Editörler : crops35
12 Ekim 2017 13:20

Üniversitede kütüphaneciyim acil yardım lütfen

Diyarbakırda üniversitede kütüphaneciyim eşim Ankarada özel okulda öğretmen nakil için dava açmayı düşünüyoruz benim gibi olan dava açan kazanan arkadaşlar var mı emsal karar lazım kazanmak için aynı şartlar varsa lütfen paylaşın yardımcı olun

techie officer
Genel Müdür
12 Ekim 2017 18:38

kurum bulduysan hiç düşünme kardeşim davanı aç. mazareti olmadan kazanan bile var. senin kazanma ihtimalin yüksek. idari davalarda tecrübeli bir avukata danış. detaylı bilgi verecektir sana.

http://www.memurlar.net/haber/688074/sark-hizmetini-tamamlamayan-polis-muvafakat-davasini-kazandi.html?utm_source=headlines

16 Ekim 2017 15:19

kurum buldum ama bakanlık oanyı istiyorlar kısacası torpil bul diyorlar marttan beri sürünüyorum

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
16 Ekim 2017 15:38

Mahkemeye vermek için bir idari işlem olmalıdır. Örneğin A kurumunda çalışıp B kurumuna tayin istediniz diyelim. Öncelikle B kurumuna resmi başvuru yapmalısınız, "şu şu nedenle sizin kuruma geçmek istiyorum" diye. Eğer B kurumu sizin bu isteğinize süresi içinde cevap vermez ya da olumsuz cevap verirse o zaman B kurumunu dava edebilirsiniz. Aynı şekilde B kurumu kabul ettiğinde çalıştığınız kurumdan muvafakatınızı isteyecektir. A kurumu yine olumsuz cevap verir ya da cevap vermezse bu sefer A kurumunu dava edebilirsiniz. Davanın sonucunda ne olacağı bilinemez. Önemli olan sizin kurum(lar)dan hangi talepte bulunduğunuz, kurumların da hangi gerekçeyle başvurunuzu reddettiğidir. Şu anda bir yorum yapılamaz.

kaçparaulanbirnakil, 7 yıl önce

kurum buldum ama bakanlık oanyı istiyorlar kısacası torpil bul diyorlar marttan beri sürünüyorum

techie officer
Genel Müdür
16 Ekim 2017 22:17

bu durumda henüz kurum bulmuş sayılmazsınız. benim kastettiğim kurum bulmak: sizi almak isteyen kurumun, şu an çalıştığınız kuruma nakil istek yazısı göndermesidir.

bende aynı durumdayım dilekçe yazmak formalite. haklısınız adamlar daha dilekçeye hiç bakmadan direk referansın varmı, diye soruyorlar. Allah kolaylık versin.

kaçparaulanbirnakil, 7 yıl önce

17 Ekim 2017 11:21

yani benim durum vahim öyle görünüyor valla bu gidişle boşanalım rahat edelim yani üvey evlat muamelesi görüyoruz öğretmenler şak diye eş tayini yapabiliyorken biz böyle sürünelim biz de 657 yiz yazıklar olsun böyle sisteme

YUSUF YILDIRIM, 7 yıl önce

Mahkemeye vermek için bir idari işlem olmalıdır. Örneğin A kurumunda çalışıp B kurumuna tayin istediniz diyelim. Öncelikle B kurumuna resmi başvuru yapmalısınız, "şu şu nedenle sizin kuruma geçmek istiyorum" diye. Eğer B kurumu sizin bu isteğinize süresi içinde cevap vermez ya da olumsuz cevap verirse o zaman B kurumunu dava edebilirsiniz. Aynı şekilde B kurumu kabul ettiğinde çalıştığınız kurumdan muvafakatınızı isteyecektir. A kurumu yine olumsuz cevap verir ya da cevap vermezse bu sefer A kurumunu dava edebilirsiniz. Davanın sonucunda ne olacağı bilinemez. Önemli olan sizin kurum(lar)dan hangi talepte bulunduğunuz, kurumların da hangi gerekçeyle başvurunuzu reddettiğidir. Şu anda bir yorum yapılamaz.

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
17 Ekim 2017 11:59

Maalesef sizin şartlarınız zor. Üniversiteler özerk kurumlar olduğundan ve muhtemelen çalıştığınız il dışında teşkilatları/birimleri bulunmadığından il dışına üniversite içi tayin olamazsınız. Gerek aynı ilde gerekse diğer illerdeki başka kurumlar ise kurum değişikliğine bağlıdır. Ya KPSS ile başka kuruma atanmaya çalışmalısınız ya da yukarda da belirtildiği gibi kendinize bir kurum bulup, o kurumun sizi kabul etmesini ve şimdiki kurumunuzdan muvafakat istemesini sağlamalısınız.

Durumunuz öğretmenlikle kıyaslanamaz. Çünkü öğretmenlerin her ilçede ve nerdeyse her mahallede/köyde bir veya birden fazla çalışabileceği okul/birim bulunmaktadır. Eşiniz özelde değil de devlette çalışıyor olsaydı muhtemelen sizin yanınıza tayin olabilirdi.

17 Ekim 2017 13:35

Sayın müsteşar benim de isyanım zaten bu duruma yani bir düzenleme yapılmalı ya da şöyle bir şart konulmalı üniversitede çalışıyorsanız bulunduğunuz yerden biriyle evlenin denmeli atanabilmek bu derece zorken seçme şansımız olmadı o yüzden neresi olursa atanalım çalışalım dedik sistem kökünden çürük kim bilir ne kadar mağdur insan var yoksa öğretmenlere bir lafım yok onlarda nakil olsun biz de yani bu işi çözmek çok mu zor sistem bu böyle kabullen demek bence doğru değil

YUSUF YILDIRIM, 7 yıl önce

Maalesef sizin şartlarınız zor. Üniversiteler özerk kurumlar olduğundan ve muhtemelen çalıştığınız il dışında teşkilatları/birimleri bulunmadığından il dışına üniversite içi tayin olamazsınız. Gerek aynı ilde gerekse diğer illerdeki başka kurumlar ise kurum değişikliğine bağlıdır. Ya KPSS ile başka kuruma atanmaya çalışmalısınız ya da yukarda da belirtildiği gibi kendinize bir kurum bulup, o kurumun sizi kabul etmesini ve şimdiki kurumunuzdan muvafakat istemesini sağlamalısınız.

Durumunuz öğretmenlikle kıyaslanamaz. Çünkü öğretmenlerin her ilçede ve nerdeyse her mahallede/köyde bir veya birden fazla çalışabileceği okul/birim bulunmaktadır. Eşiniz özelde değil de devlette çalışıyor olsaydı muhtemelen sizin yanınıza tayin olabilirdi.

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
17 Ekim 2017 14:00

Aslında çözüm bulunabilecek bir sorun. Özelleştirilen kurum personeline yapıldığı gibi bir havuz oluşturulup, sizin gibi mazeretleri bulunan personeller o havuzdan kurumlara dağıtım yapılabilir.

Allah yardımcınız olsun.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi