Editörler : crops35
04 Ekim 2017 10:57

657 Aday memur

kpss 2016 ile kamu kurumuna atanan henüz aday memur olan biri kpss 2016 puanıyla sözleşmeli alımlara başvuru yapabilir mi yoksa o puanı yanmış mı oluyor bilenler lütfen cevap yazabilir mi

DOĞAN 13
Aday Memur
04 Ekim 2017 13:39

Başvuru yapabiliyorsunuz ama yerleştikten sonra atama işlemlerinin yapılabilmesi için çalıştığınız kurumdan muvafakatname almanız gerekiyor..

velat2121
Aday Memur
04 Ekim 2017 15:06

teşekkür ederim hocam sağolun :)

DOĞAN 13, 7 yıl önce

Başvuru yapabiliyorsunuz ama yerleştikten sonra atama işlemlerinin yapılabilmesi için çalıştığınız kurumdan muvafakatname almanız gerekiyor..

H_AKTAN
Aday Memur
04 Ekim 2017 15:07

2016 kpss puanı ile ösymin yapmış olduğu merkezi alımla kadrolu herhangi bir kadroya yerleşme yapılmış ise; ösymin yapacak olduğu birdahaki merkezi alımlarda kadrolu olsun sözleşmeli olsun o puanı kullanamazsınız; eğer kurumlarca yapılan mülakatlı alımla kadrolu pozisyona yerleşmiş iseniz diğer kurumlarca yapılan sözleşmli pozisyondaki alımlara başvurabilirsiniz ancak 657likadrodan istifa etmeniz gereklidir 657 den sözleşmeliye geçişte muvafakat aranmaz

velat2121
Aday Memur
04 Ekim 2017 15:10

ben ösym nin yapmış olduğu merkezi alımlarla yerleştim mülakat ile değil ama mesela karayolları ösym ile alım yapıyor ama hem sözleşmeli hemde mülakatlı alım yapıyor ben buna başvuru yapamıyormuyum

H_AKTAN, 7 yıl önce

2016 kpss puanı ile ösymin yapmış olduğu merkezi alımla kadrolu herhangi bir kadroya yerleşme yapılmış ise; ösymin yapacak olduğu birdahaki merkezi alımlarda kadrolu olsun sözleşmeli olsun o puanı kullanamazsınız; eğer kurumlarca yapılan mülakatlı alımla kadrolu pozisyona yerleşmiş iseniz diğer kurumlarca yapılan sözleşmli pozisyondaki alımlara başvurabilirsiniz ancak 657likadrodan istifa etmeniz gereklidir 657 den sözleşmeliye geçişte muvafakat aranmaz

H_AKTAN
Aday Memur
04 Ekim 2017 17:11

Karayollarının ösym ile yapmış olduğu alımlara başvuramazsınız eğer karayolları kendisi ilana çıkarsa kpss puan sıralaması ve mülakat diye o zaman kadrolu yerleşirseniz muvafakatınız istenir oda aday memurluk süreciniz bitince eğer sözleşmeli yerleşirseniz istifa edersiniz durum bundan ibaret.

velat2121, 7 yıl önce

ben ösym nin yapmış olduğu merkezi alımlarla yerleştim mülakat ile değil ama mesela karayolları ösym ile alım yapıyor ama hem sözleşmeli hemde mülakatlı alım yapıyor ben buna başvuru yapamıyormuyum

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi