Yoksa bakanligin olagan norm guncellemesi mi beklenir

ist-edeb34
Genel Müdür
21 Eylül 2017 18:13

norm güncelleme yazısı yazılmalıdır,ilçeye onlar da ile yollar norm kapatılır,fransızca hocamız 1 kişiydi,emekli oldu,fransızca dersini kaldırdık ve seçmedik bu yıl için bu yüzden haziran döneminde norm kapatma yazısı yaptık ki kimse atanmasın.ekim ayında norm güncellenecek artık o dönemde güncellenir.

Avrasya33
Aday Memur
21 Eylül 2017 21:31

Nisan ayi icinde emekli olan icin yazi o donemde yazilmali miydi hocam .yazılmış olsaydi atamaya hemen kapanir miydi yoksa bu norm guncellemeyi mi beklerdi?

ist-edeb34
Genel Müdür
21 Eylül 2017 21:49

kapanırdı,1 ay filan sürdü,ekim ayında normal norm güncelleme takvimi işliyor,diğer ekstra durumlar okulların il meme yollaması ile oluyor,bizim fransızca norm o dönem kapandı,idare bunun bilincinde olmalıydı,emekli olanın yerine birisi mi atandı şu an,atanmadıysa hala hızlıca yapılabilir,atandıysa yapacak bir şey yok,iki kişiden hangisinin puanı düşükse o norm fazlası olur.

Avrasya33
Aday Memur
21 Eylül 2017 22:19

Maalesef diger gelen arkadas engelli kpss ile geldi hocam bu nedenle nirm fazlasi olmuyor .bu nedenle ben ders tamamlamaya gonderildim magdur oldum

ist-edeb34, 7 yıl önce

kapanırdı,1 ay filan sürdü,ekim ayında normal norm güncelleme takvimi işliyor,diğer ekstra durumlar okulların il meme yollaması ile oluyor,bizim fransızca norm o dönem kapandı,idare bunun bilincinde olmalıydı,emekli olanın yerine birisi mi atandı şu an,atanmadıysa hala hızlıca yapılabilir,atandıysa yapacak bir şey yok,iki kişiden hangisinin puanı düşükse o norm fazlası olur.

ist-edeb34
Genel Müdür
21 Eylül 2017 23:59

geçmiş olsun siz takip etseydiniz keşke,böyle hatalar yapılıyor ya da umursanmıyor,bazen idare uğraşmak istemiyor.

Avrasya33, 7 yıl önce

Maalesef diger gelen arkadas engelli kpss ile geldi hocam bu nedenle nirm fazlasi olmuyor .bu nedenle ben ders tamamlamaya gonderildim magdur oldum

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi