Editörler : Cüneyt Barışoglusmtvs
12 Ekim 2017 11:52   

Konular yetişir mi ?

Selamlar. 3. sınıf mühendislik öğrencisiyim. Türkçe ve matematik de bir problemim yok.Fakat genel kültür kısmı sıfır.Mezun olmadan ortaöğretim sınavına girmeyi düşünüyorum.

Şuan aktif olarak okuduğum için günlük 2 saat çalışabiliyorum.Hesaplarıma göre sadece tarih 4 ay da bitiyor :(

Dersleri yetiştirebilir miyim? Deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

İyi forumlar.

12 Ekim 2017 13:29

HayatAcimasizz
Memur

Arkadaşım yetişir. Yalnız sisteme ve şahsına bir eleştirim olacak. 3. sınıfta mühendislik okuyorsun hangi bölümdesin bilmiyorum ama genel mühendislik derslerini baz alarak; hiç mi temel tarih bilgin yok? Hiç mi güncel konulardan haberin yok? Genel kültürü olmayan bir mühendis olabilir mi? Mühendis olmak demek sadece matematik, fizik yapmak değildir, güncel olayları takip edip, ne üretirim, bunu nasıl geliştirebilirim diyebilmektir.

Ayrıca; ''Matematik de'' değil, '' Matematikte '' doğrusu. Bitişik ve yumuşama yok :)

12 Ekim 2017 16:09

abrahamdesouza
Aday Memur

Arkadaşım yetişir. Yalnız sisteme ve şahsına bir eleştirim olacak. 3. sınıfta mühendislik okuyorsun hangi bölümdesin bilmiyorum ama genel mühendislik derslerini baz alarak; hiç mi temel tarih bilgin yok? Hiç mi güncel konulardan haberin yok? Genel kültürü olmayan bir mühendis olabilir mi? Mühendis olmak demek sadece matematik, fizik yapmak değildir, güncel olayları takip edip, ne üretirim, bunu nasıl geliştirebilirim diyebilmektir.

Ayrıca; ''Matematik de'' değil, '' Matematikte '' doğrusu. Bitişik ve yumuşama yok :)

HayatAcimasizz, 2 hafta önce - Alıntıya git

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum.

Malesef ki güncel konular hariç dedigim gibi tarih bilgilerim genel kültürüm sıfır.Dediğiniz mühendislerin her üniverste de parmak sayısını geçmiceginden emin olabilirsiniz :)

Ayrıca dil bilgisi bilgisizliğimi de yakalamanız ayrı bi acımasızlık :D

Hocam yetişir diyerek içime su serpsenizde hala acabalar var kafamda.Tarihi 4 ayda bitiriyorum.1 ay denemeler,1 ay tekrar desek geriye kalan 3 ay da coğrafya ve vatandaşlığı halledebilir miyim?

12 Ekim 2017 20:11

HayatAcimasizz
Memur

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum.

Malesef ki güncel konular hariç dedigim gibi tarih bilgilerim genel kültürüm sıfır.Dediğiniz mühendislerin her üniverste de parmak sayısını geçmiceginden emin olabilirsiniz :)

Ayrıca dil bilgisi bilgisizliğimi de yakalamanız ayrı bi acımasızlık :D

Hocam yetişir diyerek içime su serpsenizde hala acabalar var kafamda.Tarihi 4 ayda bitiriyorum.1 ay denemeler,1 ay tekrar desek geriye kalan 3 ay da coğrafya ve vatandaşlığı halledebilir miyim?

abrahamdesouza, 2 hafta önce - Alıntıya git

Önce tarihi sonra coğrafyayı bitiririm diye düşünme. Hepsini bir arada koordineli şekilde götürmen gerekli. Birine çalışıp ötekine başlarsan ilk çalıştığını unutursun. Tavsiyem günde 1 tarih konusu çalış 2 de test çöz. Ertesi gün 1 coğrafya konusu 2 test şeklinde. Coğrafya çabuk biter zaten, tarihte çok uzun sürmez bu şekilde daha verimli olur kardeşim.

Toplam 3 mesaj