Editörler : supporters.
16 Ekim 2017 11:56

Arkadaşlar lütfen

Şantaj Suçu. Yüz kızartıcımidir memurluga engelmidir ?

dükobü
Memur
16 Ekim 2017 14:03

Hagb memuriyete engel değildir. Ancak bilmelisiniz ki memuriyete engellik durumu ile hakimlige engellik durumu çok farklı. Takdir yetkisi kullanıyor idare, hakim adaylarını alirken. dolayısıyla memuriyete engel bir suç olmasa bile hakimlikte idarenin sizin lehinize takdir yetkisini kullanmasına engel olabilir. Sanırım sağlam bir referansa ihtiyacınız var :)

keremkç
Aday Memur
16 Ekim 2017 14:50

Normal memurluk için dedim ben saglık bakanligi şantaj yüz kizartıcımidir. ?

dükobü, 7 yıl önce

Hagb memuriyete engel değildir. Ancak bilmelisiniz ki memuriyete engellik durumu ile hakimlige engellik durumu çok farklı. Takdir yetkisi kullanıyor idare, hakim adaylarını alirken. dolayısıyla memuriyete engel bir suç olmasa bile hakimlikte idarenin sizin lehinize takdir yetkisini kullanmasına engel olabilir. Sanırım sağlam bir referansa ihtiyacınız var :)

dükobü
Memur
16 Ekim 2017 15:01

Bu konuyu hakimlik mülakatı bekleme başlığında tartismissiniz o yüzden hakimlik için sorduğunuzu düşündüm. Bahsettiğiniz memurlukta sorun olmaz, yuz kizartıcı suc degil. mülakat varsa sorun olabilir belki, çünkü mülakat demek idarenin takdir yetkisi demek.

keremkç
Aday Memur
16 Ekim 2017 15:08

Abi atandim ben güvenlik soruşturmasş bekliyorum komisyondaki hukuk müşaviri

Beni bu yüzden eleyebilirmi ? Az önce bu guruptan şantaja yüz kızartici suç denildi

dükobü, 7 yıl önce

Bu konuyu hakimlik mülakatı bekleme başlığında tartismissiniz o yüzden hakimlik için sorduğunuzu düşündüm. Bahsettiğiniz memurlukta sorun olmaz, yuz kizartıcı suc degil. mülakat varsa sorun olabilir belki, çünkü mülakat demek idarenin takdir yetkisi demek.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi