Editörler : E.Kayı Han
10 Ekim 2017 00:38

Fetö davalarinda hagb hükmün açıklanmasının geriye bırakılması alanlar

Fetö davalarinda Hagb ( hükmün açıklanmasının geriye bırakılması) alan memur arkadaslar buradan bilgi paylasiminda bulunalim. Mesleğe dönme durumumuz var mi ?

muratgun922
Genel Müdür
10 Ekim 2017 07:43

yok olmasında zaten

TOLEDO 13
Yasaklı
10 Ekim 2017 08:31

Hukmun aciklanmasinin geri birskilmasi alan biri itirafci olmustur etkin pismanliktsn yararlanmistir ve cezasi 2 yilin altinda oldugu icin erteleenmistir.

Sen bu fetocu halinle meslege donebilecegini mi saniyorsun

gkhn4435
Aday Memur
10 Ekim 2017 09:22

Hükmün açıklanması geri bırakılsa bile ceza almış olursun. Eğer aynı suçtan tekrar işlem görürsen cezan ikiye katlanır. Hagb olsa bile geri dönüş imkansız

TOLEDO 13
Yasaklı
10 Ekim 2017 09:41

Hagb anayasal ve teror suclarinda memurluga engeldir.

Memur olabilme sartlarinda yazar anayasal ve teror suclarinda hagb bile 1 yil ve uzeri ceza alanlar memur olamaz diye.

Normal suclardan dolayi hagb alinirsa memurluga engel degildir bir suru memurun hagb cezasi var ve calisiyorlar ben biliyorum.

Feto davalari teror sucu oldugu icin hagb da alsan memur olamazsin.

gkhn4435, 7 yıl önce

Hükmün açıklanması geri bırakılsa bile ceza almış olursun. Eğer aynı suçtan tekrar işlem görürsen cezan ikiye katlanır. Hagb olsa bile geri dönüş imkansız

gkhn4435
Aday Memur
10 Ekim 2017 10:34

Doğrudur. Bende fetöyü kastettim

TOLEDO 13, 7 yıl önce

Hagb anayasal ve teror suclarinda memurluga engeldir.

Memur olabilme sartlarinda yazar anayasal ve teror suclarinda hagb bile 1 yil ve uzeri ceza alanlar memur olamaz diye.

Normal suclardan dolayi hagb alinirsa memurluga engel degildir bir suru memurun hagb cezasi var ve calisiyorlar ben biliyorum.

Feto davalari teror sucu oldugu icin hagb da alsan memur olamazsin.

muratgun922
Genel Müdür
10 Ekim 2017 12:43

pişkinliğe bak fetö den ceza alacak daha memur olabilir miyim diye soruyor. pelsinvanya da sizin abla dediğiniz cariyeler ile hoş vakit geçiren şerefsize söyleyin iş bulur size

10 Ekim 2017 13:27

Sen benim hakkımda ne biliyorsun da bu kadar emin konuşuyorsun. Piskinlikmis. Benim kadar bu vatanına aşık misin acaba. Ne derece mağdur olduğumu biliyor musun. Bu olayların kurbanı yaptılar bizi. Birileri de çıkıp hala fütursuzca eleştiriyor. Ben devletin bir kağıdı fazla gitmesin diye kurumda çıktı almayan biriyim. Devletin her bir karışına kurban olurum. Bu hassasiyete olmasam zaten cezayı alırdım. Ceza almadık çok şükür. Alnimiz da ak çok şükür.

muratgun922, 7 yıl önce

pişkinliğe bak fetö den ceza alacak daha memur olabilir miyim diye soruyor. pelsinvanya da sizin abla dediğiniz cariyeler ile hoş vakit geçiren şerefsize söyleyin iş bulur size

muratgun922
Genel Müdür
10 Ekim 2017 13:55

senin aldığın ceza hukuken sadece bir seferlik cezaevine koymuyorum anlamı taşıyor. suçsuz olsan BERAAT ederdin. suçsuzum deme boşuna. HAGB nin anlamını benden iyi kimse bilmez. madem ülkeni vatanını o kadar seviyorsun o zaman adaletine de güven konuştukların ile düşüncelerin çelişiyor.

edebiyat-mevlana, 7 yıl önce

Sen benim hakkımda ne biliyorsun da bu kadar emin konuşuyorsun. Piskinlikmis. Benim kadar bu vatanına aşık misin acaba. Ne derece mağdur olduğumu biliyor musun. Bu olayların kurbanı yaptılar bizi. Birileri de çıkıp hala fütursuzca eleştiriyor. Ben devletin bir kağıdı fazla gitmesin diye kurumda çıktı almayan biriyim. Devletin her bir karışına kurban olurum. Bu hassasiyete olmasam zaten cezayı alırdım. Ceza almadık çok şükür. Alnimiz da ak çok şükür.

10 Ekim 2017 14:06

Ben adalete inanmasam dönme ümidim olmaz. Adalete inandığım için görevime dönme ümidini taşıyorum. Adalet bazen yavaş olur ama mutlaka olur. HAGB istemeye bilirdim . Ama istedim. Hüküm yok ortada askıya alınmış bir hüküm var. 5 yil içinde de dava kendiliğinden düşecek inşallah. Ceza erteleme değil benimki ceza almadım. Şayet kasten bir suç işlersem hüküm alacağım. Hüküm olmadığı için ortada memuriyete engel değil. Ben komisyona başvurdum süreci bekliyorum. İllaki devletimiz suçlu ile sucsuzu ayırmak için bir adım atacaktır. Buna canı gönülden inanıyorum.

muratgun922, 7 yıl önce

senin aldığın ceza hukuken sadece bir seferlik cezaevine koymuyorum anlamı taşıyor. suçsuz olsan BERAAT ederdin. suçsuzum deme boşuna. HAGB nin anlamını benden iyi kimse bilmez. madem ülkeni vatanını o kadar seviyorsun o zaman adaletine de güven konuştukların ile düşüncelerin çelişiyor.

muratgun922
Genel Müdür
10 Ekim 2017 14:09

hıı bekle çok beklersin

TOLEDO 13
Yasaklı
10 Ekim 2017 14:48

Sen laf banbazligini birak fetocu.

Belli ki itirafci olup etkin pismanliktan yararlanmissin yani mahkemede ben fetocuyum demissin.

Isimler vermissin baska turlu hagb alamazsin.

Sen bu fetocu halinle memuuk yaoabilecegini mi saniyorsun.

Daha hukuktan haberin yok.

Ac 657 devlet memurlari kanununu oku.

Anayasal ve teror suclarinda hagb bile olsa memur olamazsin.

Sen muhtemelen 1 yil 2 ay felan ceza aldin ve hagb kararina cevrildi.

Aldigin ceza 1 yildan fazla oldugu icin hagb karari bile alsan memur olamazsin.

Ben adalete inanmasam dönme ümidim olmaz. Adalete inandığım için görevime dönme ümidini taşıyorum. Adalet bazen yavaş olur ama mutlaka olur. HAGB istemeye bilirdim . Ama istedim. Hüküm yok ortada askıya alınmış bir hüküm var. 5 yil içinde de dava kendiliğinden düşecek inşallah. Ceza erteleme değil benimki ceza almadım. Şayet kasten bir suç işlersem hüküm alacağım. Hüküm olmadığı için ortada memuriyete engel değil. Ben komisyona başvurdum süreci bekliyorum. İllaki devletimiz suçlu ile sucsuzu ayırmak için bir adım atacaktır. Buna canı gönülden inanıyorum.

muratgun922
Genel Müdür
10 Ekim 2017 15:07

aldın mı cevabını adam daha ben ceza almadım suçsuzum diyor 2 yıl adalet 4 yıl kamu yönetimi 4 yıl hukuk okumuşum hagb nin aklanma olduğunu senden duydum. yine bu devlet sana acımış da demir parmaklıklar ardına koymamış. yat kalk ona dua et bırak memuriyeti başka özel sektörde iş bul vardır sizin kıyıda köşede abilerinizin imamlarınızın nasıl olsa bir şirketi falan ayarlarlar sana da zaten iş bulamazlar ise ayıp ederler

TOLEDO 13, 7 yıl önce

Sen laf banbazligini birak fetocu.

Belli ki itirafci olup etkin pismanliktan yararlanmissin yani mahkemede ben fetocuyum demissin.

Isimler vermissin baska turlu hagb alamazsin.

Sen bu fetocu halinle memuuk yaoabilecegini mi saniyorsun.

Daha hukuktan haberin yok.

Ac 657 devlet memurlari kanununu oku.

Anayasal ve teror suclarinda hagb bile olsa memur olamazsin.

Sen muhtemelen 1 yil 2 ay felan ceza aldin ve hagb kararina cevrildi.

Aldigin ceza 1 yildan fazla oldugu icin hagb karari bile alsan memur olamazsin.

TOLEDO 13
Yasaklı
10 Ekim 2017 15:32

Kaç tane kriterin vardi fetocu kardes saysana mesela dur ben sayayim.

Kesin bankada faizsiz diye paran vardi degil mi.

Ogretmensen sendikanda vardir senin.

Cocugun varsa okulunada gondermissindir.

Haaa unutmadan bylockunda vardir yoksa nasil haberleseceksin abilerinle.

Utanmadan gelmis burda magdurum diyor uzakta magdur edebiyati yap birda sokmez senin magdur edebiyatin

10 Ekim 2017 15:49

Sen kimsin ki beni yargiliyorsun . Ben zaten hesabımı yargıya verdim. Senin haddine degil bu. Fikirlerini yaz . Haddini aşma bence.Neyse size ayırdığım vakte yazık.

TOLEDO 13, 7 yıl önce

Kaç tane kriterin vardi fetocu kardes saysana mesela dur ben sayayim.

Kesin bankada faizsiz diye paran vardi degil mi.

Ogretmensen sendikanda vardir senin.

Cocugun varsa okulunada gondermissindir.

Haaa unutmadan bylockunda vardir yoksa nasil haberleseceksin abilerinle.

Utanmadan gelmis burda magdurum diyor uzakta magdur edebiyati yap birda sokmez senin magdur edebiyatin

se2424
Genel Müdür
10 Ekim 2017 16:06

Evet gardaşım seni artık müdür olarak mı müsteşar olarak mı dönersin bilemem bence bakan kesin olursun aday ol bence haklısın yani

10 Ekim 2017 16:13

Seviyen bu dimi. Küfür etmek senin erdemin sanırım. Allah ' a havale ediyorum seni .

TOLEDO 13
Yasaklı
10 Ekim 2017 16:34

Allahi agzina alma lan allahsiz kitapsiz Allahtan jorkunuz olsa vatana millete ihanet etmezdiniz amerikadaki sumuklu serefsizin gotunu yalamazdiniz

Seviyen bu dimi. Küfür etmek senin erdemin sanırım. Allah ' a havale ediyorum seni .

10 Ekim 2017 16:36

Şu mesajdan bile senin nasıl karakterde bir insan olduğun çok açık. Aciz insanlar saldırgan olur . Küfür eder.

TOLEDO 13, 7 yıl önce

Allahi agzina alma lan allahsiz kitapsiz Allahtan jorkunuz olsa vatana millete ihanet etmezdiniz amerikadaki sumuklu serefsizin gotunu yalamazdiniz

muratgun922
Genel Müdür
10 Ekim 2017 17:47

bak edebiyat mevlana sana 2011 de başımdan geçen olayı anlatayım.

Şu anda layık oldukları demir parmaklıklar arasında tutuklu savcının yazdığı bir iddianame ile görevi kötüye kullanmadan yargılandım 10 ay ceza aldım. O zamanlar Asliye ceza mahkemesine duruşmalara savcı da çıkıyordu iddianameyi yazan mahkemede yargılayan hakim ve savcılar şu anda tutuklular. suçumun olmadığını bildiğimden HAGB kabul etmedim ve yargıtay da ceza bozuldu çünkü o zaman 5. dairede fetöcü abilerin yoktu. suçsuz olduğumdan emin olduğumdan HAGB yi kabul etmedim. sende mahkemeye dilekçe ver dosyayı yargıtay a göndermek için temyiz için açıklasın mahkeme hükmü temyiz et üst mahkeme de incelesin sıkıyorsa

TugayKaan
Şube Müdürü
10 Ekim 2017 18:11

peki etkin pişmanlıktan yararlanmayan , tanık beyanı yargılanıp maddi delil bulunmayan ancak hakim yinede hükmün açıklanmasını geriye bırakmak 1 yıl üstü 2 yıl arası gibi ceza yiyen mağdurlar ne olur ?

tanık beyanı ile ceza alan var mı ?

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi