Editörler : oto-danisman-expert
05 Ekim 2017 16:31

2017 Subay adayları kayıt işlemleri ve gerekli belgeler

Selamlar arkadaşlar,

Bu başlık altında kayıt için gerekli belgeler ve soru işaretleri hakkında tartışabiliriz. Benim kafamda iki soru işareti oluştu, aslında kılavuzda net olmasa da anlaşılır cevapları var, Pertem' i aradım ulaşamadım kesinleştiremedim yani.

İlki Adli Sicil ve Arşiv Kaydı olanlar için Adli Sicil ve Arşiv Kaydı belgesi isteniyor, kaydı olmayanlar için bir şey yazmamışlar fakat ben yine onaylı şekilde çıkarttım belgeleri.

Fotoğraf arkası beyaz fonlu cepheden(Vesikalık) olacak şekilde 8 tane isteniyor. Haftaya onları ayarlayacağım. Elimdeki fotoğrafların arkası hep kırmızı...

Birde ÖSYM(KPSS) sonuç belgesi isteniyor fakat belgenin onaylı olup olmayacağı konusunda bir şey yazmamışlar. Burada bir başvuru merkezine gittim bizim onaylama yetkimiz yok dediler. Sonuç belgelerinde karekod ve onay kodu çıkmakta. Anladığım kadarıyla onaylı olması şart değil, bu da kılavuzda açıkça belirtilmemiş. Ek olarak önceleri dosyanıza ek mesleki yeterlilik ve sınav sonuç belgeniz varsa ekleyin yazıyordu kılavuzlarda. YDS sonuç belgem ve Mesleki Yeterlilik ehliyetim var, bunları yanımda götüreceğim orada durum netlik kazanacaktır.

Askerliğini bitiren adaylar için terhis belgesi isteniyor. Terhis belgem var mı yok mu onu bile hatırlamıyorum, muhtemelen mevcut akşam bakacağım dosyaların arasına. Bulamazsam askerlik şubesinden onaylı suretini almak gerekiyor.

Daha önce ön kayıt aşamasına iki sene önce aynı yerde katılmış bir aday olarak sorularınızı elimden geldiğince cevaplarım. Bu süreçte bazı şeyler değişmiş, kılavuzda cevabı açıkça belli olan soruları cevaplamamaya özen göstereceğim. Eksiklerimiz, unuttuklarımız varsa burada yazışıp tamamlayabiliriz. Askerlikle ilgili diğer konular hakkında pek fikrim yok nitelik vs. belgesi gibi. Bunu doğrudan askerlik yaptığınız birimle iletişime geçip çözebilirsiniz.

micromegas
Memur
05 Ekim 2017 16:43

kpss 2016 mı 2017 puanı mı isteniyor?

Penguen52
Şef
05 Ekim 2017 17:02

mahimahi dostum spor mülakatı ve sözlü mülakat aşamalarından bahsedermisin heyecanlıyız hepimiz bu sıkıntı olurmu birde sözlü mülakat aşamasından bahsedersen seviniriz ne soruluyor nasıl girp çıkmak lazım mülakata hitap şekli nasıl olmalı kısacası kapıdan giriş- çıkışa kadar olan süreçte neler oluyor ve tavsiyelerin nelerdir

MahiMahi
Şef
05 Ekim 2017 17:10

2016 ve 2017 yılında KPSS' ye girenlerin hangi yılın puanı yüksekse onu esas alacaklar. Ben sadece 2017' ye girdim.

micromegas, 7 yıl önce

kpss 2016 mı 2017 puanı mı isteniyor?

MahiMahi
Şef
05 Ekim 2017 17:14

Mülakat aşaması hakkında kılavuzda net bilgi var aslında. Hiç kafanızı karıştırmayın, direk alıntı yapayım.

(II) Adayların test ve sınavlar ile tespit edilemeyen bireysel özelliklerini tanımak amacıyla, yüz yüze görüşme yöntemi kullanılarak gerçekleştirilen seçim aşamasıdır.

(III) Mülakat komisyonu tarafından, görüşme yoluyla adayın; gelişime açıklığı, bireysel zenginlik ve kültürü, söylenenleri doğru anlama, konuşma ve ifade becerisi, düşünceleri arasındaki tutarlılığı, ikna gücü, çok yönlü düşünme yeteneği, kendine güveni, heyecan durumu, davranışlarındaki denge, mesleğe yönelik istekliliği, psikolojik yapısı, Türkçe? yi kusursuz konuşması, dilinde kekemelik, pelteklik ve tutukluk olmaması değerlendirilmektedir.

Madde (II) de şekil şemal, beden dilinizin ne anlattığı gibi konulara vurgu yapılıyor. Madde (III) te her şey açıkça belirtilmiş. Bunlara yönelik sorular sorulacaktır.

Penguen52, 7 yıl önce

mahimahi dostum spor mülakatı ve sözlü mülakat aşamalarından bahsedermisin heyecanlıyız hepimiz bu sıkıntı olurmu birde sözlü mülakat aşamasından bahsedersen seviniriz ne soruluyor nasıl girp çıkmak lazım mülakata hitap şekli nasıl olmalı kısacası kapıdan giriş- çıkışa kadar olan süreçte neler oluyor ve tavsiyelerin nelerdir

Penguen52
Şef
05 Ekim 2017 18:51

onu biliyoruz, biz senin kendi düşüncelerini öğrenmek istemiştik teşekkürler yinede

beyoğlu05
Aday Memur
05 Ekim 2017 19:00

Askere gtmedım daha. Askerlık belgesı e devlet cıktısı olurmu yoksa askerlık subesınden mı alıncak. Bıde transkrıpt okulun sıtesınden cıkartsak olurmu

Penguen52
Şef
05 Ekim 2017 19:04

askerlik şubesine gitcen dostum önce tecil yaptırcan sonra durum belgesi alcan

DrEngineer
Aday Memur
05 Ekim 2017 20:13

hastane olayını anlatır mısın biraz

rapor ücretli mi

bir de hastaneye bireysel mi gidilecek yoksa adayları servise bindirip mi götürecekler.

MK1806
Aday Memur
06 Ekim 2017 09:55

Merhaba arkadaşlar subaylık için gerekli evraklarda güvenlik arşiv formu var ve bilgisayar ortamında doldurulması istenmiş. Ancak formu PDF formatında yayımlamışlar. Üzerinde oynama ve indirme yapamıyoruz. Bunu Excel formatında edinebileceğimiz bir yer varmı yada siz nasıl yaptınız.

asyakartali1071
Aday Memur
06 Ekim 2017 10:00

Adli sicil kaydını e-devlet çıktı alsak olmuyor mu bir de tecilli olan askerlik durumumuz için askerlik şubesine gitmek şart mı

MahiMahi
Şef
06 Ekim 2017 10:45

Bende bir soru sorayım, çalıştığı iş yerinden müspet belge almak deniyor kılavuzda, bu müspet belge nedir?

Diğer soruları bildiğim kadarıyla cevaplayacağım.

uaokn
Aday Memur
06 Ekim 2017 10:54

mülakatta soru zarfı çektiriyorlar mı bilen arkadaş yardımcı olsun lütfen

Doruk7
Aday Memur
06 Ekim 2017 10:58

Askeri mülakatlarda öyle bir uygulama yok daha çok komisyon soru sorar siz cevaplarsınız.

uaokn, 7 yıl önce

mülakatta soru zarfı çektiriyorlar mı bilen arkadaş yardımcı olsun lütfen

zZz18
Aday Memur
06 Ekim 2017 11:08

Ücretsiz 16 bölümden muayene ediliyorsun eğer hastaneye kalırsan ilk kan ver ki iki günde bitirirsin

DrEngineer, 7 yıl önce

hastane olayını anlatır mısın biraz

rapor ücretli mi

bir de hastaneye bireysel mi gidilecek yoksa adayları servise bindirip mi götürecekler.

dumi
Memur
06 Ekim 2017 11:13

googleye pdf to word yada pdf to excel yazarak 1 dakikadan kısa sürede elde edebilirsin.

MK1806, 7 yıl önce

Merhaba arkadaşlar subaylık için gerekli evraklarda güvenlik arşiv formu var ve bilgisayar ortamında doldurulması istenmiş. Ancak formu PDF formatında yayımlamışlar. Üzerinde oynama ve indirme yapamıyoruz. Bunu Excel formatında edinebileceğimiz bir yer varmı yada siz nasıl yaptınız.

tufiii
Aday Memur
06 Ekim 2017 11:22

Aynı sıkıntı bende de var hocam nasıl halledicez onu ya

MK1806, 7 yıl önce

uaokn
Aday Memur
06 Ekim 2017 11:26

peki hocam ben hava ve deniz için başvuru yapmıştım aldığım puan ortalamasına göre nereyi kazandığımı onlar mı söyleyecek spor ve mülakat puanlarından sonra nasıl olacak ?

Doruk7, 7 yıl önce

Askeri mülakatlarda öyle bir uygulama yok daha çok komisyon soru sorar siz cevaplarsınız.

isoydash
Memur
06 Ekim 2017 11:36

Adobenin pdf duzenleme programı var. Onu indirin

tufiii, 7 yıl önce

Aynı sıkıntı bende de var hocam nasıl halledicez onu ya

Doruk7
Aday Memur
06 Ekim 2017 12:07

Sınav giriş belgeniz barkodusz olan mı arkadaşlar ? bir kaç arkadaş barkodlu çıktı almışlardı bende barkodluyu bekliyim dedim almadım çıktı şimdi de sayfaya giremiyorum ?

tufiii
Aday Memur
06 Ekim 2017 12:10

Eyvallah hocam saolasın. Acrobat reader DC üzerinde oynama yapılabiliyor.

isoydash, 7 yıl önce

Adobenin pdf duzenleme programı var. Onu indirin

Toplam 113 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi