Editörler : Pangaea
24 Eylül 2017 17:21

Ptt neden iptal oldu ?

Mülakat mı iptal oldu yoksa mülakat sonuçları mı iptal oldu ?

İşe başlanmış mıydı ben anlamadım mevzuyu niye iptal oldu ?

loselose
Daire Başkanı
24 Eylül 2017 17:31

gerekçeli kararda sadece mülakat puanı ile alım yapılması adil degil falan diyordu büyük ihtimalle %50 kpss puanı + %50 mülakat puanı şeklinde bir düzenleme yapılır daha önce bazı devlet kurumları işçi alımında bu yola gitmişlerdi

24 Eylül 2017 17:32

Arkadaşlar bakın bu çok önemli olabilir çünkü halen davası sonuçlanmayan mülakatlar var diye biliyorum. yani devam eden mülakatlar için bir emsal teşkil edebilir. ptt hangi aşamada ve niye iptal oldu ?

24 Eylül 2017 17:35

İyi de eğer öyleyse gerekçe çok saçma bu düzenlenebilir bir şey yani ayarlanabilir bir şey. sonuçta puanlar birbirine çok yakın ama mülakat puanları 100 üzerinde veriliyor ve aralık istenildiği gibi düzenlenebilir. hangi aşamada iptal oldu onu biliyor musun ?

loselose, 7 yıl önce

gerekçeli kararda sadece mülakat puanı ile alım yapılması adil degil falan diyordu büyük ihtimalle %50 kpss puanı + %50 mülakat puanı şeklinde bir düzenleme yapılır daha önce bazı devlet kurumları işçi alımında bu yola gitmişlerdi

ustura kamil
Kapalı
24 Eylül 2017 17:39

kesinlikle hocam. yüzde 50+yüzde 50 nin bir faydası olmaz. kpss puanları herkesin birbirine yakın. mülakat puanı adamı 1. de yapar sonuncu da. torpil istendikten sonra burda da yapılır. sadece kpss puanı baz alınarak alımlar yapılmalı.

bu kurumlar bu yöneticiler torpil yapmaya ne kadar istekli. bunların hepsini darağacında sallandırmak lazım. idamlık bunlar idamlık.

nokta ile virgül, 7 yıl önce

İyi de eğer öyleyse gerekçe çok saçma bu düzenlenebilir bir şey yani ayarlanabilir bir şey. sonuçta puanlar birbirine çok yakın ama mülakat puanları 100 üzerinde veriliyor ve aralık istenildiği gibi düzenlenebilir. hangi aşamada iptal oldu onu biliyor musun ?

vasıflıişsiz
Kapalı
24 Eylül 2017 17:40

2017/2 ve 2017/3 ilanlarında zaten kpss puanı ve mülakat notunun aritmetik ort. alınacak yazıyor

loselose, 7 yıl önce

loselose
Daire Başkanı
24 Eylül 2017 17:41

eger bu şekildeyse karayolları gibi ösymden destek istenip yalnızca puana göre alım yapılır ya da başka bir yol izlenir bende merakla takip ediyorum

vasıflıişsiz, 7 yıl önce

2017/2 ve 2017/3 ilanlarında zaten kpss puanı ve mülakat notunun aritmetik ort. alınacak yazıyor

24 Eylül 2017 17:42

Kpss den 90 puan alan adama sozlu muakatta 50 verip 70 alan adama 90 verip neyin aritmetigini yapmaya calisicaklar ki

vasıflıişsiz, 7 yıl önce

vasıflıişsiz
Kapalı
24 Eylül 2017 17:43

Yani benim karardan anladığım davacı sendıkanın takıldıgı şey yönetmelikte yer alan "sözlü sınavda başarı olmak" cümlesi. Davacı sozlü sınavın objektıf olmadıgını , sözlü/yazılı seklınde bir düzenleme olması gerektıgını soylemıs. Ben de merakla bekliyorum olacakları

loselose, 7 yıl önce

eger bu şekildeyse karayolları gibi ösymden destek istenip yalnızca puana göre alım yapılır ya da başka bir yol izlenir bende merakla takip ediyorum

vasıflıişsiz
Kapalı
24 Eylül 2017 17:45

Mülakata giren adayların kpss puanları arasında cok fark yok. Yani 90 alanla 70 alan aynı mülaka girmiyor. Virgülden sonraki rakamlar bile önemli mülakat listesine girmek için ;)

Atanamayan adamlar, 7 yıl önce

Kpss den 90 puan alan adama sozlu muakatta 50 verip 70 alan adama 90 verip neyin aritmetigini yapmaya calisicaklar ki

ustura kamil
Kapalı
24 Eylül 2017 17:47

kesinlikle kardeş. adayların kpss puanları birbirine çok yakın. kpss puanının mülakatlı alımlarda mülakat listesine kalmaktan başka hiçbir katkısı olmaz. komisyon mülakatta 100 verip sonuncu adayı 1. yapar, diğerlerine 50 verip eler. mülakat tamamiyle kalkmalı.

Atanamayan adamlar, 7 yıl önce

24 Eylül 2017 17:49

Hangi aşamada iptal oldu ? mülakat sonuçları ilan edilmiş miydi ya da işe başlamışlar mıydı ?

Reyyaneliff
Şube Müdürü
24 Eylül 2017 17:55

2.alimda mülakatlar yapılmış evraklar verilmiş soruşturmalar yapılıyordu hatta bitenler bile vardı ama iş başı henüz olmamıştı. 3.alimda sadece tercihler alındı bölüm dışı başvuranlar yüzünden liste açıklanmadı yeniden yapılacak dendi.tam bu aşamada iptal karari cıktı

nokta ile virgül, 7 yıl önce

Hangi aşamada iptal oldu ? mülakat sonuçları ilan edilmiş miydi ya da işe başlamışlar mıydı ?

24 Eylül 2017 17:57

Anladım teşekkürler.

Reyyaneliff, 7 yıl önce

2.alimda mülakatlar yapılmış evraklar verilmiş soruşturmalar yapılıyordu hatta bitenler bile vardı ama iş başı henüz olmamıştı. 3.alimda sadece tercihler alındı bölüm dışı başvuranlar yüzünden liste açıklanmadı yeniden yapılacak dendi.tam bu aşamada iptal karari cıktı

24 Eylül 2017 18:10

Çok şaşırdım böyle bir örnek var mı ki daha önce özellikle son 15 yılda mülakat bitmiş evraklar verilmiş karşı dava da açılabilir ki

qscqsc33
Aday Memur
24 Eylül 2017 20:35

3. Alimda yanlisin var liste aciklandi ilk tercihin ankara basmudurluk geldi 1 aya yakindir sozlu mulakat tarihin in aciklanmasini beklerken iptal oldu.

Reyyaneliff, 7 yıl önce

Reyyaneliff
Şube Müdürü
24 Eylül 2017 21:06

Ama o liste yanlıştı hocam tekrar liste yapılıyordu

qscqsc33, 7 yıl önce

3. Alimda yanlisin var liste aciklandi ilk tercihin ankara basmudurluk geldi 1 aya yakindir sozlu mulakat tarihin in aciklanmasini beklerken iptal oldu.

mrs.turan
Kapalı
24 Eylül 2017 21:43

Hocam yerleştiğin yer belli oldu ama listeler açıklanmadı ve yeniden liste düzenlemesi yapılıyor diye bekletildiği söylendi. @Elifreyyan hocamın yazdığı doğru tamamen

qscqsc33, 7 yıl önce

HukukiYorum
Kapalı
01 Ekim 2017 22:28

2017/2 ptt alımlarıyla ilgili bimer ve cimerden yapılan başvurular doğrudan ptt genel müdürlüğüne gönderildiğinden sonuç alınabileceğini sanmıyorum sadece idare mahkemelerinden bahse konu ptt nin kararıyla ilgili öncelikle yürütmeyi durdurma ardından da anayasanın eşitlik ilkesine aykırılıktan atamanızın yapılmasını içerir dava açılması gereklidir. Danıştayın, yönetmeliğin ilgili maddelerinin iptaline yönelik kararı uyarınca kesinleşen bir mülakat sonucuna hiçbir dava açılmadan 2017/2 ataması ptt tarafından iptal edilemez ve idarenin kesinleşen böyle bir kararı iptal etmesine yönelik takdir hakkı yoktur. Dava yoluna gidilmesi gereklidir. Zaten yönetmeliğin eski halinde de sözlü ibaresi yer almaktadır. Onun için mülakatla alım yapılan ptt nin ya tüm kadroları işten çıkarılmalı ki bu mümkün değildir ya da şu an yaratılan mağduriyet giderilmelidir. Ayrıca sağlık raporuna ödenen paranın da ptt tarafından tarafınıza ödenmesi gereklidir eğer işe başlatmıyorlarsa. Ayrıca işe başlamak değil kazandığınıza dair tebligat hak kazanmakta önemlidir. Bence ptt bu noktada hata yapmaktadır ki, bu hatası sonucunda çalışanları da bu kararlarından etkilenebilir diye düşünüyorum. Öte yandan, ptt tarafından yapılan açıklamada yürütmeyi durdurma kararı verdikleri belirtilmiş ki idarenin böyle bir karar vermesi de mümkün değildir. Bu karar sadece yargı tarafından verilir.

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi