Editörler : crops35
10 Ekim 2017 13:51

Kpss nitelik kodunda vardiyalı olmamasına rağmen vardiyalı çalışmak

Ben 2010/2 KPSS ile atandım aranan nitelik kodlarında vardiyalı çalışma ibaresi olmamasına rağmen vardiyalı olarak görevlendirildim.bu durumun iptali gündüz çalışma sisteminde görevlendirilmek için ne yapmalıyım bununla ilgili yasal prosedürler nelerdir deneyimi ve bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim

maliyeci2606
Aday Memur
18 Ekim 2017 16:13

bu durumu ben de merak ediyorum.yok mu bilgisi olan?

Tugrulunv
Memur
18 Ekim 2017 16:58

Yaz dilekce anlat.. kurum kabul etmezse KDK ya git.. hala olmazsa mahkeme

Tugrulunv
Memur
18 Ekim 2017 16:59

Ha mahkeme kismini sendikana soyle onlar acsin bi ise yarasinlar ne ugrasican

ccengiz001
Şef
23 Ekim 2017 12:13

sendikaya üye değil ki

Tugrulunv, 7 yıl önce

Ha mahkeme kismini sendikana soyle onlar acsin bi ise yarasinlar ne ugrasican

serhat99
Müsteşar Yardımcısı
23 Ekim 2017 12:57

bu vardiye hiç dönmüyor mu peki? hep gece vardiyasındamısınız?

hangi kurumdasınız ve unvanınız nedir? kurumun diğer çalışanları vardiyalı çalışmıyor mu?

Eğer kurumun çalışma sistemi vardiyalı ise kamu hizmetlerinin sürekliliği ve kamu yararı esas alındığından talebiniz değerlendirmeye alınmayabilir.

ancak kurum içinde vardiya konusunda size karşı bir ayrımcılık yapılıyorsa o zaman bu konunun düzeltilmesi için hakkınızı arayabilirsiniz.

öncelikle kuruma dilekçenizi verin.

talebiniz değerlendirmeye alınmadıysa bir üst makama başvurun ( valilik, genel müdürlük vb.)

yine sonuç alamadıysanız bu sefer dava açın.

Arff1
Memur
23 Ekim 2017 14:09

insanoğlunun böyle olmasına bayılıyorum.işsiz gezerken hakkari bile olsun da memur olayım denir,sonra işe girince tayin olmak için 40 takla atılır.bu da bu işe benzemiş,önce memur olmak istemiş,sonra da memur olunca ah ne yapsam da nöbetten çıksam arayışına düşmüş.şimdi de güya açık yakaladığını sanıp nöbete girmeme uyanıklığına düşmüş kendince.sizde böyle tiplere akıl veriyorsunuz yani pes.peki ben haksızsam da bu eleman cidden o kadroyu hiç araştırmadan yazdıysa,o zaman bu kafayla kpssden nasıl yüksek puan aldı hayret derim.

Bonemare
Kapalı
23 Ekim 2017 15:07

DHMİ mi çalıştığınız kurum @recocum

23 Ekim 2017 15:31

Kişiyi işin gereği olarak vardiyalı çalıştırmak suç değildir, hukuki olmyn sürekli gece vardiyasıdır

Ryze
Kapalı
23 Ekim 2017 15:53

DHMİ dışında vardiyalı çalıştıran kurum var mı ?

ccengiz001
Şef
23 Ekim 2017 16:53

arkadaşlar bizim üst amir vali filan değil. bende benzer durumdayım ve bugün konu ile ilgili itiraz dilekçesi yazdım. cevaba göre dava açacağım. hayır kurumum dhmi değil. teiaş.

serhat99, 6 yıl önce

bu vardiye hiç dönmüyor mu peki? hep gece vardiyasındamısınız?

hangi kurumdasınız ve unvanınız nedir? kurumun diğer çalışanları vardiyalı çalışmıyor mu?

Eğer kurumun çalışma sistemi vardiyalı ise kamu hizmetlerinin sürekliliği ve kamu yararı esas alındığından talebiniz değerlendirmeye alınmayabilir.

ancak kurum içinde vardiya konusunda size karşı bir ayrımcılık yapılıyorsa o zaman bu konunun düzeltilmesi için hakkınızı arayabilirsiniz.

öncelikle kuruma dilekçenizi verin.

talebiniz değerlendirmeye alınmadıysa bir üst makama başvurun ( valilik, genel müdürlük vb.)

yine sonuç alamadıysanız bu sefer dava açın.

24 Ekim 2017 09:52

KİTlerin çoğunda vardiya vardır, TPAO, BOTAŞ vs...

24 Ekim 2017 12:03

Her KİT kurumu ayrı bir cumhuriyet gibi yönetilir. Hatta aynı KİT kurumunun farklı şubelerinin farklı şartları vardır. Bunun böyle olduğunu bana da söylememişlerdi...

24 Ekim 2017 12:05

657 bu konularda daha stabildir. KİTlerde karşına ne çıkacağı belirsiz.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi